tv3.lv

Svētdien Brīvdabas muzejā notiks Maizes godi

24. augustā Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja rīkotajos Maizes godos būs iespēja iepazīt maizes receptes, gatavošanas, cepšanas un ēšanas tradīcijas dažādās Latvijas vietās.

2014. gada 22. augustā 10:34

Brīvdabas muzejs no plkst. 12:00 līdz plkst.16:00 apmeklētājiem piedāvā plašu programmu par graudu apstrādi senos laikos un mūsdienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vidzemes sētā būs iespēja izzināt, kā kūla labību rijā, kā mala maltuvē un kā berza graudus ar graudberžiem. Radošā darbnīca ”Uztaisi savu sviestmaizi” organizē un Vidzemes putras vārīs Latviskā kultūras mantojuma saimniece Ilze Briede. Dziesmas un rotaļas folkloras kopas “Dandari” vadībā.

Zemgales sētā Latviskā kultūras mantojuma saimniece Daira Jātniece cienās ar Zemgales virteņiem un Priedes krogs dos iespēju katram uzcept savu pankūkas, kuras varēs degustēt ar cigoriņu kafeju.

Kurzemes sētā mazos un lielos apmeklētājus gaidīs seno spēļu meistars Aldonis Baldiņš.

Priedes krogā varēs baudīt īpašus ēdienus un vērot lauku maizes cepšanu pašu krāsnī.

Priedes kroga galā būs iespēja iegādāties un degustēt maizi no vietējiem Latvijas maizes ražotājiem un cepējiem. SIA ”Tīrā maize”, vienīgā bezglutēna konditoreja Latvijā, prezentēs savu produkciju un stāstīs par un ap glutēna ietekmi uz organismu.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) 4.27 € pieaugušajiem, 2.85 € pensionāriem, 2.13 € studentiem, 1.42 € skolēniem, 8.54 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm