tv3.lv

”Kas dārzā”: Padomi, kā Rīgas centrā izveidot atpūtas oāzi zem ķirša?

Šajā nedēļā raidījuma ”Kas dārzā” komanda viesojas pašā Rīgas centrā, kur starp senajām mūra ēkām, ir neliela, skaista divstāvīga māja ar samērā tumšu un senlaicīgu iekšpagalmu. Kādus atbilstošos augus speciālisti piemeklēs tik ēnainai vietai, lai šīs dārzs kļūtu par atpūtas oāzi zem ķirša?

21. maijā 10:00

Dārza saimniekiem Dāvim un Diānai Rābantiem ir paveicies, dzīvot pašā Rīgas sirdī, zaļā oāzē, kur pašiem atpūsties no pilsētas trokšņiem un rīkot dārza ballītes arī draugiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Mums nāk ļoti daudz draugi ciemos un bieži vien ballītes ir neprognozējamas un notiek spontāni, zvans no draugiem un pēc stundas ir klāt,” neslēpj Dāvis.

Dāvis te dzīvo visu dzīvi, kopš sevi atceras. ”Vienīgais, ko es esmu savā dārzā darījis, esmu iestādījis vienu tūju, ko man uzdāvināja uz 21 gada jubileju,” neslēpj Dāvis.

”Manā pārziņā bija tikai uzrušināšana. Ir lietas, kas dzīvē nav manas, un dārza darbi nav mani, tāpēc es uzticēšos tiem, kas zina ko dara,” smaidot teic Diāna.

Raidījuma komandas uzdevums ir parūpējas par to, lai pēcāk šīs dārzs būtu viegli kopjams.

”Dārzs ir super mazs, bet tas ir ēnu dārzs. Tas nozīmē, ka ir attiecīga augu izvēle, kas ir diezgan ierobežota. Tāpēc mēs esam izvēlējušies tālākajam stūrim rododendrus. Apkārt pa perimetru, lai atsvaidzinātu, mēs laidīsim ”Baihalo” grimoni, kas dzīvžoga veidā ies gar perimetru. Būs daudz hortenzijas. Dekorēsim ar zemajam graudzālēm, kas aug ēnā un kadiķīšiem,” stāsta Simona Trumpe, dārzu labiekārtošanas uzņēmuma ”Ēdene” vadītāja, ainavu dizainere.

”Uzbursim saimniekiem vietu, kur pavadīt vasaras vakarus kopā ar draugiem,” teic raidījuma vadītāja Rūta Dvinska.

”Šis ir ļoti sens dārzs, 100 gadīgs ceriņš un tāds pats saldais ķirsis. Mēs maksimāli saglabājām šeit esošos stādījumus un veicām tikai minimālu pārkārtošanu ar minimāliem jauniem ieviesumiem, lai saglabātu senatnes elpu un auru dārzā,” stāsta ainavu dizainere S. Trumpe un atklāj: ”Dzīvžogu veidojām no augiem. Tas tika atdalīts ar plastmasas maliņu, kas šobrīd ir ļoti populāra un atvieglo kopšanu, uzturēšanu. Nav nevienam jāvergo vairs savā dārzā. Dārzs kalpo saimniekiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā raidījuma komandai izdevās ēnaino pilsētas centra dārzu pārvērst tā, lai visu cauru vasaru dārzs būtu ziedošs, skaties raidījumā.

Iedvesmojies pavasarīgām pārmaiņām arī savā zemes pleķītī un skaties jauno dārza pārvērtību raidījumu ”Kas dārzā” jau no 16. aprīļa sestdienu vakaros pulksten 19:20 vai atkārtojumā svētdienās pulksten 9:25 kanālā TV3, kā arī  sestdienās pulksten 9:30 kanālā TV3 Life un jebkurā laikā TV3 Play.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm