tv3.lv

Tiks atklāta vasaras brīvdabas kultūrvieta ”Aristīda pagalms”

Ar jaudīgu muzikālo programmu 20. maijā pulksten 19.00 tiks atklāta vasaras brīvdabas kultūrvieta Aristīda pagalms, kas atrodas K. K. fon Stricka villas kompleksā. Atklāšanas dienā ”Aristīda pagalmā” notiks koncerts, kurā uzstāsies lietuviešu balkāniskā hiphopa un fankroka grupa ”Antikvariniai Kašpirovskio dantys” un mūsu pašu ballīšmeistari ”Very Cool People”.

19. maijā 17:06

Jaunizceptais Aristīda tēls ir bohēmists, kurš bauda vieglu dzīvi un ir apmeklētājs katrā no minētajām tuvākās apkārtnes iestādēm. Pagalma radošās attīstīšanas idejas autori ir kultūrtelpas ”M/Darbnīca” un mākslas galerijas ”M/Gallery” aktīvisti, kuriem gan finansiāli, gan ar idejām un darbaspēku pievienojušies arī pārējie pagalma apdzīvotāji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Tā kā arvien vairāk cilvēku interesējas par mākslas pieredzi jaunās telpās un kontekstos, “Aristīda pagalms” būs lieliska vieta, kur pavadīt laiku, socializēties un baudīt dažādas mākslas izpausmes,” saka kultūrtelpas ”M/Darbnīca” radošā direktore un vadītāja Maija Moira Mazanova. ”Pagalms atrodas saulainā aizvējā, tajā vairs nedarbosies automašīnu stāvvieta un vasaras laikā tiks veikti vēl dažādi uzlabojumi, kā arī uzradīsies jauni mākslas objekti.”

Pēc mākslas aplūkošanas un iesildīšanās lietuviešu leģendārā funk mūzikas viesdīdžeja Vladas muzikālā noformējuma pavadībā, pulksten 20.30 būs iespējams baudīt atraktīvo Lietuvas ballētāju ”Antikvariniai Kašpirovskio dantys” (AKD) jeb ”Antīkie Kašpirovska zobi” koncertu.

Grupas nosaukums un radīšana jau vairāk nekā desmit gadus kutina “jautri trakās” mūzikas cienītāju ausis. “Antīkie Kašpirovska zobi” ir vārdu kombinācija, kas dabā nav atrodama dabiskos apstākļos, izraisot ilgtermiņa migrēnu dziļas nozīmes meklētājiem.

Reaģējot uz mūsdienu dzīves ritmu un uzbrūkot ar spēcīgu enerģiju un aktivitāti, mūziķi rada romantiķu, tas ir, huligānu iespaidu.

Neprāts, kas notiek uz skatuves, kas ir arī teātra akcentu pilna, izrādē iesaista ikvienu, kurš nav svešs humoram. Vakara gaitā skanēs senas klausītāju jau iemīļotas dziesmas, kā arī vēl neredzētas un dzirdētas dziesmas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Pirmoreiz uzstāsimies brīnišķīgajā pilsētā Rīgā,” saka grupas dalībnieki. ”Izveiksim jaunajā “Aristīda pagalmā” tādu kā AKD + VCP festivālu. Labi uzdziedāsim, labi uzdejosim, labi sajutīsimies un lietuviešu-latviešu brālību pilnā mērā izjutīsim!”

”Ar AKD sākām sadarboties šā gada martā, kad iesildījām viņus Palangas koncertzālē Lietuvā,” stāsta grupas ”Very Cool People” vadītājs Elvijs Grafcovs. ”Viņi redzēja mūsu uzstāšanos arī janvārī, kad spēlējām klubā ”Tamsta”, Viļņā, sadraudzējāmies un nolēmām ik pa laikam aicināt cits citu iesildīt – viņi mūs Latvijā, mēs viņus Lietuvā!”

”Savukārt Aristīda pagalms ir mūsu mājas jau vairāk, kā desmit gadus,” viņš piebilst. ”Esam lepni, ka mūsu pagalms atkal kļūs par vienu no centrālajām Rīgas atpūtas vietām vasarā!”

”Very Cool People” ir instrumentālās mūzikas grupa, kura spēlē jazz-funk un fusion mūziku. Auditorija, kurai domāta VCP mūzika nav tikai jazz mūzikas cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi saskarsme ar jazz vai funk mūziku. VCP cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam. VCP spēlē oriģinālmūziku, kur iekļauj dažādus jazz, funk, klezmer, surff, hip-hop un soul mūzikas elementus.

”Very Cool People” uz skatuves kāps pulksten 22.00. Savukārt pēc pusnakts ”M/Darbnīcā” notiks nu jau leģendārie Jam session.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Aristīda pagalms” ikdienā būs atvērts no pulksten 16.00 līdz pēdējiem viesiem. Ieejas maksa Aristīda pagalmā – EUR 2.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm