tv3.lv

Sagatavojies Līgo un Jāņu svinībām: kādus labumus var atrast Zāļu tirgū Doma laukumā

Trešdien, 22. jūnijā, no pulksten 9.00 līdz 19.00 rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Doma laukumā, kur pēc divu gadu pārtraukuma notiks tradicionālais Zāļu tirgus. Pasākumu trešdienas rītā apmeklēja arī prezidents Egils Levits ar kundzi Andru.

22. jūnijā 11:07

Lai palīdzētu sagatavoties Līgo un Jāņu svinībām, Latvijas zemnieki pircējiem Zāļu tirgū piedāvā bagātīgu cienastu klāstu – pašceptu maizi, sieru, medu, pīrāgus un piparkūkas, gaļu, zivis un dažādus lauku labumus. Amatnieki, savukārt, sarūpējuši pinumus, keramikas un koka izstrādājumus, adījumus un rotas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tirgus apmeklētājus visas dienas garumā sagaidīs arī Jāņamāte Zane Vaļicka un Jāņatēvs Artūrs Dīcis. Svētku noskaņas Vecrīgas sirdī uzburs arī plašs mākslinieku pulks.

No plkst. 10.00 uz Zāļu tirgus skatuves uzstāsies orķestris “Fanfara”, bērnu deju kolektīvs “Teiksmiņa”, tautas deju ansambļa “Teiksma” studija, bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi’, orķestris “Rīga”, bērnu deju ansamblis “Dzīpariņš’, tautas deju kolektīvs “Dzīpars”, instrumentālais kvintets “Acumirklis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Oglīte”, senioru deju kolektīvs “Oglīte”, tautas deju ansamblis “Dzirkstelīte”, grupa “Iļģi”, Rīgas vokālā džeza grupa “Assembly singers’, jauktais koris “Laudate”, deju kopa “Marmale”, folkloras kopa “Kokle”, Emīla Dārziņa jauktais koris, tautas deju ansamblis “Liesma” un noslēgumā muzicēs grupa “Zelta kniede”.

Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī dažādos konkursos.

Norišu programma pilnā apjomā ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām.

Zāļu tirgu apmeklēja arī Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm