tv3.lv

”Aktieris ir stāstnieks, es nenodarbojos ar tiesāšanu.” Intervija ar jaunā seriāla ”Nebaidies ne no kā” zvaigzni Kasparu Dumburu

Šonedēļ pie skatītājiem devies nākamās paaudzes televīzijas Go3 oriģinālseriāls ”Nebaidies ne no kā”. Seriālā, ko režisors Andrejs Ēķis pieteicis kā nežēlīgu, tumšu, asiņainu un reālu stāstu par narkobiznesu, galvenā – narkokurjera Riverta – loma uzticēta aktierim Kasparam Dumburam. Viņš ekskluzīvā intervijā Skaties.lv atklāj ko vairāk par savu varoni un to, kādēļ pieņēmis piedāvājumu atveidot Latvijas slavenāko narkokurjeru.

2021. gada 13. martā 10:00
Pastāsti par savu lomu! Kāds ir tevis atveidotais narkokurjers Riverts? Kā parasti noskaņojies ”ieejot šajā tēlā”?

Ass, ātrs, vienmēr un visur ārpus likuma, dzīvo pēc sevis sastādītiem likumiem, noteikumiem un principiem. Vienīgais, no kā mans varonis ir atkarīgs, ir adrenalīns, viņš nespēj dzīvot bez sajūtas, ka tiek vajāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Es parasti meditēju, man ir būtiski atbrīvoties no visa, kas varētu traucēt koncentrēties lomai, man ir svarīgi, lai es justos brīvi un viegli varētu pieslēgties nepieciešamajām sajūtām.

Kas tevi uzrunāja pieņemt šo lomu?

Man šis pretenciozais stāsts par Rolandu likās ļoti interesants. Tas ir kā sava laika liecība. Atceros kadrus no televīzijas, kuros risinājās Rolanda notiesāšana. Izlasīju grāmatu un teicu jā, tikai ar noteikumu, ka varēšu satikties ar viņu un aprunāties personīgi, kas arī notika.

Aktieris ir arī stāstnieks, medijs. Es nenodarbojos ar tiesāšanu vai vērtēšanu, man interesē, kāpēc, un tad, kad to noskaidroju, es stāstu, cilvēki redz, klausās, iegūst emocijas, vērtē un dažreiz izdara secinājumus.

Un, protams, šis radošais process ir komandas darbs, kurā režisors un producenti nāk ar savu vīziju, es ar savu un tad, liekot galvas kopā, veidojas, transformējas šis tēls, kurš nonāk līdz ekrāniem.

Cik lielā mērā seriāls balstīts uz grāmatu? Kas interesants sagaida tos, kuri grāmatu jau lasījuši?

Šis ir mākslas seriāls, kas tapis, balstoties uz tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Seriāls nav uzskatāms par šīs grāmatas ekranizāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā pats vērtē šo skarbo stāstu par dzīvi ārpus likuma?

Es nevarētu iedomāties savu dzīvi ieslodzījumā.

Pirms rīkoties, ir labi būt pilnīgā skaidrībā, ar ko tiek riskēts. Ja ne, tad sekas var būt ļoti sāpīgas.

Pastāsti ko vairāk par mīlas intrigu, kas neizpaliks šajā stāstā!

Tāpēc jau tā ir intriga, ka netiek atklāta. Bet varu pateikt tikai vienu, ka šajā seriālā piedalās vienas no talantīgākajām un skaistākajām latviešu un citu tautu aktrisēm.

Vispār darbojoties un satiekot cilvēkus, kuri piedalās šajā darbā, jāsaka, ka Latvija ir arī aktieru tauta, ne tikai dziedoša.

Pēdējā laikā Latvijā tiek filmēts arvien vairāk jaunu seriālu ar kriminālo piesitienu – TV3 ”Nemīlētie”, Go3 ”Tunelis”. Ar ko, tavuprāt, tas izskaidrojams?

Manuprāt, ir būtiski runāt, atklāt. Jo mazāk noslēpumu sabiedrībā, jo tā ir veselīgāka.

Vai uzskati, ka apreibinošo vielu pieejamība Latvijā ir problēma?

Man liekas, ka salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā apreibinošo vielu pieejamība tiek diezgan labi kontrolēta, bet neaizmirsīsim, ka alkohols arī ir apreibinoša viela, un tas ir pieejams rokas stiepiena attālumā. Šis ir ne tikai likuma jautājums, bet arī morāles.

Pats esi ko pamēģinājis?

Mans mērķis ir skaidrība un tīrība.

Jau vēstīts, ka ”Nebaidies ne no kā” ir pirmais Latvijā veidotais mākslas seriāls par narkobiznesa aizkulisēm. Tas veidots pēc Rolanda Priverta tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem, katrā sērijā atspoguļojot kādu epizodi no tās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dumbura atveidotais narkokurjers Riverts savu dzīvi veido pēc narkopasaules noteikumiem. Tā ir dzīve ārpus likuma – laupīšanas, spekulācijas ar valūtām, narkotikas un paralēli tam nodevība, meli, viltus solījumi, savstarpējā izrēķināšanās un izpostītas dzīves.

Tomēr sižetā vijas cauri arī mūžīgais stāsts par mīlestību, kas tiek pārbaudīta galveno varoņu izvēļu veidotajās grūtībās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm