tv3.lv

Siguldas pilsdrupās uzmirdzēs lielo laternu gaismas festivāls “Brīnumzemē”

No 4. februāra līdz 13. martam Siguldas pils kvartālā un Livonijas ordeņa Siguldas pilī jeb pilsdrupās būs skatāms lielo laternu gaismas festivāls ”Brīnumzemē”.

27. janvārī 9:24

Izgaismots gaismu festivāls no 4. februāra būs aplūkojams piektdienās, sestdienās un svētdienās no pulksten 18.00 līdz 22.00, bet pārējā laikā būs pieejama Siguldas novada pašvaldības administrācijas un Siguldas pils kvartāla uzņēmēju pakalpojumu saņemšana, vienīgi ieeja notiks pa ceļu gar pils dīķi un gar Staļļa ēku. Tomēr jau no 27. janvāra ierastās pastaigas Siguldas pilsdrupās un kvartāla teritorijā būs ierobežotas un piekļuve netiks nodrošināta. Siguldas pils kvartāla centrālie vārti tiks atvērti tikai festivāla apmeklētājiem tā norises laikā, teikts Siguldas mājaslapā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Festivālam izvēlēta tēma, kas aizgūta no Luisa Kerola pasakas ”Alise Brīnumzemē”. Tā rīkotāji sola, ka visai ģimenei būs iespēja piedzīvot gaismas efektu un zīda skulptūru radīto paralēlo, maģisko realitāti. Kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 300 dažādu krāsu un izmēru gaismas objekti, kuru izgatavošanai izmantoti tūkstošiem metru zīda auduma un miljoniem spuldžu. Katra gaismas skulptūra stāsta savu stāstu, atdzīvinot maģiskas radības, pasaku dzīvniekus un augus. Vēl īpašāku noskaņu radīs īpaši šim festivālam komponētā mūzika, kuras autors ir elektroniskās mūzikas komponists un izpildītājs Leons Somovs.

Jāpiebilst, ka krāšņās gaismas laternas uz Siguldu atceļojušas no Pakrojas muižas Lietuvā, kur Ķīnas laternu festivāls notiek jau vairākus gadus ap Ziemassvētku laiku. Savukārt Latvijā tas notiek pirmo reizi.

Gaismu festivālā būs iespēja redzēt rokām darinātās lielformāta zīda skulptūras – trusi, Češīras kaķi no pasakas ”Alise Brīnumzemē”, milzīgas, kvēlojošas sēnes, maģisku ziedu mežu un daudzas citas pasaku radības un būtnes.

Foto: ANDRA BRIEKMANE

Festivāla laikā varēs apmeklēt arī Siguldas pils kvartālā esošās amatnieku radošās darbnīcas, sasildīties ar karstajiem dzērieniem un apmeklēt arī Siguldas Jauno pili.

Lai apmeklētu gaismu festivālu, tīmekļa vietnē www.brinumzemesfestivali.lv (biļešu tirdzniecība tiks atvērta tuvāk pasākuma norisei) jāizvēlas konkrēts apmeklējuma laiks un jāiegādājas biļetes, lai pasākumā nodrošinātu epidemioloģiskās prasības. Biļetes cena pieaugušajiem ir 16 eiro, bērniem no 6 gadiem, skolēniem, studentiem, senioriem un 2., 3. grupas invalīdiem – 11 eiro, bet bērniem līdz 5 gadu vecumam un 1. grupas invalīdiem ar pavadoni – ieeja bez maksas. Tiek piedāvātas arī ģimenes biļetes: divi pieaugušie un bērns no 6 līdz 18 gadiem – 40 eiro, bet divi pieaugušie un divi bērni no 6 līdz 18 gadiem – 50 eiro. Ar Siguldas novada ID karti – 15% atlaide.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Siguldas novada iedzīvotājiem ar Siguldas novada ID karti īpašais apmeklējums būs iespējams jau ceturtdien, 3. februārī, no pulksten 18.00, teikts pilsētas mājaslapā.

Foto: PUBLICITĀTES FOTO

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas un pasākumus. Pasākumu varēs apmeklēt, tā saucamajā, “zaļajā režīmā”, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm