tv3.lv

Ko darīt brīvdienās? Pieci pasākumi, kuros piedalīties

Turpmāk katru piektdienu “900 sekundēs” stāstīsim un dalīsimies padomos, kā pavadīt brīvdienas.

No šodienas līdz 12. septembrim Rīgā un citur Latvijā notiks Dzejas dienas. Rīgā tiks organizētas 20 aktivitātes ar devīzi ”dzeja dzīvo”.

Pēdējo gadu laikā jau par tradīciju kļuvis, ka festivālam ir sava vēstniecība peldošajā mākslas centrā ”noass” uz AB dambja, kur notiks vairāki pasākumi. Programmas notikumu klāstā pēc vairāku gadu pārtraukuma gaidāma atgriešanās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa, klasiskās dzejas lasījumi un ļoti daudz citu notikumu. Meklējiet info! dzejasdienas.com.

”Svaiga gaļa kritikai 2021” ir izstāde, kas ļaus apjaust to, kādi ir jaunie latviešu mākslinieki. Dīvānā var sēdēt un apgūt visu, ko radījuši teju 100 Latvijas mākslas akadēmijas absolventi. Izstādes vadmotīvs ir ”izlaušanās”. Jāiet virtual.lma.lv un jāskatās, kāda ir un kāda veidojās Latvijas mākslas telpa.

Visi noteikti jau esam dzirdējuši par to, ka Mežaparka Lielā estrāde piedzīvojusi vērienīgas pārbūves un teritorijas labiekārtošanu, un nu beidzot tā atvērta apmeklētājiem. Turpmāk ik dienu būs iespēja aplūkot Mežaparka Lielo estrādi, tās koncertzāli, kā arī izstāžu zālē eksponētās izstādes. Vienā no tām – Baibas Ābelītes izstāde “atļautā ilūzija. saknes”.

Apskatei būs pieejama arī jaunā koncertzāle, kas, godinot kordiriģentus Gido un Imantu Kokaru 100. jubilejā, nodēvēta par “Kokaru zāli”.

Rīt, 4. septembrī, ikviens mākslas un kultūras cienītājs varēs apmeklēt mūsdienu kultūras forumu ”Baltā nakts”, kura programmu šogad iedvesmojusi pilsētas dzejnieka Aleksandra Čaka 120. jubileja. Šī gada ”Baltās nakts” tēma ir ”Iedomu spoguļi”. Norises vietas: A. Čaka un Marijas ielā, Ziedoņdārzā, Rīgas vietās, kuras Čaks apdziedājis savā dzejā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Čaka klātbūtne valdīs arī Spīķeru kvartālā, tur dzejniekam veltīta kino programma, bet Spīķeru koncertzālē – izrāde ”Jaunais. Čaks. Klausītājs”.

Svētdien, 5. septembrī, 31. reizi notiks viens no pašmāju lielākajiem tautas sporta notikumiem – Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens. Šogad sacensību starts un finišs atradīsies jaunā vietā – Krimuldā. Kā jau katru gadu, arī šajā rudenī pasākums pulcēs velo entuziastus, darbu kolektīvus, draugu kompānijas un ģimenes no visas Latvijas un blakus esošajām valstīm. Pieteikšanās pasākumam turpinās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm