Leģendārais seriāls "UgunsGrēks" atgriežas pie skatītājiem

Kas to būtu domājis, ka pēc pieciem gadiem atgriezīsimies seriāla “UgunsGrēks” filmēšanas laukumā. “UgunsGrēks” bija televīzijas arhīvos un mūsu sirdīs un grūti bija iedomāties, ka “UgunsGrēkam” būs “Atgriešanās” sezona.

2022. gada 27. jūlijā 19:28

Režisore Inta Gorodecka, producents Uldis Cipsts un visa radošā komanda jau no aprīļa filmē “Atgriešanās” sērijas Bīriņu pilī. Pie skatītājiem atgriezīsies Zentiņa (Regīna Devīte), Mildiņa (Ilze Vazdika), Leons (Ģirts Ķesteris), Silvija (Ilze Pukinska), Vadims (Jakovs Rafalsons), Helēna (Zane Daudziņa) un citi iemīļotie seriāla varoņi nākamās paaudzes televīzijā Go3 jau 10. oktobrī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir tāds patīkams satraukums, tauriņi vēderā, kā pirms tādas ilgi gaidītas tikšanās, randiņa, jo seriāls “UgunsGrēks” ir leģenda. Tas ir kaut kas! Tas ir vijies cauri ļoti daudzu cilvēku dzīvēm un ir izaugušas pat paaudzes,” seriāla mediju dienā teica TV3 Group Latvijā Programmu direktore Elīna Jēkabsone.

TV3 Group Latvijā Programmu direktore Elīna Jēkabsone

“Visus seriāla varoņus, nejauši satiekot uz ielas, gribas sveicināt, jo mēs esam pazīstami caur televīzijas ekrāniem. Gribu pateikt milzīgu paldies visai radošajai komandai, kas ir atsaukušies un ar prieku uzņēmušies būt jaunās sezonas daļa.”

“UgunsGrēks” ir tas TV3 projekts, ko gaida daudzi jo daudzi.

“Arī es šodien jūtos ļoti, ļoti saviļņota, gandarīta un neizsakāmi priecīga. Priecīga, pirmkārt, jau par to, ka pirms pieciem gadiem pieņemtais lēmums pielikt treknu punktu, beigās izrādījās tikai daudzpunkts, ka Bīriņu pils ir “UgunsGrēka” mājas. Esmu neizsakāmi priecīga, ka Inta Gorodecka atsaucās telefona zvanam un ilgi, ilgi nedomājot, pateica, jā. Arī aktieri, kas ir seriāla leģendas, gan jaunie aktieri, pateica, jā,” stāsta TV3 Group Vietēja satura producente Baiba Saleniece.

TV3 Group Vietēja satura producente Baiba Saleniece

“Gaidot TV3 25 gadu jubileju skatītājiem šī būs lieliskā dāvana ik vakaru atkal redzēt “UgunsGrēku”, ielaist jūs visus savās mājās, uzņemt un samīļot.”

Seriālā režisore Inta Gorodecka nenoliedz, ka ir izaugušas paaudzēs, skatoties seriālu “UgunsGrēks”.

režisore Inta Gorodecka.

“Ar “UgunsGreku” ir izaugušas vairākas paaudzes, tas nedara godu man, bet ir nākama paaudze, kas ir mazbērni un kā mēs labi zinām, mazbērnus audzināt ir daudz foršāk nekā bērnus. Tāpēc man ir tāda sajūta, ka šis būs mazliet citai paaudzei, bet es ceru, ka to pieņems.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Režisore nevar pateikt, kāpēc seriāls “UgunsGrēks” ir tik ļoti mīlēts un gaidīts. Taču viņa atklāj, kā pieņēmusi atgriešanos seriālā filmēšanas laukumā.

“Baiba mazliet pārspīlēja, ka Inta tik ātri atsaucās. Gluži tā nu nebija. Inta ilgi pauzēja. Ak Dievs, vienā upē divreiz neiekāpsi! Un katru dienu sev to teicu. Varbūt tomēr iekāps? Varbūt nē? Tad es nolēmu tā: es nemaz nepieņemšu šo lēmumu pati. Man ir aktieri un viņi izšķir pilnīgi visu un man nebūs jāpieņem lēmums,” stāsta režisore.

režisore Inta Gorodecka

“Es domāju tā: Ķesteris atteiks, Daudziņa atteiks, Vazdika 100 punkti atteiks, Dumpis noteikti uzreiz atteiks. Atliek tikai piezvanīt un cilvēks tev saka, nē. Es pati to negribēju dzirdēt, Ilzei Bētiņai uzticēju to godpilno pienākumu. Pārzvana man, Ģirts tak teica, jā, kāpēc ne. Piezvana Zanei, un atbilde ir, kāpēc ne un tā visi pēc kārtas. Līdz pēdējam, nu viens taču pateiks nē? Un neviens nepateica nē. Man vairs nebija jāizšķiras. Es domāju, labi, es atbildību no sevis noņemu, aktieri gribēja, aktieri spēlēs.”

“Droši vien, ka nekas nebūtu sanācis, ja nebūtu Bīriņu pils mājas saimniece Solvita Muižniece. Ja viņa nebūtu tik dāsni atsaukusies. Tomēr savā mājā ielaist milzīgu blici cilvēku, kuri ir haotiski un ne tik klusi kā gribētos. Man liekas, ka tā ir brīnišķīga sadarbība un tā ir atdzimšana pilij, tā man liekas no tā mana skatu punkta. Un nākamais cilvēks ir Ilze Laizāne, kas izpušķoja šo pils otrā stāva zāli ar savām brīnumainajām gleznām. Ilze ir uzbūrusi tieši to, ko vajag un tas ir fantastiski, iedvesmojoši. Par aktieriem es varu teikt to, ka ir pagājuši gadi. Kaut kāds punkts vai daudzpunkts tika pielikts, mēs esam visi mazliet mainījušies, bet savās sirdīs esam palikuši tie, kas mēs esam. Mīļie, es priecājos, kad ir tāda cilvēku grupa, kas gaida. Es ļoti ceru, ka neviens nepievilsies un skatīsies, jo ar tādu mīlestības devu, kādu mēs šeit esam ieguldījuši, būs forši,” teic režisore.

Plecu pie pleca kopā ar režisori strādā producents Uldis Cipsts. Vai skatītāji pamanīs, kādās neierastās lomās arī producentam ir jāspēlē seriālā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

producents Uldis Cipsts

“Mani nevar saukt par galveno vaininieku. Viss mans nopelns ir tas, ka man ārkārtīgi patika, vēl pirms mēs sākām šo projektu, tas, kā strādā Inta. Tas, kā viņa ir izveidojusi aktieru ansambli un komandu un kā viņa veido stāstus. Visu sižetu Inta pati ir rakstījusi.”

Seriāla sižeta līniju veidoja režisore, tad aktieru lomu teksti šajā reizē ir uzticēti Aivai Birbelei.

“Man ir brīnumaina sadarbība ar tekstu autori Aiva Birbeli. Ziniet kā kādreiz saka: “Nu jā, saturs varbūt ir, bet tie teksti!” Viņa “UgunsGrēkā” sāka no nulles. Kaut ko redzējusi, kaut ko neredzējusi, kaut ko aizmirsusi, kaut ko neaizmirsusi. Tomēr visus šos tēlus iedzīvināt ar viņu raksturiem, nav nemaz tik vienkārši. Tik asprātīgi kā Aiva strādā, tas ir brīnišķīgi,” atklāj režisore Inta Gorodecka.

“UgunsGrēks” nebūtu tas “UgunsGreks”, ja nebūtu aktiera Ģirta Ķestera.

aktieris Ģirts Ķesteris

“Varbūt tas skanēs ambiciozi, bet pēc gadiem, kad mēs vairs nebūsi un skatīsimies no augšas, te Bīriņu pils teritorijā tiks izveidota memoriālā aleja ar mūsu figūrām. Un Tad, Zanīt, pie tevis pienāks, apmīļos un noliks puķītes.”

Seriālā pie jau ierastajiem varoņiem ir piepulcējušies arī jaunie. Kristiānas lomā redzēsim Rūtu Dišleri, Sofijas – Aneti Berķi, Augusta – Kārli Tolu un Emīla lomā būs Oskars Vīksne-Florencs.

Seriāla mediju dienā Emīla lomas atveidotājs Oskars labi iejuka fotogrāfu pulciņā, jo seriālā atveido Helēnas asistentu. Tas ir tas, ko varam atklāt. Ar kādu biznesu un radošām idejām Helēna ir pārņemta jaunajās sērijās būs vien jānoskaidro pašiem, skatoties seriālu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Jaunā “Ugunsgrēka” sezona būs kā ballīte, kurā satikt iemīļotus cilvēkus un iepazīties ar jauniem. Pētersona viesnīcā notiks patiešām trakas lietas. Cīņa par mantu, greizsirdība, zādzības un blēdības, baumas un pārpratumi, mīlas mokas un cirks. Ja tā par maz - būs arī slepkavības mēģinājumi. Un ne tikai mēģinājumi. Kopā ar iemīļotiem aktieriem skatītāji varēs atgriezties pilī un sekot līdzi tēlu gaitām. Un atcerieties – Zenta visu dzird, Milda visu saprot, Leons par visu filozofē, Gunārs ved uz pareizā ceļa, Helēna visu rāda internetā, bet Vadimam un Silvijai ir jauns bizness. Un ir jauni tēli, kurus mīlēt un nīst. Neizpaliks arī pārsteigumi no pagātnes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm