tv3.lv

Noskaidroti latviešu iecienītākie izteicieni; “līderi” nemainās jau gadiem

Ikdienā komunicējot skolā, darbā, ģimenē, izmantojam dažādus izteicienus, lai akcentētu savu domu vai piešķirtu teiktajam noteiktu noskaņu. Kā zināms, izteiciens nekad nav tikai vienkāršs vārdu kopums, bet tas vienmēr slēpj plašāku nozīmi un piešķirs sarunai “odziņu”.

2016. gada 17. martā 10:17

Lai noskaidrotu, kuri izteicieni Latvijā ir populārākie, sociālajā tīklā Facebook tika veikta īpaša aptauja. Apkopotie dati liecina, ka iecienītākais no sociālo tīklu lietotāju izteicieniem ir “labais”, kuru izvēlējušies 27% no aptaujātajiem. Šo izteicienu bieži izmanto dažādas paaudzes pārstāvji, raksturojot situāciju vai notikumu, kas raisa pozitīvas emocijas un ir atstājis iespaidu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Otrs populārākais izteiciens, kuru izvēlējušies 18% aptaujāto, ir “cepums tev”. 38% aptaujāto šo teicienu izmanto kā komplimentu, ja kāds paveic kaut ko interesantu vai atzinības vērtu. Turpretim 29% aptaujāto apliecina, ka šo izteicienu pielieto kā pateicību par palīdzību. 23% aptaujas dalībnieku ar “cepums tev” dalās, kad kāds pasaka kaut ko trāpīgu, smieklīgu, bet 5%, ja kāds labi izskatās. Savukārt pārējie 5% aptaujāto atzīmējuši, ka to pielieto, kad saņem negaidītu dāvanu, bērniem par labu uzvedību un citās dzīves situācijās.

“Like” jeb “patīk” ir trešais iecienītākais izteiciens sociālo tīklu lietotāju vidū, to savā mīļāko izteicienu sarakstā ievietojuši 15% aptaujāto. Ikdienā šis izteiciens ir ienācis sarunu kultūrā no sociālajiem tīkliem, kur ar “like” jeb “patīk” pogu mēs atzīmējam fotogrāfijas, video, ierakstus, kuriem mēs piekrītam, kā arī, kuri iemantojuši mūsu uzmanību un simpātijas.

Starp iecienītākajiem izteicieniem aptaujātie arī ierindojuši labi zināmos – “pa kruto” (10%), “omg”(8%), “LOL” (5%), “YOLO” (2%) un “TBT” (1%). Savukārt 14% aptaujāto izvēlējās norādīt citus izteicienus, tostarp minot tradicionālo “paldies”, “super”, “lieliski”, “feini” un citus.

Cepumu zīmola Selga veiktās aptaujas rezultāti apliecina to, ka ikdienā dažādi paaudzes pārstāvji neformālajā saziņā gan virtuālajā vidē, gan dzīvē izmanto dažādus izteicienus, kas aizgūti no sociālajiem tīkliem vai radušies vienkārši saziņā ar draugiem un paziņām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm