tv3.lv

Ierauj gluži kā ziepju opera. Anglijā popularitāti iemantojusi pūču tiešraides kamera

Latvijā ik pavasari lielu popularitāti iegūst dažādās putnu tiešraižu kameras. Arī Jorkšīrā, Apvienotajā Karalistē, īpaši iecienīta ir mākslinieka Roberta Fullera tiešraide, kurā vērojama pūču, piekūna un arī sermuļa dzīves gaitas – tai ik dienu seko līdzi tūkstošiem cilvēki no visas pasaules, vēsta ”Associated Press”.

22. jūnijā 12:47

Fullers jau pirms trim gadiem Jorkšīras ziemeļos uzstādīja vairākas dabas kameras, kas tiešsaistes video 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā ļauj ikvienam sekot līdzi naktszvēru dzīvei. Taču īpaši populāra tiešraide kļuva laikā, kad Apvienotajā Karalistē Covid-19 izplatības dēļ tika noteikts tā dēvētais lokdauns. Nu ik dienu tiešraidei pieslēdzas 20 000 cilvēku, bet Fullera ‘’Youtube’’ kanālam, kurā iespējams sekot līdzi zvēru dzīvei, ir jau gandrīz pusmiljons abonentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa tiešraide ir ļoti iecienīta, jo tas ir lielisks veids, kā mazināt stresu un spriedzi, kamēr visapkārt pasaulē vērojamas neiepriecinošas norises. ‘’Domāju, ka šobrīd ziņās un televīzijā daudz ko ir grūti skatīties, bet tā [pūču tiešraide] ir mierpilna, tā ir atslodze no drudžainās pasaules, un tas ir tikai miera un klusuma brīdis, kurā varam vērot dabu,’’ stāsta Fullers.

Video, kurā izdevies iemūžināt pūci, kas pirmo reizi dzird pērkonu, ticis skatīts 24 miljonus reižu. Un nepārtraukto tiešraidi skatās cilvēki no visas pasaules, tostarp Dienvidkorejas, ASV un pat boulinga zāles Nīderlandē.

‘’Pēdējā laikā mēs skatāmies Roberta Fullera tiešraidi sporta pārraižu vietā. Tā ir tik mierpilna un nomierinoša, salīdzinot ar sportu, kur visi bļauj. Visi vienkārši izbauda savvaļas dzīvi,’’ stāsta boulinga zāles bārmenis Nīls van Dalens.

Fullers ap savu dārzu un laukiem, kas ieskauj viņa mākslas galeriju, izvietojis vairāk nekā 100 slēptās kameras. Kameras nepārtraukti seko līdzi meža pūces, dzeltenbrūnās pūces, piekūna un sermuļa ikdienas dzīvei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

‘’Savā ziņā tas ir gandrīz kā iegrimt ziepju operā. Kad sāc skatīties un ir radusies interese, tu teju nespēj apstāties, jo vienmēr notiek kaut kas jauns,’’ norāda Fullers.

Pats labākais ir tas, ka šīs ‘’ziepju operas’’ gadījumā nav jāgaida, kad klajā nāks nākamā sērija – savvaļas iemītnieku gaitas tiek pārraidītas 24 stundas diennaktī.

Latvijā putnu kamerām izveidojušies savi “fanu klubi”. Cilvēki ikdienā fonā vēro jūras ērgli, lielo dumpi arī stārķi, vistu vanagu un citus putnu. Putnu tiešraides apkopotas Latvijas Dabas fonda mājaslapā.

Arī TV3 “900 sekundes” ielūkojās LDF jaunākās, lielā dumpja ligzdas kameras pievienošanas gaitā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm