tv3.lv

VEF vēstures muzejā pētīs “Kas lācītim vēderā?”

Līdz pat decembrim VEF Kultūras pils VEF vēstures muzejs īstenos projektu “”Kas lācītim vēderā?” – vefieši izglīto par VEF”, interesentus aicinot uz astoņām tematiskajām sarunām.

2014. gada 24. septembrī 10:12

“VEF vēstures muzejs, bijušie vefieši un VEF vēstures izpētes entuziasti kopīgi veido sarunu ciklu “Kas lācītim vēderā?”. Astoņās tematiskās sarunās būs iespējams tikties ar bijušajiem VEF dažādu nozaru speciālistiem, pētīt VEF ražojumus, vērot demonstrējumus un veikt eksperimentus, tā kopīgi atklājot VEF vēsturi,” stāsta VEF vēstures muzeja vadītāja Zanda Zībiņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

25. septembrī plkst.18.00 notiks otrā saruna par leģendāro VEF ražojumu – pasaulē mazāko fotoaparātu VEF Minox. VEF vēstures muzejā viesosies smalkmehāniķis Jānis Bērziņš, kurš no 1939. līdz 1942.gadam strādāja Minox montāžas grupā un piedalījās fotoaparāta VEF Minox izgatavošanā. Fotovēsturnieks Pēteris Korsaks, kurš bijis personiski pazīstams ar fotoaparāta VEF Minox izgudrotāju Valteru Capu, stāstīs par šo unikālo personību, iepazīstinās ar analogā (filmiņu) fotoaparāta darbības principiem un VEF Minox konstrukcijas priekšrocībām. Ikvienam būs iespēja izbaudīt jau piemirsto analogās fotogrāfijas burvību – fotografēt ar fotoaparātiem no Pētera Korsaka kolekcijas un attīstīt filmiņas.

Katra mēneša sarunas būs veltītas citai VEF ražojumu jomai: oktobrī tiks pētīti radio aparāti, novembrī – tiks izmēģināts, kā darbojas telefona centrāles un kā var piezvanīt, “uzgriežot” numuru, decembris būs veltīts lidmašīnām un citām ekskluzīvām VEF izstrādnēm.

Sarunas notiks 25. septembrī, 16. un 30. oktobrī, 6. un 20. novembrī, 4. un 18. decembrī VEF vēstures muzejā, VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, sākums plkst.18.00, ieeja bez maksas. Vairāk informācijas: vefkp.lv

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm