”Aktierus tur neviens nesagaida ar dūnu segām.” Andris Bulis “atgriežas” cietumā

Jau 31. janvārī Go3 sāks rādīt populārā pašmāju seriāla “Tunelis” nu jau trešo sezonu. Seriāla galvenās lomas atveidotājs Andris Bulis intervijā “tv3.lv” atklāj, ar kādām sajūtām atgriežas Brasas cietumā, kurš aktierus sagaida nemainīgs, teju kā “iekapsulējies” – auksts, tukšs, mitrs un biedējošs, kā arī kādi notikumi seriāla skatītājus sagaida šosezon.

Atgriežas kā pieredzējis cietuma apmeklētājs

Ja pēc pirmās “Tuneļa” sezonas filmēšanas Bulim 20 minūtes pēc iznākšanas no Brasas cietuma telpām vajadzējis pasēdēt automašīnā, lai atietu no emocijām, trešās sezonas uzņemšanas laikā uz Brasas cietumu aktieris jau soļojis kā uz ierastu vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Bulis
seriāla “Tunelis” galvenās lomas atveidotājs

Andris Bulis

“Ja pirmā sezona un iepazīšanās ar Brasas cietuma telpām man bija šoks, trešajā atgriežos kā pieredzējis Brasas cietuma apmeklētājs.”

Trešā sezona iesāksies uz bezcerīgas nolemtības nots, jo Buļa atveidotais Kārlis ir atgriezies cietumā un vairs nespēj saskatīt dzīvei jēgu – brīvība ir zaudēta, bet viņa mīļotā sieviete – nogalināta. Lai arī viņš pats alkām pēc brīvības, šķiet, atmetis ar roku, kāds nepazīstams cilvēks, izmantojot šantāžu un citus paņēmienus, viņu piespiež ķerties pie jauna bēgšanas plāna, lai palīdzētu izbēgt kādam citam cietumniekam. Kārlim tiek apsolīta aizsardzība un ilgi kārotā brīvība.

Cietuma kamerās – pat mīnus sešu grādu aukstums

Uzzinot, ka gaidāma “Tuneļa” trešās sezonas filmēšana, galvenās lomas atveidotājam bijis liels prieks un uzreiz radies jautājums: “Kāds būs laiks?”

Andris Bulis
galvenās lomas atveidotājs seriālā “Tunelis”

Andris Bulis

“Esam filmējušies Brasas cietumā dažādos gada laikos, dažādos apstākļos. Brasas cietums ir auksta, riebīga un mitra vieta. Mūs, aktierus, tur neviens nesagaida ar sildītājiem un dūnu segām. Tur ir oriģinālās cietuma segas, izsalušas, mitras telpas.”

Kā spriež aktieris, neapskaužamākie filmēšanas apstākļi piedzīvoti otrās sezonas uzņemšanas laikā. Ārā tobrīd valdījis mīnus divu grādu aukstums, bet Brasas cietuma telpas izsalušas līdz mīnus sešiem. Lai aktieriem būtu kaut nedaudz komfortablāk, kameras sildītas ar siltā gaisa pūtējiem. Cik nu tās iespējams uzsildīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunajā sezonā “jaunums” aktieriem bijušas nakts filmēšanas cietumā, kuru laikā gan nācies no jauna izjust to neomulīgo sajūtu, kas mākslinieku piemeklējusi, pirmās reizes Brasas cietuma auru iepazīstot. “Nakts filmēšanās vienam bija īpaši neomulīgi,” atceras mākslinieks.

Telpas kā šoka terapija jauniešiem

Sarunā ar “tv3.lv” aktieris atklāj – pēc trīs sezonu filmēšanas nu jau viņš uz Brasas cietumu lūkojas kā uz interesantu objektu, kuru būt vērts atvērt arī plašākai apskatei.

“Brasas cietums kopš pirmās sezonas filmēšanas pirms diviem gadiem tā arī nav mainījies. Principā tas ir iekapsulējies un stāv, kā stāvējis.

Andris Bulis

Andris Bulis

Filmēšanas dienās man radās ideja, ka vienu korpusu vajadzētu uztaisīt kā vietu, uz kurieni var braukt ekskursijās. Ja jau cilvēki no visas pasaules brauc ekskursijās uz Alkatrazas cietumu, kāpēc lai nebrauktu uz Brasu?

Šobrīd cietums stāv tukšs – tikai mūsu filmēšanas, cik zinu, tur notiek treniņi “Alfa” un “Omega” vienībām,” stāsta Bulis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aktieris atklāj, ka saņēmis ļoti daudz vēstuļu sociālajos tīklos tieši no jauniešiem, kuri interesējas par Brasas cietuma vidi, un viņš uzskata, ka tieši jauniešiem šādas ekskursijas būtu ne vien interesantas, bet arī pamācošas.

“Kāpēc neļaut jauniešu grupām izstaigāt Brasas cietumu? Pirmais iespaids, cietumā ienākot, nepavisam nav patīkams. Īpaši tādiem devītklasniekiem, desmitklasniekiem, kuri var “noiet no ceļa”, šīs reālās cietuma vides ieraudzīšana varētu kalpot par motivāciju saņemties.

Jo tas nav viesnīcas tipa cietums, kā Norvēģijā, tas nav cietums, kādus rāda ārzemju filmās. Tā ir reāla vide, kuras ieraudzīšana, domāju, mūsu jauniešiem, radītu pat šoku,” spriež Bulis. Mākslinieks izsaka cerību, ka kāds no pilsētas pārvaldes vīriem aizdomāsies par šādu ideju un izmantos iespēju vietai, kura šobrīd stāv tukša, piešķirt jaunu potenciālu, kas varētu lieti noderēt arī jaunatnes izglītošanā.

