Mēdz teikt, ka dalīta bēda ir pusbēda, dalīts prieks – dubults prieks. To var attiecināt arī uz cilvēku emocionālo labsajūtu. Ikvienam no mums, neatkarīgi no vecuma, ir nepieciešams kontakts ar citiem, lai uzturētu labu emocionālo pašsajūtu.

Pandēmijas laikā daudzi no mums mājās pavada daudz vairāk laika nekā jebkad agrāk. Un IKEA globālais pētījums ”Dzīve mājās” liecina, ka 44 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka to attiecības ar ģimeni pēdējo 12 mēnešu laikā ir uzlabojušās, tomēr vēl daļai jeb 13 % tās ir pasliktinājušās.

Katrs desmitais aptaujātais norāda, ka socializēšanās un izklaides iespējas mājās kopā ar tuviem cilvēkiem palīdz tiem uzturēt savu emocionālo labsajūtu, liecina ikgadējais IKEA pētījums. Ar IKEA pētījuma rezultātiem un ekspertu padomiem līdzsvarotākai dzīvei mājās var iepazīties IKEA mājaslapā.

Tikšanās ar tālāk dzīvojošajiem draugiem digitālajā vidē

Ar mērķi pētījuma rezultātus nodot pēc iespējas plašākam sabiedrības lokam IKEA kopā ar raidījumu ”Bez Tabu” izveidojusi kopumā sešu sižetu ciklu ar tādu pašu nosaukumu – ”Dzīve mājās”. Sestais “Bez Tabu” komandas veidotais sižets veltīts socializēšanās tēmai. Sižeta galvenais varonis ir šefpavārs Normunds Baranovskis, kuram socializēšanās – došanās ciemos un ciemiņu uzņemšana savās mājās – ir svarīga dzīves sastāvdaļa.

Normunds sižetā izrāda savu dzīvesvietu, un, tā kā viņam patīk radīt prieku citiem ar gardu maltīti, arī viņa mājoklis ir iekārtots, īpaši piedomājot par viesu uzņemšanu. Pavārs piekrīt, ka pašreizējā situācijā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību ir iespējams pavadīt laiku ar tiem, kuri dzīvo attālāk, tomēr viņš ir par tikšanos klātienē. “Cilvēkiem vajag cilvēkus. Tā ir bijis, un tā būs,” saka Normunds.

”Bez Tabu” sižetā uzrunāts arī psihoterapeits un pasākumu organizēšanas biznesa pārstāvis, kuri dalās informāciju attiecīgi par socializēšanās svarīgumu cilvēku dzīvē un iespējām dažādas tikšanās organizēt, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.

”Bez Tabu” komandas veidoto sižetu vari noskatīties šeit!

Projekta “Dzīve mājās” ietvaros tapis arī tiešsaistes tests, kuru izpildot gūsi ieskatu tajā, kas visvairāk ietekmē tavu emocionālo labsajūtu laikā, kad mājās strādājam, dzīvojam, socializējamies un atpūšamies! Ar testu vari iepazīties šeit.

Par projektu

Labsajūta tavā dzīves telpā – vārdi, kas globālās pandēmijas ietekmē kļuvuši nozīmīgāki nekā jebkad iepriekš. Pēc 12 izaicinošiem mēnešiem, 27% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņu emocionālā veselība ir pasliktinājusies. Šobrīd cilvēki savā mājoklī pavada daudz vairāk laika, un tas rada būtisku ietekmi uz emocionālo un fizisko labsajūtu. IKEA katru gadu veic globālu pētījumu ”Dzīve mājās”, šogad pētījuma centrā ir mūsu dzīves telpa un tās ietekme uz mūsu emocionālo veselību. Projekta ”IKEA – iekšējais līdsvars sākas mājās” laikā tiks atklāts, kā uzlabot vidi sev apkārt tā, lai dzīve mājās raisītu pozitīvas emocijas un uzlabotos mūsu dzīves kvalitāte.