Drūmi kadri: aktieris Andris Bulis tiek publiski ieslodzīts cietumā Vērmanes dārzā

Tos, kuri 23. novembra rītā devās uz darbu cauri Vērmanes dārzam, šo pirmdien pārsteidza negaidīta aina. Parkā bija novietota cietuma kamera, un tajā turpat uz vietas tika ieslodzīts pazīstamais aktieris Andris Bulis! Kā noskaidroja Skaties.lv, Bulis vēlējies arī tautai dot iespēju baudīt cietuma pieredzi, pats gatavojoties nākamās paaudzes televīzijas Go3 oriģinālseriāla “Tunelis” pirmizrādei, un reizē piedāvāt paraudzīties uz esošajiem ierobežojumiem ar citu skatu.

2020. gada 26. novembrī 15:50

“Mēs visi šobrīd esam nosacītā cietuma režīmā: nedrīkst darīt to un šo, jāstaigā maskās, jāsēž mājās, uz teātri vairs nedrīkst iet, jābūt divu metru distancē un vēl daudz kas cits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī seriālā patiesībā esam ļoti tuvu tam, kāda ir mūsu ikdiena pandēmijā. Jā, cietumā ir savi noteikumi, kodi un valoda, tomēr cietumnieki ir tieši tādi paši cilvēki kā mēs!

Tikai atrodoties reālā ieslodzījumā vai tam pietuvinātā vidē, var saprast, kā mūsu domāšana ierobežojumu ietekmē izmainās,” par seriāla un mūsu ikdienas saikni stāsta Andris Bulis.

Aktieris Andris Bulis aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus pārbaudīt arī sevi, pavadot laiku cietuma kamerā Rīgas centrā.

Cietuma kameras prototips Elizabetes – Kr. Barona ielu stūrī, Vērmanes dārzā būs pieejams līdz 30. novembrim. Ikviens, kurš tur nofotografēsies un savā “Facebook” vai “Instagram” kontā publiskos foto ar mirkļbirku #SeriālsTunelis, piedalīsies pārsteiguma balvu izlozē. Uzvarētāji tiks paziņoti 2. decembrī “Go3 Latvija” “Facebook kontā.

Viena no oriģinālseriāla stāsta norises vietām ir cietums, bet varoņu dzīves stāsti ir daudzslāņaini un ne vienmēr cieši saistīti ar šo vidi. Filmēšana pamatā norit Brasas cietumā, kur konsultanti – bijušie ieslodzītie, apsargi, tiesu un ieslodzījuma vides eksperti – ne tikai sniedz aktieriem noderīgas konsultācijas (piemēram, ka rokas nedrīkst likt kabatās, kamēr staigā ārā, cietuma pagalmā, jo tām obligāti jābūt redzamām), bet arī stāsta par šīs slēgtās vides likumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nacionalitātei tur nav nozīmes: Latvijas cietumos nereti visi sarunājas krievu valodā, izmantojot slengus un specifiskus kodus.

“Kad pirmo reizi aizgājām uz Brasas cietumu, ieraudzījām reālu, pārsteidzošu vidi. Pēc pirmās filmēšanas dienas, astoņām stundām karcerī, bija ļoti spēcīga apziņa, ka tur cilvēki ir atstājuši savas dzīves.

Pēc iznākšanas no filmēšanas laukuma pusstundu sēdēju automašīnā un nevarēju pabraukt. Skaudri sapratu: par daudz ko dzīvē nav vērts sūdzēties, vajag vienkārši aiziet tur, pasēdēt cietumā un visas sīkās ķibeles kļūst nesvarīgas,” Andris dalās savā pieredzē no pirmās filmēšanas dienas Brasas cietumā.

Seriāla galvenās lomas atveidotājs zina stāstīt, ka Brasas cietumā vēl arvien ir redzami bijušo ieslodzīto atstātie uzraksti uz sienām – brīžiem ne ļoti pieklājīgi, pārsvarā krievu valodā.

Figurē datumi un iemesli, par ko viņi bija ieslodzīti, dažādi simboli. Šoku piedzīvo liela daļa no jauniešiem, kuri piedalās masu skatos, atklājot, kāda patiesībā ir cietuma vide.

Par domāšanas maiņu cietumā Andris izsakās tieši: “Dīvainā sajūta ir, ka filmējot cietuma kamerā, cilvēks ļoti ātri pierod un pieņem apstākļus. Tagad saprotu tos cilvēkus, kam dzīvē nav, kur iet, kuri ir atgrūsti. Viņiem nav ģimenes, nav nekā, cietums viņiem ir vienīgā vieta, kur eksistēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tur ir savi noteikumi, viņi zina, kā tur dzīvot. Tādam cilvēkam, kurš ir “atsēdējis” savus piecus gadus, pēc atbrīvošanas pasaka “ej”, bet kur tad viņš lai iet? Ko sabiedrība sagaida no tāda cilvēka, ja viņš ir to piedzīvojis?

Mana “pēcgarša” par ieslodzītajiem: mēs gribam, lai tie cilvēki integrējas, vienkārši un atvērti nāk pretī un sveicina visus, bet viņiem cietumā būtiski mainās domāšana. Protams, viņi ir pārkāpuši noteikumus, bet mēs nekad nezinām, tieši kāpēc cilvēki to izdarīja.

Oriģinālseriāls “Tunelis” – no patiesiem notikumiem Latvijā radies stāsts – jau 7.decembrī būs ekskluzīvi skatāms nākamās paaudzes televīzijas Go3 skatītājiem, savukārt TV3 televīzijas kanālā to varēs redzēt 2021.gada otrajā pusē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm