tv3.lv

Rīgas svētki: galvenie pasākumi, ko apmeklēt galvaspilsētas dzimšanas dienā šajās brīvdienās

Rīgas 821. dzimšanas dienā, 20. augustā, Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti piedalīties unikālā svētku piknikā Vecrīgā, savukārt, apkaimes svētki šonedēļ gaidāmi Pļavniekos un Purvciemā, Avotu ielā, kā arī Imantā. Tāpat Rīgas vasaras kultūras programma turpinās prieka mirkļu parkos un citviet galvaspilsētā.

17. augustā 14:41

Apmeklējot kādu no pasākumiem, apskaties, cik krāšņi Rīgas svētkiem ir saposusies Rīga. Ir zināmas TOP3 skaistākās Rīgas puķu dobes, bet arī tās, kas neiekļuva pirmajā trīniekā, ir krāšņas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas dzimšanas dienas pikniks Vecrīgā

Svētku piknikā viscaur Vecrīgai svinēs Rīgas 821. dzimšanas dienu. Pulksten 12.00 Doma laukumā no balkoniem svētkus atklās pūtēju kvintets. Dienas laikā svētku viesi diriģenta Artūra Gaiļa vadībā aicināti piedalīties “Drosmīgo dziesmu svētkos”. Pulksten 14.00 konkursā tiks noskaidrota Rīgas gardākā kūka. Dalībnieki aicināti izcept paši un sestdien nogādāt konkursa žūrijai Doma laukumā. Šajā dienā koncertēs arī “Tenoru trio” un operdziedātāja Sonora Vaice.

Pulksten 12.00 Rātslaukumā kopā ar Daini Grūbi notiks “tostu torņa” atklāšana, un svētkus ieskandinās instrumentu orķestris “Auseklītis”. Dienas laikā uzstāsies jauniešu koris “Balsis”, Ilona Bagele, Kristīne Pāže, Rūdolfs Macats un grupa “Ezeri”. Pulksten 16.00 Rātslaukumā norisināsies Rīgas gardāko smieklu konkurss, bet visas dienas garumā svētku viesi aicināti kāpt tornī, lai publiski teiktu dzimšanas dienas tostus.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Torņa ielā uzstāsies jauniešu koris “Balsis”, pūšamo instrumentu ansamblis “Auseklītis”, Laimis Rācenājs un mariači grupa “SOL Y SOMBRA”, kā arī zvanu ansamblis “Campanella”. Torņu ielas svētku ietvaros no Arhitektu savienības nama balkona skanēs kontrabasista Staņislava Judina soloprogramma, kā arī uzstāsies dziedātāja MARTA un KATŌ.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Līvu laukumā aktieri Meinards Liepiņš un Artis Jančevskis aicinās ikvienu pilsētas viesi un rīdzinieku atzīties mīlestībā mammai, draugam, Rīgai. Visā Vecrīgā atradīsies piknika galdi. Svētku piknika cienastu ikviens aicināts atnest pats vai iegādāties to tuvumā esošajās kafejnīcās un pie tirgotājiem.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Grupas “Pērkons” un kora “Gaudeamus” koncerts Purvciema un Pļavnieku apkaimes svētkos

No pulksten 12.00 Pļavnieku un Purvciema apkaimes svētku svinētāji tiks gaidīti Dreiliņa kalna pakājē. Šeit svētku laikā notiks dienesta suņu šovs, uzstāsies vairāki muzikāli kolektīvi un būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās. Pulksten 17.00 ar svētku koncertu priecēs leģendārā grupa “Pērkons” un RTU vīru koris “Gaudeamus”. Vakara izskaņā – teātra izrāde “Aidā piknikā!”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Visas dienas garumā apkaimju svētku norises vietā norisināsies lielās dārza spēles, viktorīna par Purvciema un Pļavnieku apkaimi, kā arī burbuļu šovs.

Avotu ielas svētki ar rīta rosmi Ziedoņdārzā un filmu “Ūdens garša”

Svētki sāksies ar rīta rosmi Ziedoņdārzā, turpināsies ar muzikāliem priekšnesumiem, dzejas lasījumiem, dejām, diskusijām, komēdiju uz lielās skatuves Lienes ielā visas dienas garumā.

Lienes ielā būs arī Avotiešu telts, kurā varēs piedalīties ar savu ideju un risinājumiem “Avotiem”, varēs piedalīties augu un krāmu tirgū, piedalīties orientēšanās sacensībās un krustvārdu mīklu konkursā, iziet ekskursijā pa “Avotiem” un piedalīties citās aktivitātēs.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Svētku laikā darbosies bērnu telts ar aktivitāšu programmu apkaimes mazākajiem avotiešiem, kā arī mājražotāju tirdziņš, kafejnīcas un bāri strādās uz ielas un visā apkaimē!

Būs iespēja uzkāpt Sv. Pāvila baznīcas tornī, noskatīties filmu “Ūdens garša” Ģertrūdes ielas teātrī bezmaksas, performances pagalmos un citas aktivitātes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diskusija par Anniņmuižas parka nākotni un KATŌ koncerts Imantas apkaimes svētkos

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Imantas apkaimes svētku viesi sestdien aicināti doties uz Slokas ielas gājēju promenādi, kur no pulksten 11.30 varēs piedalīties rīta rosmē ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Imantieši”. Dienas laikā sanākušos ar koncertu priecēs dziedātāja KATŌ, grupa “Rīgas Modes” un repa apvienība “Brīvrunu projekts”. Visu dienu apkaimes svētkos darbosies arī radošās darbnīcas, notiks diskusija par Anniņmuižas parka nākotni un pastaiga pa Imantu gida pavadībā.

Aijas Vītoliņas koncerts Vērmanes dārzā un brīvdabas kino pie Rumbulas peldvietas

Foto: KASPARS KRAFTS/F64

Rīgas vasaras kultūras programma šonedēļ turpināsies arī prieka mirkļu parkos, kur 18. augustā pulksten 20.00 gaidāms dziedātājas Aijas Vītoliņas koncerts, savukārt, Viesturdāzā notiks cirka nodarbības ģimenēm ar bērniem. Savukārt, 20.augustā pie Rumbulas peldvietas būs iespēja vērot brīvdabas kino.

Ar pilno Rīgas 821. dzimšanas dienas programmu vari iepazīties šeit.

Rīgas dzimšanas dienas radio ir StarFM. Radio personības StarFM personība visas dienas garumā jums informēs par aktuālākajiem notikumiem. Klausies Rīgas dzimšanas dienas radio StarFM!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm