Pandēmijas laikā mājās esam pavadījuši vairāk laika nekā jebkad agrāk. Šķiet, ka pēc izaicinājumu pilnā gada cilvēki ir labāk sapratuši, ko vēlas un sagaida no sava mājokļa.

Latvijas iedzīvotājiem šobrīd ideālais mājoklis ir zaļāks, plašāks un ērtāks, cilvēkiem ir svarīgi ērti pavadīt laiku ar saviem tuvākajiem un darīt to, kas ļauj justies labi. Tāpat pieaugusi vēlme pēc viegli tīrāma un sakārtota mājokļa, atklāj IKEA pētījums ”Dzīve mājās”.

IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, lai labāk izprastu, kā cilvēki dzīvo mājās un kādi ir biežākie izaicinājumi, ar kuriem viņi saskaras.

Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA  mājaslapā.

Lietām jākalpo mums, nevis mums jākalpo lietām

IKEA kopā ar raidījumu ”Bez Tabu” veido sižetu sēriju ”Dzīve mājās”.

IKEA pētījums ”Dzīve mājās” atklāj, ka pēdējā gada laikā ceturtajai Latvijas iedzīvotāju ir kļuvis svarīgāk tas, vai mājokli ir viegli tīrīt un vai tajā valda kārtība. Tāpēc šī ”Bez Tabu” sižeta tēma tika veltīta mājokļa sakārtošanai un mantu uzglabāšanai.

Latvijā labi zināmā dziedātāja Māra Upmane-Holšteine atzīst, ka dzīve ar trim bērniem neparedz ilgstošu kārtību mājās. Nereti pat uzreiz pēc mājokļa sakārtošanas bērni rotaļājoties veic savas korekcijas kārtībā. Neatkarīgi no tā, ka mājoklis sakārtots tikai uz īsu brīdi, gan Māra, gan psiholoģe Marija Ābeltiņa norāda, – kārtošanas process ir kustība, kas bieži vien rada pozitīvas sajūtas, dāvājot cilvēkam nepieciešamo endorfīnu devu.

Māra norāda, ka viņas dzīvē daudz palīdz dažādi organizatori un kastītes, kurās uzglabāt lietas, jo tādējādi uzturēt kārtību mājās, viņasprāt, ir daudz vieglāk. Savukārt psiholoģe papildina, ka uzturēšanās sakārtotā vidē cilvēkam palīdz justies motivētākam – izdarīt un arī sasniegt vairāk.

Visu ”Bez Tabu” sižetu par šo tēmu skatieties šeit!

Bieži vien mēs nespējam noteikt, kas iedragā mūsu labsajūtu, tāpēc esam radījuši testu, kura mērķis ir palīdzēt  saprast, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Tesu vari izpildīt šeit.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.