tv3.lv

Svētdien Esplanādē notiks kartupeļu ražas svētki

7. septembrī no plkst.12.00 līdz 15.00 kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014” notiks Kartupeļu brālības Ražas svētki, uz kuriem aicinātas ierasties komandas, ģimenes, kā arī rīdzinieki un pilsētas viesi ar bērniem, lai svinētu spēles ”Draugs podā vai kartupeļa dienasgrāmata” noslēgumu un suminātu tās uzvarētājus.

2014. gada 6. septembrī 15:45

Galvenais pasākuma notikums būs Rīga 2014 spēles ”Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata” dalībnieku izaudzētās podiņkartupeļu ražas novākšana – raksim ārā visas vasaras garumā tur audzētos kartupeļus un svērsim ražu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paralēli ražas novākšanai notiks radošas aktivitātes ikvienam – būs iespējams apgleznot akmeņus, veidot kartupeļu zīmogus un emotupeņus, spēlēt lielformāta spēles un piedalīties sportiskās stafetēs.

Visi apmeklētāji aicināti apskatīt savus kartupeļu krājumus un interesantākos eksemplārus atnest un citiem parādīt ”Dīvaino tupeņu” izstādē. Būs kartupeļu šķirņu izstāde un degustācija, būs arī pārsteigumi, piemēram, cepsim kaut ko ļoti lielu un gardu.

Ražas svētku dančus mācīs Ilga Reizniece, ar muzikālām performancēm uzstāsies Gunča Beatbox un ritma grupa ”Pulsa efekts”. Ražas novākšanas svētku pasākumu vadīs aktieris Lauris Dzelzītis.

Svētku kulminācijā tiks apbalvoti Spēles labākie un radošākie audzētāji – komandu un ģimeņu ieskaitē. Spēles uzvarētāju apbalvošana sāksies plkst.14.30. Būs pārsteiguma nominācijas, kā arī, tiks sumināti fotokonkursa ”Kartupelis laiku lokos” labākos bilžu autori.

Spēle ”Draugs podā vai Kartupeļu dienasgrāmata” ir daļa no projekta ”Kartupeļu opera” un ietilpst Rīga 2014 programmas tematiskajā līnijā ”Izdzīvošanas komplekts”. Šis Eiropas kultūras galvaspilsētas gada projekts apvieno sevī iespēju izaudzēt podā savu kartupeli, uzzināt daudz jauna par mūsu otro maizi interneta vietnē www.kartupelis.lv, iemācīties labas uzvedības principus virtuālajā vidē, piedaloties interaktīvā spēlē, kā arī redzēt krāšņu operas uzvedumu visai ģimenei ”Kartupeļu ceļojums” par piedzīvojumiem pilno Kartupelēna un viņa ģimenes ceļojumu no Brazīlijas Andu kalniem līdz pat Kurzemes hercogistei, pirmizrāde Latvijas Nacionālās operas jaunajā zālē gaidāma 24.novembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm