Pievienot komentāru

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektās sezonas noslēdzošajā epizodē IKEA dizainere ar pārvērtību veikšanas komandu dodas uz Bolderāju, kur atrodas nodibinājums ”Fonds Kopā”. Tur nepieciešamas pārmaiņas telpā, kas tiek izmantota kā mācību virtuve, ēdamtelpa un dažkārt arī kā telpa nelieliem svētkiem.

Pamatā telpa, kurā nepieciešamas pārvērtības, apvieno jau minētās divas funkcijas, kas saistās ar ēdināšanu un ēdiena pagatavošanu, taču tas nav viss. Papildu funkcijas telpai ir arī svētkos, kā arī brīvdienu un darba dienu vakaros: te notiek galda spēļu turnīri un dažreiz arī pasākumi un svinības.

”Tā kā telpai ir daudz funkciju, esam iekārtojuši to askētiski, tomēr saprotam, ka mums ļoti pietrūkst ērtas darba virsmas, kur visiem kopā darboties, kā arī cepeškrāsns un plīts virsmas, jo šobrīd meistarklasēs nākas iet uz kādu no virtuvēm dzīvokļos, kas rada neērtības,” par telpu saka nodibinājuma ”Fonds Kopā” pārstāve Olga, kura arī pieteica šo telpu pārvērtībām raidījumam ”Manas mājas ar IKEA”.

Veselīga uztura meistarklase kopā ar Annu Pannu

Pārvērtības šajā daudzfunkcionālajā telpā veiks IKEA dizainere, kuras vārds, tāpat kā telpas pieteicējai pārvērtībām, arī ir Olga. Pirms ķeršanās pie darbiem jāiepazīstas gan ar nodibinājuma ”Fonds Kopā” pārstāvi Olgu, gan arī cilvēkiem, kuri izmantos fonda telpu.

Tā kā telpā pamatā norisināsies ēdiena gatavošana, tad talkā tiek aicināta ēdienu gatavošanas meistare Anna Panna, kura savulaik bija plaši zināma saistībā ar saldumu gatavošanu, taču nu jau ilgāku laiku Anna Panna pievērsusies veselīgam uzturam.
Abas Olgas kopā ar Annu Pannu dodas iepirkties uz Āgenskalna tirgu un pēc tam brīvā dabā kopā ar nodibinājuma ”Fonds Kopā” centra apmeklētājiem pagatavo veselīgus, gardus un ļoti krāsainus salātus.

Šāds pasākums, kura laikā IKEA Olga labāk iepazīst ”Fonds Kopā” Olgu un cilvēkus, kuri fonda telpās visvairāk pavada laiku, palīdzēs radīt pārvērtības, kādas patiešām ir nepieciešamas.

Sajūtu kolāžā dominē gaišas krāsas un funkcionāli risinājumi

Tāpat kā iepriekšējos ”Manas mājas ar IKEA” raidījumos, arī šajā tiek veidota sajūtu kolāža jeb ”moodboard”, un šoreiz dominē gaiši toņi, funkcionāli risinājumi un, protams, ar ēdienu pagatavošanu un patērēšanu saistīti elementi.

”Mēs sapņojam par gaišu telpu, kas ir izmantojama daudzfunkcionāli un ērti. Telpu, kurā varam ērti sanākt kopā, garšīgi paēst, mācīties gatavot ēst, runāt, un, jā, arī spēlēt spēles un vienkārši izbaudīt labu kompāniju,” saka nodibinājuma ”Fonds Kopā” pārstāve Olga.

Foto: IKEA

”Tā kā mūsu ēdamzāle ir ietilpīga un lieliem logiem, tajā ir patīkami uzturēties, tāpēc mēs jau tagad tajā pavadām daudz laika. Saistībā ar mācību virtuves daļu mums ir sapnis, lai tā ir aprīkota ar izlietni, plīts virsmu un cepeškrāsni, kā arī lai tā būtu viegli kopjama un būtu iespējams novietot papildu inventāru, ko pamazām gādājam,” vēlmēs par pārvērtību rezultātu dalās Olga.
Kā IKEA dizainerei veiksies ar pārmaiņām šajā plašajā un daudzfunkcionālajā telpā, skaties raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” piektās sezonas noslēguma sērijā jau šo trešdien, 17. novembrī plkst. 21.45 televīzijas kanālā TV3!

Visas iepriekšējās raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” sērijas vari noskatīties portālā TV3 Play!

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.