IKEA reizi gadā veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”. Katru gadu pētījumā koncentrējamies uz citu aspektu, un mūsu mērķis ir ar pētījuma palīdzību labāk izprast, kā cilvēki šobrīd dzīvo un ko mēs varam darīt, lai radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem.

Nenoteiktības apstākļos, kādos dzīvojam pēdējā gada laikā, IKEA uzsāk sarunu par vissvarīgāko – cilvēku attiecībām ar mājokli un to ietekmi uz viņu emocionālo labsajūtu.

Apzināti domājot par to, kā mēs strādājam, socializējamies un atpūšamies, mēs varam izmantot mājās pavadīto laiku maksimāli efektīvi. Šogad IKEA ”Dzīve mājās” pētījums atklāja, ka mūsu emocionālajai labklājībai daži pozitīvi ikdienas rituāli mājās ir svarīgāki nekā citi. Tā, piemēram, vairāk nekā trešdaļai Latvijas iedzīvotāju kvalitatīva laika pavadīšana kopā ar dzīvesbiedru ir līdzsvara avots mājās. Vēl 40 % aptaujāto nākotnē vēlētos vairāk pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar partneri mājās.

Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA mājaslapā.

Attiecībās svarīga ir savstarpējā cieņa

Jau ziņots, ka ar mērķi IKEA pētījuma ”Dzīve mājās”  rezultātus nodot pēc iespējas plašākam sabiedrības lokam, IKEA kopā ar raidījumu ”Bez Tabu” veido sižetu sēriju ”Dzīve mājās”. ”Bez Tabu” sižetā, kura tēma veltīta attiecībām, intervēts Medeņu ģimenes pāris – Vidvuds un Iveta, kuri kopā nu jau ir vairāk nekā 40 gadu. Pāris dalās ar dažādiem praktiskiem padomiem, ko ņemt vērā, lai ikdienas dzīve dāvātu piepildījumu un vairotu mūsu garīgo labsajūtu. Pāris galu galā norāda, ka, viņuprāt, vissvarīgākā īpašība attiecībās ir savstarpējā cieņa.

Sižetā aptaujāti arī dažādi eksperti, un attiecību speciāliste Kristīne Kreile akcentē, ka lielākā māksla attiecībās ir ieklausīties un sadzirdēt vienam otru. Eksperte dalījās arī ar vienkāršu formulu – pieci pret viens, proti, vienai kritikai pretī ir jāliek piecas labas lietas. Piemēram, pateikties otram par ikdienišķām lietām. Savukārt psiholoģe Kristīne Balode akcentē nepieciešamību spēt pieņemt otra cilvēka dažādību un atšķirīgās vēlmes.

Visu ”Bez Tabu” sižetu, kas tapis sadarbībā ar IKEA un veltīts attiecību tēmai, skaties šeit!

Tikmēr, ja vēlies jau tūdaļ rīkoties, lai mājās justos vēl labāk, izpildi testu un uzzini, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Iepazīties ar testu vari šeit.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.