tv3.lv

”Kas dārzā”: padoms, kā izveidot skaistu ziemciešu un vasaras ziedu dobi

Šajā nedēļā raidījuma ”Kas dārzā” komanda viesojas Ādažos Lauras, Kaspara un Eduarda Reimatu plašajā dārzā, kur raidījuma komandai ir uzdevums blakus priežu mežam iekoptajā mauriņā izveidos skaistu ziemciešu un vasaras ziedu dobi.

28. maijā 10:00

”Mēs šeit esam otro vasaru, tāpēc mums ir sadarītas tikai pamat lietas – iesēta zāle, kāda puķīte ielikta, bet ļoti, ļoti minimāli. Nekādu apstādījumu mums vēl nav. Patiesībā tas ir tas, ko es visvairāk sagaidu, lai ar profesionālo aci sāk veidot gaumīgus apstādījumus, lai es arī turpmāk varu veidot un tas viss tālāk izskatītos baudāmi,” savu vēlmi izsaka dārza saimniece Laura.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smagākajos dārza darbos Laurai vienmēr gatavs palīdzēt Kaspars. ”No dārza darbiem nebaidos. Sievai palīdzu visus smagos darbus darīt. Pēc rezultāta, būs mums motivācija to visu uzturēt,” neslēpj dārza saimnieks Kaspars.

Raidījuma vadītāja Rūta Dvinska apstaigājot plašo dārzu teic: ”Iedvesma nav jāmeklē nekur tālu. Tā ir mums visapkārt, jo daba mums brīnišķīgi pasaka priekšā, kas mums pašiem savā dārzā darāms. Viss apkārt ir lielas, skaistas priedes un saimnieki turpina to pašu tradīciju un savā dārzā ir sastādījuši priežu alejas. Ļoti pareizi un viņu mazmazbērniem būs tik pat lielas priedes, kā lielās, izaugušas.”

Šajā dārzā ar minimāliem līdzekļiem un resursiem panākt to maksimālo efektu palīdzēs Līga Pavlova, uzņēmuma ”Ceļš uz dārzu” īpašniece, ainavu dizainere.

”Šajā dārzā es esmu ieplānojusi vienu lielu dobi, kuru saimnieki varētu redzēt, atrodoties uz savas lielās terases. Dobe ir 30 kvadrātmetrus liela. Tā ir tāda vidēja dobe, manuprāt, proporcionāli atbilstoša šai teritorijai. Apstādījumus ierīkosim tā, lai tie būtu ērti kopjami. Daļā apstādījumu klāsim iekšā geotekstilu, lai būtu mazāk ravēšanas. To darīsim dobes aizmugurējā plānā, kur būs lielākie augi. Priekšplānā gan neklāsim, lai paliek brīva vietiņa, kur iestādīt kādas vasaras puķes un pavasara sīpolpuķes. Te būs viena liela, skaista dobe, kas kopšanās ziņā nebūs tik traki,” stāsta ainavu dizainere L. Pavlova.

Raidījumā skaties, kā pareizi izrakt dobes un ar ko piepildīt tās, ja arī tev dārzs ir smilšainā vietā. Kā pareizi sastādīt dobi, lai tā zaļotu visu gadu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedvesmojies pavasarīgām pārmaiņām arī savā zemes pleķītī un skaties jauno dārza pārvērtību raidījumu ”Kas dārzā” jau no 16. aprīļa sestdienu vakaros pulksten 19:20 vai atkārtojumā svētdienās pulksten 9:25 kanālā TV3, kā arī  sestdienās pulksten 9:30 kanālā TV3 Life un jebkurā laikā TV3 Play.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm