tv3.lv

Rīgā notiks Miķeļdienas svinības

Nedēļas nogalē par godu skaistajai un latviskajai ieražai – Miķeļdienas ražas svētkiem – rīdzinieki un pilsētas viesi 24. septembrī Doma laukumā tiek aicināti apmeklēt tradicionālo Miķeļdienas gadatirgu, 25. septembrī svinēt Miķeļdienas ābolu svētkus Ziemeļblāzmas pils parkā, bet 29. septembrī Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” piedalīties radošajās darbnīcās.

23. septembrī 13:46

Miķeļdienas gadatirgus laikā 24. septembrī Doma laukumā no pulksten 09.00 līdz 17.00 ikviens varēs iegādāties rudens ražas veltes un lietišķās mākslas meistaru darinājumus: Latvijas laukos augušos ķirbjus un dārzeņus, grozus ar āboliem un bumbieriem. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, pašceptu maizi un piparkūkas. Būs iespēja baudīt un nopirkt medu, gaļas kūpinājumus un gardas zivis, jo Miķeļdiena ir visbagātākajā ražas laikā, tādēļ mielasta galds šai dienā vienmēr bijis ēdienu pārpilns. Amatnieki būs sagādājuši adījumus, etnogrāfiskus un mūsdienīgus lina izstrādājumus, keramiku, rotas, koka darinājumus un daudz ko citu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Doma laukumā no pulksten 10.00 līdz 16.00 apmeklētājiem sarūpēta plaša kultūras programma, ko vadīs “Miķeļdienas gadatirgus” saimnieki – Zane Vaļicka un Arturs Dīcis. Muzicēs folkloras kopa “Laiksne”, pūtēju orķestris “Fanfara”, orķestris “Rīga”, pūtēju kvintets “Acumirklis”, dziedās Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis “Līvlist”, bet ar deju priekšnesumiem uzstāsies un skatītājus priecēs bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, bērnu un jauniešu deju ansamblis “Dancītis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sidrabi”, deju kopa “Marmale” un tautas deju ansamblis “Liesma”. Programmu noslēgs muzikālā apvienība “Ballīšu kvartāls”.

Arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 24. septembrī no pulksten 10.00 līdz 17.00 tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena.

Svētdien, 25. septembrī, no pulksten 12.00 līdz 18.00 ikkatrs ir mīļi aicināts svinēt Miķeļdienas ābolu svētkus Ziemeļblāzmas pils parkā. Apmeklētājus priecēs amatierkolektīvu uzstāšanās, profesionālu mūziķu koncerti, radošās darbnīcas, ābolu degustācijas, dažādas atrakcijas un jautras izklaides par un ap āboliem. Pasākumā piedalīsies deju kolektīvi “Bitīte”, “Ziemeļblāzma” un “Auda”, bērnu vokālie ansambļi “Momo” un “Poppy”, grupa “Santehniķi”, Juris Kaukulis, Džonijs Salamanders un postfolkloras grupa “Rikši”. Par lielisku noskaņu visas dienas garumā rūpēsies Dailes teātra aktieris Imants Strads.

Savukārt, 29. septembrī, Miķeļdienā, no pulksten 17.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” kopā ar mākslinieci Ināru Gauju gan lieli, gan mazi aicināti radošā darbnīcā veidot savu rudens prieka grozu. Tā būs telpiska kolāža, kurā apvienotas seno amatnieku prasmes, materiālu otrreizēja izmantošana un katra dalībnieka radošā doma. Lai piedalītos darbnīcā, ir nepieciešams pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot  pa tālruni 67181937.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm