Pievienot komentāru

Raidījums ”Manas mājas ar IKEA” dodas ciemos pie sportiskās un aktīvās Jansonu ģimenes. Tur nepieciešamas pārvērtības bērnistabā, kurā dzīvo divi sportiski puikas. Viņu sirdslieta ir basketbols. Tas nozīmē, ka bez gultām, skapja un rakstāmgaldiem jāatrod vieta arī sporta inventāram un, protams, medaļām un kausiem.

Bērnistabā dzīvo divi sportiski puiši Nikolass un Lorenss, 13 un 10 gadu veci. Kopš viņu dzimšanas bērnistaba nav remontēta, veikti vien nelieli vizuāli atjauninājumi.

Puikas satiek TV3 sporta vēstnešus

Jansonu ģimenē visi ir saistīti ar basketbolu. ”Es pati esmu trenere, puiši spēlē basketbolu, tētis, omīte, opītis un krustmāte arī ir cieši saistīti ar basketbolu. Tas ir arī mūsu darbs, hobijs, interese un aizraušanās, jo sportojam gan treniņos, gan mājas apstākļos,” saka abu puišu mamma Līga.

Lai iepriecinātu puikas, IKEA dizainere Linda aizveda abus basketbola fanus uz ”TV3 ziņu” studiju, kur zēni tikās ar ”TV3 sporta ziņu” sejām Kasparu Dvinski un Tomu Prāmnieku. Nikolass un Lorenss ne tikai aprunājās ar abiem sporta ziņu ekspertiem, bet pēc nelielas ekskursijas pa TV studiju devās uzspēlēt arī basketbolu.

Protams, tikšanās ar Kasparu un Tomu ir arī veids, kā IKEA dizainere Linda labāk iepazina abus puikas, lai pārvērtības istabā būtu viņiem īpaši pa prātam.

Sajūtu kolāžas veidošana izvēršas ļoti sportiska un krāsaina

Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pirms jebkādu reālu pārvērtību veikšanas tiek veidota sajūtu kolāža, kas palīdz dizainerei izvēlēties pareizās krāsas un panākt vēlamās sajūtas telpā.

Tā kā abiem patīk basketbols un ir viena un tā pati mīļākā NBA komanda, tad, protams, tiek izmantotas šīs komandas identitāti raksturojošās krāsas. Tāpat puikām patīk arī futbols, tāpēc parādās arī zaļā zāles krāsa un melnbaltā futbola bumba.

Foto: IKEA

Kolāža tiek papildināta ar fotogrāfijām, kas izsauc pozitīvas emocijas puišos, kā arī sporta atribūtiku un, protams, apbalvojumiem, medaļām un kausiem.

Rezultātā IKEA dizainere Linda tiek pie līdz šim raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” krāsu un atribūtikas ziņā vispiesātinātākās sajūtu kolāžas jeb ”moodboard”.

Grūtības rada telpas mazie izmēri, taču pluss ir lielais logs

”Galvenais trūkums bija nelielie telpas izmēri. Šaurajā telpā nepieciešams veiksmīgs funkcionālo mēbeļu izvietojums, iekļaujot divas guļvietas un plašu mācību vietu, lai abiem puišiem būtu vieta mācībām un mantu organizēšanai,” komentējot pārvērtību lielākos izaicinājumus, norāda Linda.

Tomēr patīkamu iespaidu rada telpā esošais lielais logs, kas ienes daudz dabīgā apgaismojuma, tādā veidā telpu vizuāli padarot plašāku, skaidro dizainere.

”Sarunā ar puišiem viņi minēja, ka vēlas, lai istabā ir krāsas. Turpinot sarunu par basketbola tēmu, zēni izteicās, ka viņu mīļākās komandas krāsas ir violets un dzeltens. Tāpēc arī interjerā akcenta sienā, kā arī interjera dekoros iekļaušu tieši šo košo krāsu risinājumu,” plānus ieskicē Linda.

Kā IKEA dizainerei izdosies pārvērst abu puiku istabu, lai tajā būtu vieta ne tikai basketbolam, bet arī gultām, skapim, rakstāmgaldiem un plauktiem, skaties raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” trešdien, 27. oktobrī plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Foto: IKEA

Visas līdzšinējās raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” epizodes vari skatīties portālā TV3 Play!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.