Sievietes cietumā nenozīmēs romantiku

Lai arī šī būs “Tuneļa” nu jau trešā sezona, galvenās lomas atveidotājs spriež, ka interesanti un saprotami būs kā jau rūdītiem faniem, tā arī skatītājiem, kuri seriālam pieslēgsies vien tagad.

“Jaunās sezonas notikumi risinās divus gadus pēc tam, kad ir beidzies iepriekšējo sezonu stāsts. Pagātne ir izdzēsta, sākam visu no jauna. No aktieriem, kas bija pirmajās sezonās, palicis vairs ļoti neliels skaits, savukārt pievienojas daudzi jauni varoņi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Man personīgi bija liels prieks atkal kadrā sastrādāties ar Maiju Doveiku.

Sižetam līdzi mierīgi varēs tikt arī tie, kuri pirmās sezonas nav redzējuši, savukārt tiem, kas jau skatījās, būs tikai vēl interesantāk, jo šosezon vairāk parādīsim reālo cietuma dzīvi. Būs kautiņi, “action” epizodes. Būs ļoti, ļoti labs līmenis,” prieku par jauno sezonu pauž Bulis.

Nenokavē! “Tuneļa” jaunā sezona Go3 sākas jau 31. janvārī!

Līdz tam vari paspēt noskatīties seriāla pirmo un otro sezonu! Meklē “Tuneli” un baudi sev ērtā laikā Go3!

Trešās sezonas jaunums ir sieviešu cietuma līnija – darbība notiks apvienotā vīriešu un sieviešu ieslodzījuma vietā. Reālajā dzīvē gan šāda tipa cietumu nav, taču šis galu galā ir seriāls, un Bulis uzsver – sieviešu kārtas ieslodzīto pievienošanās tikai padarīs visu vēl skarbāku un sarežģītāku.

Andris Bulis

Andris Bulis

“Uz mīlas intrigām skatītaji var necerēt – šis nebūs romantizēts stāsts par dzīvi cietumā. Kā vīriešu, tā sieviešu zonā risināsies skarbi notikumi, bet man prieks, ka šosezon tam klāt esam pielikuši arī labu humoru.”

Paralēles ar “Prison Break”

Jau pēc “Tuneļa” pirmās sezonas debijas daļa TV draugu steidza vilkt paralēles starp mūsu “Tuneli” un visā pasaulē slaveno “Prison Break” jeb “Izlaušanās” sāgu. Abos seriālos figurē divi brāļi, no kuriem viens ir nepatiesi apsūdzēts un apcietināts, bet otrs – brīvībā, un abi kopā slepus kaļ plānu, kā izlauzties no cietuma sienām. Bulis uzskata, ka par šādu salīdzinājumu nav jākaunās – gluži otrādi!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mūsu apstākļos finansiāli nav iespējams tas, kas redzams “Netflix”, bet tas, ka mūsu “Tuneli” kāds salīdzina ar “Prison Break”, jau vien mums ļauj uzlikt trīs zvaigznes uz pleca,” smejas Bulis. “Es tikai un vienīgi lepojos ar to, ka mūs salīdzina ar “Prison Break”.”

Protams, allaž atradīsies skatītāji, kam nebūs gana labi – ir tādi, kuri iebilst, ka seriāls ir pārāk “glancēts” un tajā prasās vairāk cietuma slenga, tipiskā “Netflix” auditorija, kam pašmāju produkts nešķiet gana spraigs.

Kā atgādina Bulis, viņš seriālā atveido parastu cilvēku, kurš tā vienkārši “no ielas” nokļuvis cietumā nepatiesas apsūdzības dēļ, turklāt, ja visi runātu cietuma slengā, seriālam būtu jāliek subtitri.

Tā vietā, lai bēdātos par tiem, kam latviešu seriāli nekad nešķitīs labi, Bulis pauž prieku, ka “Tunelim” izdevies par pašmāju seriāliem ieinteresēt plašu jauniešu auditoriju un tos, kuri ikdienā vietējos seriālus neskatījās.

Andris, Māris un Kārlis

“Ja “Viņas melo labāk” auditorija pārsvarā bija sievietes, “Tuneli” skatās arī vīrieši manā vecumā un vecāki, kā arī ļoti daudzi pusaudži.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Seriālā netiek romantizēta cietuma dzīve, netiek pasniegts, ka cietums – tas ir “kruti”, tāpēc domāju, ka kopā ar vecākiem “Tuneli” skatīties noteikti var arī jaunā paaudze,” spriež aktieris.

Viņš pauž prieku, ka “Tuneļa” sakarā izdodas palēnām atbrīvoties no “Viņas melo labāk” Māra “zīmoga” – arvien biežāk jaunieši ielās viņu atpazīt kā “to no “Tuneļa””, un uz nebeidzamajiem jautājumiem par tēmu “kad būs jaunā “Viņas melo labāk” sezona” Bulis var atbildēt ar aicinājumu skatīties “Tuneli”.

“Nesen kādā pasākumā man pienāca sieviete, kura paziņoja, ka viņa skatās “Viņas melo labāk”, bet jaunā paaudze – viņas dēls – savukārt fano par “Tuneli”. Un tas mani ļoti priecē,” par iespēju iepriecināt visplašāko skatītāju auditoriju vairākās paaudzēs priecājas mākslinieks.

Skaties šo un citus šovus un seriālus nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm