tv3.lv

Lauris Dzelzītis: ”Kā iet ar dāmām? Kur tad ar viņām ies?”

Ar atbildēm viņš nesteidzas, tāpat kā ar jaunu attiecību uzsākšanu. Aktieris un ”Viņas melo labāk” Arvja lomas atveidotājs Lauris Dzelzītis atklāj Skaties.lv interviju sēriju ”Istabas vidū”. Pats uzskata, ka viņa raksturs nav domāts attiecībām, toties par to, ka būtu labs mājas saimnieks, ne mirkli nešaubās.

2014. gada 19. augustā 12:37

Savu viesi neviens neliks pie sienas vai stūrī. Ar runātāju jārēķinās, viņam jādod telpas brīvība. Arī Opra savus viesus mēdz uzņemt un nosēdināt angāra vidū. Tas tāpēc, lai ir plašas telpas sajūta un nebūtu klaustrofobiski blakus efekti. Tāpat arī es savus intervējamos turpmāk likšu “Istabas vidū”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienam skapī netrūkst drēbju, cits kritis uz gultas pārvalkiem. Laurim kaislība ir automašīnas. Aktiera kontā tādas ir veselas piecas. Intervijas laikā nenomulst ne no viena jautājuma un pastāsta, ko darītu situācijā, ja uz pasaules būtu palikušas tikai ”Viņas melo labāk” seriāla galvenās varones. Nākamajā nedēļā lasiet interviju ar Karinu Tatarinovu, kas šajā seriālā iejutusies Margaritas jeb Margo tēlā.

Sāksim ar kādu mednieku stāstu iz dzīves un mīļāko anekdoti!

Redz, medībās neesmu bijis, tāpēc grūti kaut ko pastāstīt. (Smejas) Anekdotes man patīk tādas diezgan specifiskas:
”Ebreji ļoti stingri skatās uz sieviešu jautājumu. Jaunais pienāk pie rabīna un prasa: ”Vai es drīkstu skatīties uz ļoti skaistu sievieti?” – Rabīns atbild: ”Nu, jā!” – ”Bet, ja viņa ir peldkostīmā” – ”Nu, jā, drīkst. Ja skaista – skaties!” – ”Bet, paklau, rabīn, ja viņa novelk krūšturi, joprojām drīkst?” – ”Drīkst, drīkst” – ”Bet, paga, ja pavisam kaila? Tad es arī drīkstu?” – ”Nu… drīkst! Ja sieviete skaista, Dieva radīt – drīkst!” – ”Bet uz ko tad es nevaru skatīties?” – ”Nu, nevar skatīties, kā metina!”

Un stāsts iz dzīves!?
(Ilgi domā) Varbūt vēlāk ienāks prātā.

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Vai Leonardo di Caprio savā mūžā ir pelnījis Oskaru?
Katrā ziņā, salīdzinot ar ”12 gadiem verdzībā”, ”Volstrītas vilks” bija pelnījis, noteikti, jā! Eiropā, manuprāt, būtu citādāks iznākums.

Kas ir pēdējā laika labākā filma, ko esi redzējis un gribi īpaši izcelt?
(Domā) Dāņu “Medības” bija labas. Es principā noskatos pa filmai dienā. No tā vajadzētu tikt vaļā, jo tas jau vairs nav normāli.

Pilnīgi katru dienu?
Vidēji, jā!

Dažkārt pat sanāk vairāk?
Jā! Tagad man aktuālais seriāls ir “Rejs Donavans”, kam pirmo sezonu noskatījos divos vakaros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Principā Tu kā aktieris arī esi šīs jomas fans?
Filmas skatos daudz, jā! Citreiz tad, kad ir izrāžu laiks, un esi savas smadzenes piegrūdis ar dažādiem pārdzivojumiem un tādiem smagumiem, un trakumiem, tam ir domātas t.s. “smadzeņu tīrāmās” filmas – sākot ar ”transformeriem”, beidzot ar Betmenu, kur var baudīt Holivudas kino specefektu brīnumus. Pēdējais no šī žanra, ko redzēju, biju “Brīnišķīgais Spaidermens 2″…

… tās bija briesmas!
(Smejas) Jā, bet daži teikumi no visas filmas man patika, piemēram -“O, Tu esi Spaidermens? – Jā! Vai pēc kostīma pateici?” (Smejas)

Katram no mums dzīvē ir bijuši sasniegumi, par kuriem sakām – nu labāk jau vairs nevar būt. Tev ir loma, par kuru Tu tā varētu teikt?

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

(Ilgi domā) Labāk nospēlēt var vienmēr. Bet man tuvākā loma tagad ir “Izraidītajos”. Gandrīz katru reizi, nonākot no skatuves, šķiet – tur kaut kur varēja labāk, tur kaut kas bišķiņ pietrūka, visu laiku, vienmēr var kaut kur labāk. Bet, ja tas pamata vilnis ir labs, tad jau tie ir tādi sīkumi. Un ir baigais prieks, ka jūti gandarījumu un tad saproti, kādēļ vispār nodarbojies ar šo profesiju un kādēļ esi teātrī, un ka tas nav vienkārši darbs, kuru “no zvana līdz zvanam” izdari un viss! Tur ir tā pievienotā vērtība, kuras dēļ vari pieciest visas ēnas puses, kas saistītas ar darbu. Un tad saproti, ka tas ir tas pretpols, kas kaut kādā veidā to kompensē.

Tev ir bijis kādreiz tā, ka Tev iedod lomu – “jā, šī ir laba”, bet pēc laika, kad sāc iejusties un strādāt ar to, saproti – “nē, šis nav man!”?
(Ilgi domā) Nē, drīzāk ir bijis otrādāk. Tad, kad Tev iedod lomu, ir jau par vēlu “lēkt nost”. Pirms tam vari kaut ko palasīt un padomāt, bet tad, kad sākās process, saproti, ka vairs nav, kur sprukt. Uz skatuves būs jākāpj, un tad es jau vairs neanalizēju virzienā, vai man nepatīk. Nē, tad es meklēju to, kas patīk, un kā to varu uztaisīt, lai man un arī skatītājiem tas būtu interesanti. Kā saka, tad, kad Tu nevari mainīt apstākļus, maini attieksmi, un uz to es eju. Uz skatuves būs jākāpj, jo Tu jau to darīsi. Un dari tā, lai patīk. Ja to darīsi ar prieku… Nē, prieks tāds jocīgs vārds, apzīmējot darbu… Ar iedvesmu, un tad jau tas nekur nepazudīs, bet aizies arī tālāk pie skatītājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik bieži Tev uz skatuves sanācis mirt?
(Domā) Ķesteris mani “Kaligulā” nošāva. Jāpadomā… Jā, spilgtākais ir “Kaligulā, brāļu Ziemeļu dziesmu dziedot “Uzsniga sniedziņš balts”, kur ar ģitāru rokā kritu uz muguras. Jā, tas bija ļoti spilgts un smieklīgs “nošāvums”, par ko arī kolēģi ļoti smējās.

Varu iedomāties! Ticu, ka visiem bija tāda smieklu lēkme, ka apstāties nevarēja!
Nekas nav līdzvērtīgs skatuves smiekliem, reāli – pilnīgi nekas, es to varu zvērēt! Tai pašā jau pieminētajā Kaligulā ir aina, kur viņš ir izcepis kāda līdzgaitnieka dēlu un ielicis šokolādes glazūrā, un visi par šādu valdnieka nežēlību ir šausmās. Tēvs pie izceptā dēla raud, un Kaligulam ir teksts : ”Nu ko, vai tad nav smieklīgi!? Pasmiesimies visi kopā!” Bet tā vietā viņš pasaka: “Pasmiesimies visi kokā!” (Smejas) Saproti, ne jau tas teksts taisa to smieklīgumu, bet tā situācija. Un tad pēkšņi kāds ir noliecies pie zemes, pētot paklāju struktūru, kāds tēlo, ka sāk raudāt.

Vai arī pēdējā izrādē Cēsīs, ar ko atklājām to koncertzāli Kaspara Rogas iestudējumā “Skudru sprints” – uz skatuves fināla skatā jāiznāk ar tikko dzimušu bērnu . Viss rit kā ierasts – izrādes laikā ieskrienu “kulisēs”, kur man to bērnu padod, bet, skrienot atpakaļ, jūtu, ka šodien ”bērns” tāds vieglāks. Es to bērnu rādu Ģirtam (Ķesterim), pats vēl to bērnu neieraudzījis, un viņa acīs ieraugu vieglas šausmas – viņi bija samainījuši bērnu pret mikimausu. (Smejas) Nu jā, un, saproti, tās situācijas – uz Tevi skatās tūkstotis, un viņi jau nezina, par ko, un nedrīksti neko izrādīt, bet raudi no smiekliem, jo mēģini turēties. Galvā asociāciju gūzma, pretī vēl ir partnera acis. Un tad citās izrādēs ir dialogi, kur, ja apskatīsies otram acīs – būs cauri. Tad es skatos viņam garām, viņš skatās uz krēslu. Un kā likums tas vienmēr notiks kaut kādās nopietnās vietās.

Kam Tu dosi priekšroku – kārtīgai maltītei vai labam seksam?
Nu, variants B noteikti. Vienkārši bez konkurences.

Vai kādreiz ir gadījies tā, ka Tev meitene ir piedāvājusi uznākt “uz tēju”, un Tu jau esi sacerējies, ka būs “happy time”, bet viņa patiesi ir domājusi padzert ar Tevi tēju?
Bet es arī eju tikai dzert tēju. Ja mēs ejam uz tēju, mēs arī dzeram tēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī tādā gadījumā, ja meitene to piedāvā?
Nu, kā, mēs taču gājām uz tēju! (Smejas) Nu, ja!

Es zinu, ka šo Tev jau ir uzdevuši miljons žurnālisti…
… tas nekas!

Tu jau zini, ko es jautāšu, vai ne!?
Nē!

Kā Tev iet ar dāmām?
Nu, es brīvs esmu jau kādus dažu gadus… Kā iet? Kur tad ar viņām ies? (Smejas) Es kaut kā esmu nedaudz iekapsulējies. Man ir slikts raksturs tādām lietām, briesmīgs raksturs, acīmredzot. Tagad jau svara kausi sāk svērties uz to pusi – nu i’ “nafig”! Man negribas vairs kādai par kaut ko izlikties. Man negribas iespējamos pārmetumus par savu rīcību ne minimālā, ne maksimālā formā. Es jau sāku domā, vai visa tā “šlepe”, kas nāk līdzi, vairs ir tā vērta, jo ar mani nekad nebūs vienkārši. Un līdz ar to ir tāda izvērtēšana – vai tas tiešām ir tā vērts? Es jau no 16 gadiem dzirdu – satiksi savu īsto un viss būs kārtībā! Nezinu, sarežģīti tas viss ir tomēr.

Tu viegli sadzīvo ar to?
Es pieņemu lietas tādas, kādas tās ir. Un, ja tas tā ir, lai tā arī ir. Ja es sēdēšu tramvajā un domāšu – paspēšu vai nē!? No tā jau tramvajs ātrāk neies. Es saprotu, ka es tur varbūt varu mainīt kaut ko sevī, bet tā jau ir mana dzīve. Un, ja tas krustojums nav ar kādu citu, tad lai arī nav. Nestāvi krustojumos, bet brauc pa “Road 66” un viss!

Par braukšanu runājot, Tu esi automašīnu fans?
Jā, tā ir sanācis! Tas ar kino interesi tā ļoti vienādi iet, varbūt mašīnas pat “ieliek kloķi” mazliet.

Un kā Tu pats esi ticis pie piecām automašīnām?
Viņas tika pie manis. (Smejas) Ar katru ir stāsts. Mēs arī ierunājām lomas multenei par tām mašīnām (Vāģi), un tur bija tā sarkanā Mazda MX-5 – Zibens Makvīns. Un tad aktieri pirmie iet skatīties, kā viss sanācis, un es skatos un saprotu, ka jūtos kā bērns, jo mašīnas vienmēr esmu uztvēris kā sejas – ka katrai ir savs raksturs, kā viņa skatās. Ja teiktu, ka uztveru viņas kā dzīvas būtnes, tad tā būtu kaut kāda diagnoze, bet tā kaut kāda tehnikas dvēsele tajā iekšā ir. Nezinu, vismaz es to visu tā uztveru. Piemēram, mans mazais bembis stāv garāžā – tāds mazs, naidīgs, bet zina to savu stilu, pašpietiekams. Vecais “Mercedes” – (19)74. gada “Matilde”, stāv lepni ar savām garenajām acīm. Viņai nekas nevienam vairs nav jāpierāda.

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Kur Tu tās visas esi novietojis?
Pazemes stāvvietā, zem savas mājas. Tad, kad nav sezona, tad “mersis” ar “bembi” tiek noliktas citur, jo pa ziemu es ar viņām nebraucu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nosauc visas mašīnas, kas Tev ir!
(Smejas) Sāks ar mazākajiem – otrais “golfiņš”. Ideālā stāvoklī. Pa Rīgu skraidīt – ideāli.
Tad ilgākās attiecības man ir ar jau pieminēto “BMW E-30” kabrioletu. Tas man ir kaut kādus deviņus gadus jau.
Vecākās ir divi ”merši” – sporta kupeja, “Mercedes SLC” un jau pieminētā ”Matilde”.
Ar lielo “Peugeot” ir ļoti komfortabli un forši braukt, baudot labu mūzikas skaņu. Garajiem gabaliem vienkārši izcili.

Kas ir ērtakais dīvāns, uz kura esi gulējis?
No dīvāniem sev mājās es ļoti gribētu “Chesterfield” dīvāniņu. Lai uzdāvina man kāds! Bet es, man liekas, neesmu uz tāda gulējis. Ērtākais… (Ilgi domā) Nenāk prātā nekas.

“Šopingā” Tu ej viens pats vai ņem kādu līdzi?
Aj, es lielākoties viskaut kur klejoju viens. Es faktiski tādos “šopingos” nemaz neeju. Neatceros, kad pēdējo reizi te būtu kaut ko pircis, esmu vairāk tāds praktiskais latvietis. Pērku tikai pārtiku un tādas lietas, bet mīļākais veikals man ir “Depo”. Tur gan esmu diezgan bieži. Kad braucu ārā uz laukiem, tad vajag kaut kādus sīkumus. Patīk tur vazāties – ir tāda praktisa veča sajūta. Ej starp tiem plauktiem un paskaties kādu urbīti, redzi – o, atslēgu komplektiņš! Tad kaut kādu tievāku “krustiņu” vajadzētu. Jā, tur man tā patīk vienmēr izvazāties, kaut ko ieraugi…

Tad Tev principā patīk mājasdarbi?
Es gribētu, lai man te Rīgā kaut kur būtu māja. Man ļoti patīk saimniekot. Kas citiem liekas – “ah, tur kaut kas notika, saplīsa, kaut kas jāmaina”, mani saimnieciska rakstura problēmas no ierindas neizsitīs. Patīk iekopt savu vidi, bet tīrīt māju gan nē. Tā, “in general”, varu visu ko izdomāt, bet tīrīt māju – nē, nē, nē. Tur ir baigi jāsaņemās.

Kurš melo labāk – sievietes vai vīrieši?
Sievietēm tas ir dabiskāk, jo, ar ko sievietes ir “krutākas” šajā jomā – vīrietis saprot, ka viņš melo. Viņu ir viegli pieķert. Sieviete tad, kad melo, viņa pati notic tam, ko saka, un līdz ar to tas skan kā taisnība. Sieviete vispār ir izdzīvotspējīgāka. Nav ne raustīšānās, nekā. Viņa vai nu nemelos un neteiks neko vai arī samelos tā, ka pati noticēs tam, ko saka. Un ir tikai divas versijas. Veci, manuprāt, ir diezgan viegli pieķert. (Smejas) Ja zina viņa kaut kādus pāris klasiskos gājienus, tad ir viss!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pastāsti, kā mainījies Arvja tēls kopš pirmās Viņas melo labāk sērijas!
Arvis ir kļuvis nopietnāks, viņš pārvērtējis dzīvi pēc tam, kad Māris sašāva viņu. Viss mainās! Tev faktiski nodod tuvākie draugi par naudu. Protams, dzīve turpinās – dzīvo, smaidi, viss kārtībā! Bet tur jau kaut kas ir mainījies. Labi, ka viņam esmu es, kuram piezvanīt. (Smejas)

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Foto: no Laura Dzelzīša personīgā arhīva

Vai Arvis joprojām ir ieķēries Kristīnē?
Jā, es domāju noteikti Arvis ir ieķēries Kristīnē! Arvis Kristīni neaizmirstu, es tā domāju.

Vai viņam ir plāns?
Jā, Arvis dabū plānu sezonas sākumā, un viņš rīkojas pēc plāna. (Smejas) Tā kā, es domāju, Arvim plāns top tagad.

Tātad, par Arvi mēs vēl uz sezonas beigām dzirdēsim?
Jā, noteikti!

Ja Evija, Inita, Alise un Karīna būtu pēdējās sievietes pasaulē, kuru Tu izvēlētos?
Un cik vīrieši palikuši?

(Smejas) Labi, pieņemsim Tu esi pēdējais!
Tad jau man nav jāizvēlās! (Smaida)

Gudri… Gudri!
(Smejas)

Labi, pieņemsim uz pasaules esat palikuši Tu, Aleksandrs Medvedevs, Andris Biedriņš un to džeku no Džampstrītas (Džona Hills). Jūs četri, viņas un Tev būtu pirmā roka.
(Smejas) Nu, jā – paliek tas, kas paliek, bet es ļautu viņām izvēlēties. Jo es negribēu to sajūtu, ka viņa būtu ar mani kopā tikai tāpēc, ka man bija pirmā roka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ak, tā! Tu esi džentlmenis?
Egoists. Man gribas to privātuma sajūta, ka viņa izvēlas mani. Un… Biedriņam tāpat neviens vairs nepārmet par neiemestajiem ”sodiņiem” un Medvedevs zaudējis ne tikai Krimu, bet visu pasauli, nav vairs ko tur. Tas džeks no “Džampstrītas” ir foršs un smieklīgs, un miljonārs… Es vienīgi neesmu miljonārs. Bet arī tas vairs nav svarīgi. Jā, es ļautu izvēlēties!

Tad pēdējais jautājums – vai Tu skatītos “Viņas melo labāk”, ja būtu skatītājs?
Redzi, es jau esmu skatītāja lomā, ne tikai uz “Melo labāk”, bet vispār. Televizoru gan esmu atslēdzis jau… (Domā) sešus gadus. Tik ilgi neesmu skatījies televizoru, bet filmas skatos – kaut kur “nokačāju” un viss, bet ”Viņas melo labāk” dēļ es nopirktu televizoru un pieslēgtu jebkādu pieslēgumu, lai to redzētu. Skatītos “onlainā” un izrādes starpbrīžos. Skatītos ceļojuma laikā, kad es būtu aizbraucis uz Malaiziju un gulētu kaut kur smiltīs pie tirkīzzila ūdeņa – jā, es skatītos “Viņas melo labāk”. (Smaida)

Tad jau Tev jāpagaida, kad būs vairāk sērijas.
Jā, lai sakrājās! Lai man dzīvei ir jēga, jo es gribu garu, ilgu jēgu, nevis tā – uz vienu sēriju.

Tad jau “Viņas melo labāk” Tev to varēs sniegt!
Jā, es ticu tam! (Smaida)

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm