tv3.lv

Īpašo atkalredzēšanās epizodi sagaidot: 15 fakti, kas jāzina par kulta seriālu "Draugi”

Šonedēļ kulta seriāla “Draugi” (“Friends”) lielākos fanus sagaida īpašā atkalredzēšanās epizode. Un saistībā ar šo notikumu Skaties.lv piedāvā aizraujošus faktus, par to, kā tapis viens no visu laiku populārākajiem komēdijseriāliem.

2021. gada 27. maijā 17:02

Kopš kulta seriāla “Draugi” noslēguma pēdējās sezonas pirmizrādes TV ekrānos pagājuši 17 gadi. Taču nu pienācis laiks uzgavilēt, jo 27. maijā pirmizrādi “HBO Max” platformā piedzīvo seriāla īpašā atkalredzēšanās epizode.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

https://www.youtube.com/watch?v=HRXVQ77ehRQ&t=8s

Interesanti fakti par seriālu “Draugi”

1. Amerikāņu situāciju komēdijas autori Deivids Kreins un Marta Kaufmane darbu pie seriāla uzsāka 1993. gada nogalē. Sākotnēji tā nosaukums bijis “Insomnia Café”, bet vēlāk tika pārdēvēts par “Friends Like Us”. Tāpat tika izskatīta versija, ka seriālu varētu nodēvēt par “Across the Hall” un “Six of One”. TV ekrānos 1994. gada 22. septembrī tas iznāca ar nosaukumu “Draugi”.

2. Papildus atšķirīgajam nosaukumam arī pats sižets bijis citādāks nekā tas, ko pazīstam “Draugos”. Piemēram, galvenā attiecību līnija sākotnēji bija paredzēta starp Džoiju un Moniku, nevis Rosu un Reičelu. Viņu mīlas stāsts tika radīts, pateicoties Deivida Švimmera un Dženiferas Anistones savstarpējai “ķīmijai”.

3. Pirms seriāla pirmizrādes Kortnija Koksa no aktieru ansambļa, iespējams, bija viszināmākā. Iepriekš bija paspējusi filmēties reklāmās, tāpat viņa bija pazīstama no Brūsa Springstīna mūzikas video “Dancing in the Dark”. Sākotnēji seriāla veidotāji Koksai bija iecerējuši uzticēt atveidot Reičelu, bet aktrise pieprasīja Monikas lomu, jo viņai patika “spēcīgais” raksturs.

4. Aktrise Līza Kudrova bijusi pārsteigta, kad atklājies, ka Čandlers nav gejs. Šāds iespaids viņai radies, pirmo reizi lasot scenāriju. Turklāt viņa tāda nebija vienīgā. Pirmo sezonu laikā arī seriāla fani spekulējuši par Čandlera seksuālo orientāciju, līdz 1997. gadā Deividam Kreinam nācies atzīt: “Nē, Čandlers nav gejs. Viņš arī nebūs gejs.”

5. Viena “Draugu” sērija tika filmēta aptuveni piecas stundas, un katras epizodes tapšanā noraudzījās ap 300 seriāla fanu. Arī filmēšanas komandai skatītāju klātbūtne devusi priekšrocību – skatītāju klātesamība bija iespēja pārbaudīt, vai joki “strādā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesa, izšķirošos brīžos filmēšana notikusi bez skatītāju klātbūtnes, tādējādi informācijai par sižeta pavērsienu neļaujot noplūst.

6. Pirmās sezonas filmēšanas laikā katrs no aktieriem nopelnīja 22 tūkstošus ASV dolāru par sēriju. Iespējams, otrajā sezonā aktieru algas atšķīrās. 1997. gadā viņi solidarizējās un atteicās turpināt strādāt, kamēr katram samaksa par darbu nebūs 100 tūkstoši par sēriju. Lūgums tika uzklausīts. Noslēguma sezonas laikā viņi katrs jau pelnīju 1 miljonu par sēriju.

7. Kāda nianse nav palikusi bez uzmanības vērīgāko skatītāju acīs. Sākotnēji Monikas dzīvokļa numurs bija 5. Taču seriāla veidotāji atskārta, ka tā nevarētu būt, ja reiz Monika dzīvo nama augšējos stāvos. No 5. dzīvokļa tas pārtapa par 20.. Izmaiņas skāra arī Čandlera mitekli – no 4. dzīvokļa tas tika nomainīts uz 19..

8. Fēbi pasaule pazīst kā muzikālāko no “Draugu” sešotnes, taču lomas atveidotāja Līza Kudrova vēlāk atzinusies, ka patiesībā viņa riebjas strinkšķināt šo stīgu instrumentu. Tiesa, lai pienācīgi iejustos lomā, meitene pat devusies uz ģitārapmācīju, kur uzzinājusi pāris akordus un nolēmusi, ka ar to pietiek. Par laimi, leģendārajai dziesmiņai “Smelly Cat” vairāk zināšanu ģitārspēlē arī nevajag.

9. Aktrisei Līzai Kudrovai seriāla filmēšana laikā iestājās grūtniecība. Scenāristi apsvēra faktu izmantot seriāla labā, un tika lemts, ka Fēbei jākļūst par sava brāļa trīnīšu surogātmāti. Dzīvē 1998. gadā aktrise laida pasaulē dēlu Džulinanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

10. Pēdējās sezonas laikā Kortija Koksa bija meitiņas Koko gaidībās. Viņai gan grūtniecību nācās slēpt, jo seriālā jau iepriekš bija paziņots, ka Monikai un Čandleram pēcnācēju nevar būt.

11. Kortnija Koksa patiesībā ir vecāka par Deivudu Švimmeru, lai gan seriālā spēlē viņa jaunāko māsu. Abus šķir divarpus gadi.

12. Brūss Viliss, kurš epizodiskā lomā pavīdēja “Draugu” sestajā sezonā, seriālā filmējies bez atlīdzības. Filmas “The Whole Nine Yards” filmēšana laikā viņš ar Čandlera atveidotāju Metjū Periju saderēja – ja filma pirmajā izrādīšanas nedēļā būs numurs viens kases ieņēmumu ziņā, viņš “Draugos” filmēsies par baltu velti. Tā arī notika. Savu honorāru Villiss ziedoja labdarībai.

13. Seriālā epizodiskās lomās piedalījušies arī trīs animācijas seriāla “Simpsoni” (The Simpsons) aktieri – Homēra lomas ierunātājs Dens Kastellaneta, Mo un citu varoņu balss Henks Azaria un Harijs Šīrers, kura populārākais tēls ir Bērnsa kungs.

Warner Bros. Entertainment

14. Seriāla pēdējo sēriju 2004. gada 6. maijā noskatījās 52,5 miljoni ASV iedzīvotāju, kļūstot par ceturto visvairāk skatīto seriālu noslēguma sēriju televīzijas vēsturē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

15. Svinot pēdējās sezonas noslēgumu, Dženifera Anistone kopā ar tobrīdējo vīru Bredu Pitu savā mājā sarīkoja ballīti. Viņi pasniedza vīnu, ko producents Kevins Braits bija pataupījis no pirmās sezonas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm