tv3.lv

10 ieteikumi, kā iemācīties domāt pozitīvi

Kas nepieciešams, lai domātu pozitīvi? Vajag domāt tikai par labo, tas arī viss. Bet viss nav tik vienkārši, kā izklausās. Saskaņā ar psihologu pētījumiem lielākā daļa cilvēku biežāk sliecas gaidīt neveiksmīgu rezultātu. Tas skaidrojams ar to, ka pozitīvai domāšanai ir nepieciešams vairāk enerģijas nekā negatīvajai. Bet labā ziņa, – ka cilvēka spēkos ir iemācīties domāt pozitīvi. Lūk, daži ieteikumi, kā iemācīties domāt pozitīvi!

2015. gada 27. augustā 16:15

1. Sāc mīlēt sevi!

Pieņem sevi, kāds esi, un meklē sevī pozitīvo. Piemēram, kad katru rītu pamostoties kārtējo reizi nodomā, cik ļoti sāp mugura un nāk miegs, sev skaļi saki: ”Ak, mugura, cik labi, ka man atgādini, ka par tevi jāparūpējas!” Mīlēt sevi nozīmē, ne tikai kaut kā īpaši sevi lutināt, bet gan pašam parūpēties par savu labsajūtu, izskatu, veselību.

2. Domā par labo!

Jebkuros apstākļos neļauj sev domāt par slikto. Neskaties daudz bēdīgu filmu, nelasi dramatiskas grāmatas, neskaties ziņas, beigu beigās… labāk iedomājies, ka viss būs labi.

3. Ievelc un aizturi elpu!

Ātrais variants, kā apturēt negatīvas domas, ir ievilkt un aizturēt elpu. Negatīvā doma vienkārši pazudīs.

4. Nesteidzies ar secinājumiem!

Novērtējot situāciju, kas pirmajā mirklī šķiet katastrofa, nesteidzies vainot sevi vai apkārtējos. Paraugies uz šo situāciju no citas puses un atrodi kādas pozitīvas lietas.

5. Uztver grūtības kā mācību!

Dzīvē nav tikai baltu vai tikai melnu svītru. Vajag uztvert visas grūtības un nepatikšanas kā mācību, kas mums kaut ko iemāca un padara stiprākus. Jebkurā grūtā situācijā cilvēka uzdevums  – saprast tās iemeslu, samierināties ar situāciju un paņemt no tās derīgo, jo nekas nenotiek tāpat vien, bez iemesla.

6. Tu to vari, tici sev!

Formulējot mērķus, vajag ticēt to sasniedzamībai. Ne mirkli nešaubies par saviem panākumiem, vienkārši neļauj sev to darīt. Iespējams ir viss. Domājot par neveiksmīgu iznākumu, sūti signālus par savu gatavību tai. Un tas atnāks. Tāpēc cilvēki, kas domā pozitīvi, pat retāk slimo, bet, ja slimo, tad ātrāk atveseļojas.  

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

7. Uzmanīgi ar vārdiem!

Ar vārdiem esi uzmanīgs. Cilvēki nenovērtē vārdu spēku. Kad saki negatīvus vai pozitīvus vārdus, sūti savām smadzenēm komandu attiecīgajā krāsā. Tas noskaņo vai nu veiksmei, vai neveiksmei. Priedēkli “ne” cilvēka zemapziņa neuztver. Tāpēc frāze “Šodien es nesastrīdēšos ar savu draugu” zemapziņai skan apstiprinoši, tāpēc strīds, visticamāk, būs. Iemācies programmēt vajadzīgo rezultātu un veido frāzes atbilstoši: “Mēs ar draugu pavadīsim jauku dienu.”

8. Nodarbojies ar vizualizāciju!

Domās iztēlojies sevi tieši tā, kā vēlies, dari to regulāri. 

9. Pieraksti patīkamo!

Katru dienu pieraksti 10 labas lietas, kas šajā dienā notikušas. Negaidi, kad notiks kas tiešām vērienīgs, bet pieraksti visu, kas bija patīkams. Piemēram, laba kafija, smaids, kompliments, draudzenes zvans, kolēģa atbalsts utt. Iespējams, būs lietas, kas atkārtosies. Bet katru dienu to apzināti darot, piesaistām arvien vairāk pozitīvā.

 10. Iemācies piedot!

Piedod sev, ja kaut kas nav izdevies, ja esi kļūdījies. Uztver nepatikšanas un zaudējumus kā izaugsmes iespēju. Piedod cilvēkiem, kuri tevi sāpinājuši. Piedošana palīdz atbrīvoties no veciem aizvainojumiem un dzīvot tālāk, atbrīvojot sevī jaunu, pozitīvu enerģiju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm