Ar mērķi palīdzēt iedzīvotājiem uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos dzīves kvalitāte, IKEA katru gadu veic globālu pētījumu “IKEA – dzīve mājās”. Šogad rezultāti atklāj, ka pozitīvs skatījums uz savu dzīvesvietu var veicināt cilvēku emocionālo labsajūtu.

Pētījumā ”Dzīve mājās” secināts, ka Latvijā pēdējo 12 mēnešu laikā dažādu ar pandēmiju saistītu izaicinājumu dēļ 27 % iedzīvotāju pasliktinājusies mentālā veselība. Tikmēr 39 % no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri mājās jūtas labi, atklāj, ka tā ir uzlabojusies. Šie pētījuma dati ļauj secināt, ka tieši mājoklis var būtiski ietekmēt iedzīvotāju emocionālo labsajūtu.

Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA mājaslapā.

IKEA pētījumā ”Dzīve mājās” kopumā aptaujāti vairāk nekā 34 000 cilvēku visā pasaulē. Latvijā šajā pētījumā piedalījās vairāk nekā 1000 iedzīvotāju. Pētījums tika veikts 2021. gadā laika posmā no 23. jūnija līdz 28. jūlijam.

IKEA un ”Bez Tabu” palīdz uzlabot cilvēku labsajūtu

IKEA kopā ar raidījumu ”Bez Tabu” janvārī aizsāk sižetu sēriju, lai informētu sabiedrību par to, kā dzīve mājās var ietekmēt cilvēka  emocionālo labsajūtu un kā to uzlabot. Pirmā raidījuma ”Bez Tabu” sižeta tēma projekta ”IKEA – dzīve mājās” ietvaros veltīta mājoklim.  Covid-19 pandēmijas ietekmē mājās pavadām daudz vairāk laika nekā iepriekš, kas ietekmē arī mūsu emocionālo labsajūtu. Sižeta galvenie varoņi ir Kivkucānu ģimenes locekļi, kuri pavisam nesen tikuši pie sava mājokļa. Ģimene dalās pieredzē, kas, viņuprāt, jāņem vērā, iegādājoties mājokli, lai šis pirkums vairotu prieku un labsajūtu.

”Bez Tabu” sižetā par to, kas ietekmē cilvēku labsajūtu mājās, iztaujāts arī psihoterapeits Artūrs Miksons, kurš atklāj, ka cilvēkiem, vairāk uzturoties mājās, labsajūtu ietekmē ne tikai telpu iekārtojums, apgaismojums un tajā esošie objekti, bet arī  attiecības ar cilvēkiem, ar kuriem dzīvo kopā vienā mājoklī.

Pētījums ”IKEA – dzīve mājās” atklāj, ka pēdējā gada laikā ceturtdaļai Latvijas iedzīvotāju ir kļuvis svarīgāk tas, vai mājokli ir viegli tīrīt un vai tajā valda kārtība. Tikmēr IKEA dizainere Ieva Buka akcentē, ka tīrs un kārtīgs mājoklis veicina cilvēka emocionālo labsajūtu. Viņa arī dalās praktiskos padomos, kā vieglāk uzturēt mājokli kārtībā.

”Bez Tabu” veidoto sižetu vari noskatīties šeit.

Tikmēr, ja vēlies jau tūdaļ rīkoties, lai mājās justos vēl labāk, izpildi testu un uzzini, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Testu atradīsi šeit.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.