tv3.lv

FOTO: modes cienītāji pulcējas uz RIGA FASHION WEEK atklāšanu un labāko modes profesionāļu apbalvošanu

Vakar, 30. martā, sākusies 24. Rīgas modes nedēļas – RIGA FASHION WEEK (RWF) – atklāšanas pasākumā, pulcējoties augstās modes cienītājiem, tika pasniegtas balvas 2015. gada labākajiem Latvijas modes profesionāļiem.

2016. gada 31. martā 13:02

Par gada debiju modes jomā tika atzīts zīmols Deeply Personal, kura dizainere Elīna Vanaga saņēma speciālo balvu no Itālijas dizaina institūta Instituto Europeo di Design – apmācību augstskolas vasaras kursos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Gada kreatīvāko modes skati starp M-Couture un INCH2 žūrija izvēlējās zīmola M-Couture skati RFW 2015. gada rudenī Rīgas Biržā.
Oriģinālākais pagājušajā gadā izdotā dzīves stila un modes žurnāla vāks ir žurnāla Pastaiga septembra numura vāks, bet veikals ar interesantāko koncepciju, kurš tika atvērts 2015. gadā, – zīmola Amoralle veikals Brīvības ielā 33 (izcīnot uzvaru konkurencē pret zīmola One Wolf veikalu-studiju Lāčplēša ielā 10).

Par gada modes mākslinieci tika atzīta zīmola Nóló dizainere Viktorija Joniene (citas kandidātes šajā nominācijā bija Agnese Narņicka (One Wolf) un Anna Ledskalniņa (Anna Led).

Par ieguldījumu Latvijas modes industrijas attīstībā balva tika piešķirta modes vēsturniekam no Krievijas Aleksandram Vasiļjevam, kurš izdeva vairākas grāmatas par modi, to starp latviešu valodā, un pēdējo gadu laikā noorganizējis vairākas modes vēstures izstādes Rīgā.
Šopavasar RFW ietvaros savas 2016.-2017. gada rudens-ziemas sezonas kolekcijas prezentēs Latvijas vadošie dizaineri un modes zīmoli – Natālija Jansone, Anna Led, Amoralle, Narciss, Katya Katya Shehurina, Nóló, MAREUNROL’S, Alexandra Westfal, IN by Inga Nipane, One Wolf un QooQoo, kā arī šīs sezonas debitants – modes zīmols Tanti, kura kolekcijas autore šajā sezonā ir pazīstama stiliste un žurnāla Pastaiga modes redaktore Olga Kolotova. Šoreiz pirmo reizi RFW programmā ir iekļautas arī Latvijas bērnu modes zīmolu skates – Lazy Francis, Aristocrat Kids un Paade mode. Pēc tradīcijas, Rīgas modes nedēļā piedalīsies arī vairāki ārzemju modes zīmoli – Ludmila Kislenko no Ukrainas, Lilija Larionova no Lietuvas un Pohjanheimo no Igaunijas. RFW modes skašu programma viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija Omega zālē sāksies 1. aprīlī ar zīmola Creame skati.

Foto

Rīgas modes nedēļas laikā notiks ne tikai profesionālās dizaineru modes skates, bet arī dažādas prezentācijas un modes ballītes – 8 ROOMS Preses šovrūmā Galleria Rīga 6. stāvā notiks pasākums masu mediju pārstāvjiem un modes preču iepircējiem; Mākslas galerija PUTTI notiks latviešu modes dizaineru zīmola MAREUNROL’S kolekcijas prezentācija; bet modes zīmols Anna LED prezentēs savu jaunāko kolekciju savā studijā Berga Bazārā. Šoreiz visi interesenti varēs apmeklēt divas RIGA FASHION WEEK ballītes oficiālajā RFW klubā Coyote Fly Lounge Club 1. un 2. aprīlī. Ieeja abos pasākumos, nopērkot ieejas biļeti, ar ielūgumiem – brīva; darbosies face control.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm