tv3.lv

”Viņa melo par tēmām, par kurām ir absolūti neētiski jokot.” Vita Baļčunaite par atveidoto tēlu seriālā ”Viņas melo labāk”

Aktrise, dziedātāja, pasākumu vadītāja Vita Baļčunaite līdz šim bija atteikusies no iespējas filmēties pašmāju seriālos, tomēr beidzot viņa mainījusi domas un ir redzama seriāla ”Viņas melo labāk” jaunajā sezonā. Vita atveido Laimi, kura ir pilnīgs pretstats pašai aktrisei. Laime runā, kad Vita paklusētu, un klusē, kad Vita iesaistītos sarunā.

2021. gada 6. oktobrī 16:00

2020. gada novembrī, pirms otrā pandēmijas viļņa, Vita saņēma aicinājumu filmēties seriālā ”Viņas melo labāk”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vita Baļčunaite aicina attiecībās esošus kungus neaicināt viņu uz randiņiem

”Draugi slikto saka acīs, bet labo aiz muguras.” Vita Baļčunaite par baumām un svešu cilvēku viedokļiem

Reiz jau Vita bija saņēmusi aicinājumu uz aktieru atlasi, bet tad atradusies Portugālē un nav spējusi ne ierasties, ne elektroniski pieslēgties atlasei. Tajā laikā viņa uztvērusi to par zīmi, kā nekā – nekad nebija piekritusi lomām seriālos.

Saņemot atkārtotu aicinājumu un izlasot dažu sēriju ietvaros scenāriju, Vita sapratusi, ka tēls ir pilnīgs pretstats viņai, bet tieši tāpēc interesants.

Līdz šim teātrī un kino aktrise ir spēlējusi spēcīgu sieviešu tēlus, vai vismaz tādus tēlus, kuri skaidri definē, kādas ir viņu izvēles un ieplānotais ceļš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: FACEBOOK

”Laime? Jā, manis atveidotās varones vārds. Laime pats par sevi ir brīnišķīgs sajūtas apliecinošs vārds, taču filmēšanas laikā man šis vārds piešķirts cilvēka tēlam likās neveikls. Šobrīd, kad atbildu uz šo interviju, man tā vairs neizskatās. Vārds šķiet jauks. Iespējams, tādēļ, ka bijusi brīnišķīga vasara ārpus pandēmijas un viss likās plaukstošāks cerīgāks. Līdz šim biju skatījusies ārvalstu seriālus, bet ar latviešu seriāliem nebiju pazīstama. Tagad secinu, ka nevajag salīdzināt ar citās valstīs paveikto. Latviešu seriāliem ir savs šarms, kas jānovērtē.” atklāj Vita.

Noskatoties pāris sērijas televīzijā Go3, Vita saka, ka, uztverot seriāla stilistiku, viņa saprot, ka arī viņai, lai iekļautos žanrā, vajadzējis darīt citādāk. Taču ir tā, kā ir.

Kāda ir Laime no seriāla ”Viņas melo labāk”? Vitai nav ieskata tēla pagātnē, jo scenārijā bija iekļauti vien daži fakti, taču, saprotams, lai varētu veidot tēlu, pati savā prātā viņa šo tēlu uzzīmējusi. Laime ir atgriezusies no Amerikas Latvijā un uzsākusi darbu kā oficiante. Aktrise neslēpj, ka arī pati studiju gados darbojusies kā oficiante.

Foto: INSTAGRAM

Baļčunaite domā, ka Amerikā bijis kāds nozīmīgs starpgadījums, viņai mīļā cilvēka, puiša nodevība bijis iemesls, kāpēc viņa atgriezās dzimtenē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Augstākās izglītības viņai nav, dzīvokļa arī ne un no vienkārša darba viņa nekaunas, tātad arī iepriekš ir radusi dzīvot salīdzinoši pieticīgos apstākļos. Viņa runā tad, kad es paklusētu, klusē tad, kad es iesaistītos sarunā. Viņa melo par tēmām, par kurām, manuprāt, ir absolūti neētiski jokot. Vēlāk gan atklāsies, ka viņa to dara cēlu mērķu vārdā. Tomēr, manuprāt, arī cēls mērķis neattaisno šādu neētisku rīcību. Sēriju tulkojumus filmēšanas procesā mēs saņēmām pa daļām, tāpēc ne vienmēr zināju, vai manis atveidotā varone melo vai tomēr saka patiesību,” tēlu iztirzā Vita.

Šī ir seriālu uzņemšanas specifika, jo filmās un teātra izrādēs aktieri, vienmēr zina sevis atveidotā varoņa rīcības līniju stāsta sākumā un noslēgumā, tādējādi, redzot un apzinoties kopainu, ir ļoti ērti saprast, kā un uz kurieni virzīt tēla darbību, lai tas iekļautos kopdarbā un aizvestu līdz vēlamajam tēla līnijas ekranizējuma ieceres atrisinājumam.

Foto: FACEBOOK

Baļčunaite atzina, ka saistībā ar atveidoto tēlu no režisora nesaņēma specifiskas norādes, viņai atļāva ”peldēt” un viņa atļāvusies, nezinot kopainu un atrisinājumu, tā arī darīt esošā scenārija ietvaros.

”Šo tēlu, manuprāt, varēja atveidot divos veidos, – viņa varētu būt tāda, kura ir bravūrīga, šķietami pārliecināta par sevi, aiz ārišķīgas čaulas slēpjot reiz naivu un ievainotu meiteni, vai arī apmaldījusies jauna sieviete, kuras sajūtas mijas starp to, kura zina, ko vēlas, ar to, kura ir nedroša savā rīcībā un attieksmē. Es izvēlējos otro, jo tad man pašai bija viņas vairāk žēl un viņas izgājieni likās pieņemamāki. Abos gadījumos viņa neuzticas puišiem, jo, liekas, ka kaut kad pagātnē ir pārāk daudz atklājusies, bet saskārusies ar nodevību,” Vita par Laimes atveidošanu.

Tēlu Vita veidojusi brīžiem trauslu, nedrošu, nepārliecinātu pār sevi, bez izteiktas savas būtības apzināšanās ar mērķi, ja gadījumā šis tēls ienāktu seriālā vēl reizi kaut kad nākotnē, tad būtu vieta izaugsmei un stāstam par tā saucamo ”neglīto pīlēnu”, kurš izdziedina dvēseles rētas un atgriežas dzīvē nu jau ”gulbja statusā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: FACEBOOK

”Dalību seriālā uztvēru kā darbu. Varu atzīties godīgi, ka sākotnēji piekritu piedalīties seriālā, jo mums, māksliniekiem, gada aktīvākajā posmā novembrī un decembrī saistībā ar pandēmiju pēkšņi tika atceltas izrādes, koncerti, pasākumi, taču process izrādījās ļoti foršs, brīnišķīgā komandā un esmu priecīga, ka piekritu,” smaida Vita.

Aizkadrā aktieri un filmēšanas komanda daudz smējušies un centušies nedomāt par pandēmiju ārpasaulē.

”Pati ik pa laikam vēroju ārvalstu seriālus, taču tagad bija interesanti no iekšvides apskatīties, kā viss notiek pašu mājās,” tā Vita.

Seriālu “Viņas melo labāk” skaties TV3 Life no pirmdienas līdz ceturtdienai plkst. 15.00 un 20.30 un Go3, kur un kad vēlies!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm