tv3.lv

Marija Linarte: Kaitina, kad mani dēvē par zvaigzni!

Lielākajai daļai, kas šo meiteni kaut kur manījuši, viņa asociējas tikai ar vienu – seriālu “UgunsGrēks”, kur meitene atveido uzreiz divas lomas. Taču saruna ar Mariju Linarti necik nebūs par to. Vairāk par to, kā tas ir, būt jaunajam aktierim Latvijā, un ko šis jēdziens vispār nozīmē. 

2016. gada 21. decembrī 19:55
Bieži vien dzirdam jēdzienus – jaunais komiķis, jaunais aktieris. Kad šo jomu pārstāvji beidz būt “jaunie”?

Gadi pieci vēl jāpagaida. Es tā domāju! Manuprāt, tad, kad noteikts daudzums darbu ir izdarīts. Vai vismaz trīs kursi, kas beiguši pēc manis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un kas ir tas darba apjoms, kas jāpadara?

Katram jau tas ir citādāk. Cilvēkiem, kas ir “štatā”, ir iespēja pie darba tikt vairāk, jo viņiem ir izrādes, kurās obligāti jāpiedalās. Es nedomāju, ka to var noformulēt tādā vienā kopumā, bet kādiem pieciem, sešiem gadiem ir jāpaiet. Neesmu izdarījusi tik daudz, lai varētu pretendēt uz šo mulsinošo terminu “aktrise”.

Kāpēc mulsinošo?

Mēs ļoti daudz ar savām kursabiedrenēm esam runājušas par to, ka pie tā ir jāpierod, un, kamēr pierodi, tikmēr esmu jaunā aktrise.

Tevi var redzēt TV ekrānā, visiem labi zināmā ziepju operā, bet uz skatuves, piemēram, tādā provokatīvā izrādē kā “Melnā sperma”. Tas nav kā cīnīties divās frontēs vienlaikus?

Jā, es tā jūtos! Vai kvalitatīvā puse var nodrošināt finansiāli? Tas ir retorisks jautājums. Bet es atbildēšu – nevar! Daudziem noteikti radies priekšstats, ka nāku no amerikāņu kultūras, kur aktieris ir ļoti apmaksāta profesija, bet patiesība ir cita – ja strādājam teātrī, tad tā ir viena no vissliktāk apmaksātajām profesijām.

Foto: Marija Linarte ikdienā un uz skatuves

Vai mēs mūsu mazajā pīļu dīķī drīkstam runāt par zvaigžņu statusu?

Mani kaitina, kad mani tā sauc! It īpaši, ja vēl “piekabina” klāt “TV zvaigzne”. Es esmu “Likteņa līdumniekos” vai n-tajās filmās piedalījusies, un saņēmusi par to piecus “Lielos Kristapus”? Tas ir jocīgi. Mūsu kultūrā eksistē tāds jēdziens kā dīva – tas gan varētu būt! To var attiecināt uz Olgu Dreģi, Gunu Zariņu, dziedātāju Annmary, kas, pateicoties savam darbam un talantam, sevi nostādījušas tā, ka tur ir kaut kāds liels pamats tam apakšā.

Tie cilvēki, kas mūs nosauc par zvaigznēm arī paši nemaz īsti nesaprot, ko tas nozīmē!

Video: intervija ar ļoti jauno aktrisi Mariju Linarti

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 

Vai ir milzīga plaisa starp jaunajiem un pieredzējušajiem aktieriem?

Es nedomāju! Tas ir atkarīgs no paša jaunā cilvēka, kā viņš pats sevi pozicionē. Režisors Jānis Mūrnieks reiz teica, ka aktieriem dzīvē ir divi visbīstamākie brīži – tajā brīdī, kad viņš iestājas (Latvijas Kultūras akadēmijā – red.) un kad viņu paņemt teātrī. Viņš ir tik ļoti pilns ar sevi, ka var aiziet pilnīgi nepareizajā virzienā. Tā arī ir tā atslēga, kā atrast kopīgu valodu.

Redzēju, nesen biji ierakstījusi ierakstu “Facebook” par savu Ģertrūdes ielas teātra izrādi (teksts aptuveni šāds: “Ja kāds kādreiz grib apmeklēt izrādi “Melnā sperma”, gribēju tikai pastāstīt, ka saturs tik tiešām atbilst nosaukumam). Ko centies ar to pateikt?

Ļoti daudz cilvēki atnāk uz izrādi, kas saucās “Melnā sperma” un gaida, ka mēs visi kopā pīsim vainadziņus! Todien bija ļoti smieklīga izrāde, kur ļoti daudz cilvēku aizgāja prom. Es nebiju ne nokaitināta, ne kas, man tas drīzāk vairāk bija kā eliksīrs dvēselei. (Smejas.) Bet ieraksts bija tāpēc, lai cilvēki netērētu savu laiku un naudu, jo ļoti daudz cilvēku uzskata, ka teātrim ir obligāti jābūt skaistam, tikai par tīru mīlestību, un ir Ansīši un Grietiņas, Baibiņas, Ieviņas, un tikai tāda veida izrādes drīkst pastāvēt uz skatuves. Dzīve nav tikai skaista, dzīve ir arī neglīta.

Foto: Marija seriālā “UgunsGrēks”

Vai Tev ir stalkeri?

Man Facebook’ā ir cits vārds un uzvārds, mani nevar tik viegli atrast. Bet man bija viens ļoti jocīgs vīrietis, kurš uzdāvināja puķes, rakstīja un sūtīja visādas dīvainas bildes. It kā mīļi, bet tā robeža ir ļoti šaura. Tas būtu mīļi, ja man pretī arī būtu kaut kādas jūtas, bet, ja nav, tad ir dīvaini. Viņš arī uz izrādēm nāca.

Ko Tu gribi nākamgad izdarīt?

Gribu līdz galam iekārtoties dzīvoklī – pabeigt taisīt skapīti, kur drēbītes likt. (Smaida.) Gribu brīvdienas – aizbraukt kaut kur! Gribu vairāk laika ar suni un kaķiem.

Man nav nekā tāda konkrēta. (Ironiski.) Iemīlēties vēlos! Veselību, apdrošināšanu, zobārstu pieejamu. Bet zini, ko es patiesi vēlos? Lai Rīgas Satiksme pārtrauc būt tādi muļķi. Man ar taksi citreiz sanāk lētāk aizbraukt, nekā sabiedrisko transportu. Kas tas ir par murgu? Man nepatīk Rīgas Satiksme!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Par projektu

Jaunā “Ugunsgrēka” sezona būs kā ballīte, kurā satikt iemīļotus cilvēkus un iepazīties ar jauniem. Pētersona viesnīcā notiks patiešām trakas lietas. Cīņa par mantu, greizsirdība, zādzības un blēdības, baumas un pārpratumi, mīlas mokas un cirks. Ja tā par maz - būs arī slepkavības mēģinājumi. Un ne tikai mēģinājumi. Kopā ar iemīļotiem aktieriem skatītāji varēs atgriezties pilī un sekot līdzi tēlu gaitām. Un atcerieties – Zenta visu dzird, Milda visu saprot, Leons par visu filozofē, Gunārs ved uz pareizā ceļa, Helēna visu rāda internetā, bet Vadimam un Silvijai ir jauns bizness. Un ir jauni tēli, kurus mīlēt un nīst. Neizpaliks arī pārsteigumi no pagātnes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm