tv3.lv

Nelabvēlīga daudzbērnu ģimene, alkohols, sekss un melnais humors: baudi jauno seriālu "Bez kauna"

Mūžam piedzēries tēvs, mātes pamesti seši bērni un vecākā meita, kura cenšas risināt visas ģimenes problēmas – iepazīstieties ar neparasto Gallaheru ģimenīti! Kas gan šajā visnotaļ tumšā humora un sociālo problēmu piesātinātajā komēdiju drāmā ir tik īpašs? Skaties ar trim “Emmy” balvām godalgotā traģikomiskā seriāla septiņas sezonas “Viaplay”!

2018. gada 21. martā 15:30

Seriāls “Bez kauna” ir stāsts par kādu sociāli nelabvēlīgu daudzbērnu ģimeni, kur pusaudži viesistabā var mierīgi dzert alu, kamēr narcistiskie pieaugušie ir pārņemti ar savām problēmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par spīti šokējošajam sižetam un kutelīgajām tēmām, tas jau vairāk nekā septiņas sezonas saglabā augstus reitingus un gūst atzinīgus kritiķu vērtējumus.

Melnā humora piesātinātais seriāls “Bez kauna” ir britu tāda paša nosaukuma drāmas adaptācija. Producents Džons Vellss, kura kontā ir atzinību guvušie seriāli “Ātrā palīdzība” (“Er”), “Rietumu spārns” (“The West Wing”), savā seriāla adaptācijā izlēma vairāk fokusēties uz sabiedrības stereotipiem par sociāli nelabvēlīgām ģimenēm. Atšķirībā no britu versijas tajā ir lielāks akcents uz ģimenes saliedētību – par spīti visam.

Sešu bērnu tēvs, īru katolis Frenks (izcilais traģikomiķis Viljams Meisijs) ir alkoholiķis, kurš pelna iztiku, plānojot dažādas nelegālas shēmas kā apiet likumu un izkrāpt naudu no citiem. Par spīti egocentrismam un šķietamai atsvešinātībai, kritiskos brīžos viņš vienmēr palīdzēs savai ģimenei.

Fiona Gallahera (Emija Rosuma) ir ģimenes vecākā meita. Viņa ir gudra un talantīga, par spīti tam, ka nācās pamest vidusskolu un uzņemties rūpes par ģimenes jaunākajiem locekļiem. Palīdzot uzturēt ģimeni un risinot jaunāko brāļu un māsu problēmas, viņa meklē arī savu laimi un cīnās ar tādiem kārdinājumiem kā narkotikas un nenopietnas attiecības.

Lips Galahers (Džeremijs Vaits) ir ģimenes otrs pilngadīgais bērns. Savulaik guvis izcilus sasniegumus skolā, tagad savu intelektu viņš biežāk pielieto dažādu afēru īstenošanai un huligānismam. Par spīti pārsteidzošajam intelektam, savu jaunību viņš iznieko ballītēs, haotiskās seksuālās attiecībās un iesaistoties nelegālās aktivitātēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

20-gadīgais pusbrālis Ians ir ģimenes ārlaulības bērns. Kompleksu nomākts un homoseksuāls, viņš strādā vietējā pārtikas veikalā un mēģina saprast, ko iesākt ar savu dzīvi.

Pārējie ģimenes locekļi ir nepilngadīgi – Debija (Emma Kīneja) un Karls (Ītans Čutkovskis) saskaras ar tipiskām pusaudžu problēmām, savukārt piecgadīgais Liams brāļu un māsu dēļ bieži iekļūst dažādās nepatikšanās.

Neparastās ģimenes ikdienā iesaistās arī kaimiņi, mīļākie un skolas biedri. Aktrise Džoana Kjūsaka, kas seriālā atveido pedantisku kaimiņieni un Frenka mīļāko, par savu lomu ieguvusi “Emmy” balvu. Seriāls ieguvis vēl divas “Emmy” balvas par kaskadieru darba noformējumu.

Seriāla “Bez kauna” veiksmes atslēga ir izcilais Viljama Meisija, Emijas Rosumas un Džeremija Vaita trio. Viljams H. Meisijs plašāk zināms kā komēdiju aktieris, kura kontā ir vairāk nekā 150 filmu.

Savulaik par lomu filmā “Fargo” ir bijis nominēts “Oskara” balvai, kā arī ieguvis divas “Emmy” balvas par dalību filmā “Door to Door”. Lai arī Džeremijs Vaits plašākai publikai līdz šim nav bijis pazīstams, kritiķi atzinīgi novērtējuši viņa atveidoto Lipu Galaheru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lieliska aktieru komanda un izcils režisors spējuši tādas nopietnas sociālas tēmas kā mazturība daudzbērnu ģimenē, pieaugušo paviršība pret bērniem, narkotiku lietošana, noziedzība, pusaudžu grūtniecība, garīga atpalicība un homoseksualitāte apvienot dinamiskā, kaut arī šokējošā traģikomēdijā.

Sāc skatīties pasaulē populāro komēdiju drāmu “Bez kauna” jau šovakar pakalpojumā Viaplay – bez reklāmām!

Spied ŠEIT un baudi!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm