tv3.lv

12. reizi notiks “StarParty” jeb debess vērotāju salidojums

Sestdien, 6. septembrī, “StarSpace” observatorijā netālu no Suntažiem notiks ikgadējais rudens debess vērotāju salidojums jeb “StarParty”, šī gada tēma – Visuma iekarotāji, informē pasākuma rīkotājs Arnis Ginters.

2014. gada 5. septembrī 15:36

Šogad būs jau 12.reize, kad vienkopus pulcēsies tie, kurus vilina zvaigznes un Visuma plašumu izzināšanas un apgūšanas iespējas. Pasākums pirmo reizi tika organizēts Starptautiskā astronomijas gada ietvaros 2009.gada aprīlī. Nu teleskopu īpašnieku un debess vērotāju tikšanās ir izaugusi par vērienīgu informatīvi-izklaidējošu pasākumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

12. debess vērotāju salidojuma vienojošo tēmu “Visuma iekarotāji” palīdzēs iepazīt ar astronomiju un kosmosa apguvi saistītu profesiju pārstāvji. Starp lektoriem ir gan astronomi, kuri piedalās tādās pazīstamās misijās kā “Rosetta”, “Cassini” un “New Horizons”, gan astronomijas pasniedzēji Latvijā un citur pasaulē, gan cilvēki, kas tiešā vai netiešā veidā iesaistīti kosmosa apguvē un jaunu pielietojamo tehnoloģiju izstrādē.

“Mēs ceram, ka profesionāļu stāstījums pamudinās kādu jaunieti izšķirties studēt un apgūt eksaktās zinātnes un, iespējams, pievienoties astronomijas un kosmosa apguves speciālistu pulkam,” pastāstīja “StarSpace” observatorijas vadītājs Arnis Ginters, uzsverot, ka mūsdienās ar kosmosa izpēti un apguvi gan tieši, gan netieši ir saistītas ļoti daudzas profesijas, tādēļ jauniešiem paveras samērā plašs iespēju loks.

Pasākums notiks Ogres novadā, Suntažu pagastā, “Kaltiņos”. “StarParty” pasākumā dalība ir bez maksas. Lekcijas sāksies no plkst. 15:00, bet debess novērojumi labvēlīgu laikapstākļu gadījumā – līdz ar tumsas iestāšanos.

12. debesu vērotāju salidojums ir reģistrēts kā viens no punktiem plašajā Starptautiskās Mēness vērotāju nakts (observethemoonnight.org) pasākumu tīklā. Tādejādi par galveno apskates objektu šajā vakarā kļūs Mēness, kas ir līdz šim vienīgais ārpuszemes objekts, uz kura savu kāju ir spēris cilvēks.

Detalizēta programma un informācija par nokļūšanu norises vietā atrodama starspace.lv.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm