tv3.lv

”Kas dārzā”: padomi, kā paša spēkiem uzbūvēt terasi un izvēlēties puķes podiem?

Šajā nedēļā raidījuma ”Kas dārzā” komanda dodas uz Ropažiem pie Aigara Vīksniņa, kurš ir nolēmis savai sievai Sandai sagādāt pārsteigumu un izveidot terasi pie mājas. Kā speciālisti varēs palīdzēt terases būvniecība un kā izvēlēties pareizās puķes terases podiem?

14. maijā 13:00

”Katram kārtīgam vīram vajag uzbūvēt terasi pašam. Šis brīdis ir pienācis arī man. Tagad mēģināšu to izdarīt,” teic mājas saimnieks Aigars Vītiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rūta Dvinska turēs rūpi par skaistām ziedu kompozīcijām terases podos. Lai varētu izvietot skaistās ziedu kompozīcijas, terase ir jāsagatavo, lai tā būtu izturīga.

”Terases eļļo, nevis krāso, jo krāsas ātri nolobās. Vienīgais pareizais variants ir nedarīt neko, bet tad terase ar laiku saulītē kļūs pelēka, ja to negribam, tad atliek to eļļot. Eļļa ir tāds produkts, kas ik pa laikam būs jāatjauno. Nebūs tā, ka noeļļo un tad 10 gadi nav jāaiztiek. Reizi divos gados nāksies atjaunot,” skaidro Arnis Pastars, ”Tikkurila Academy” vadītājs.

Jāņem vērā terases izvietojums.

”Terase dienas laikā ir ēnas pusē, bet vakarā saulē, tas ir jāņem vērā un jāizvēlas pareizie augi,” skaidro ainavu arhitekte Aiga Baumane no SIA ”Rein Serv”.

Kompozīcijas izvēle ir vissvarīgākā un arī viss interesantākā lieta.

”Puķu podi ir jāsāk ar augsnes ielabošanu, kas ir ļoti svarīgi, jo tas nav, kā iestādīt dobē, kur augs ar sakņu sistēmu tiek tālāk pēc barības vielām, podā ir ierobežota iespēja. Vasaras puķēm – bagātinātā kūdra. Jāpievērš uzmanība pērlītēm, kas ir svarīgi puķupodiem, lai nesablīvējas sakne, lai ir gaisa caurlaidīga, elpojoša, viegla augsne,” stāsta A. Baumane.

”Vasaras puķes sadraudzējas, bet ir jāņem vērā, ka ir tikai daži augi, kas pacieš sausumu. Nevajag mitrumizturīgās likt kopā ar sausumizturīgām,” teic A. Baumane un piebilst: ”Svarīga ir augu sakņu sistēma. Ja auga saknes podiņā ir ļoti blīvi sasakņojušās, tad droši var noņemt vienu trešo daļu nost, kas veicinās vasaras puķēm augšanu. Tas ir svarīgi balkona kastu puķēm.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Novērtē, cik grūti vai viegli ir uzbūvēt terasi un kā izvietot puķu podus uz terases, lai tie radītu skaistu un mājīgu noskaņu visas vasaras garumā!

Iedvesmojies pavasarīgām pārmaiņām arī savā zemes pleķītī un skaties jauno dārza pārvērtību raidījumu ”Kas dārzā” jau no 16. aprīļa sestdienu vakaros pulksten 19.20 vai atkārtojumā svētdienās pulksten 9.25 kanālā TV3, kā arī sestdienās pulksten 9.30 kanālā TV3 Life un jebkurā laikā TV3 Play.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm