tv3.lv

43% māmiņu nebaro zīdaiņus ar krūti pat līdz sešu mēnešu vecumam

Zīdaiņiem, kas atrodas bērnunamos, un māmiņām, kuras ir nonākušas sarežģītā situācijā un vērsušās krīzes centrā, gribot negribot ir vajadzīgs mākslīgais piena aizstājējs.

2016. gada 15. jūnijā 11:42

Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes pētījuma dati par 2015. gadu Bērni Latvijā liecina, ka 7,4 % māmiņu baroja savu bērnu ar krūti tikai līdz pusotra mēneša vecumam, triju mēnešu vecumā jau piektdaļa (21,9 %) māmiņu nebaroja bērnu ar krūti, bet līdz sešu mēnešu vecumam zīdaiņus ar krūti nebaroja jau gandrīz puse māmiņu (43 %). Noteikta daļa no viņām patstāvīgi risina problēmu, iegādājoties maisījumus veikalos. Tomēr daļa sieviešu to nevar atļauties, un viņas ir spiestas meklēt palīdzību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Liela daļa māmiņu, kuras meklē palīdzību diemžēl nebaro bērniņu ar krūti un iemesli tam var būt dažādi. Viņas baro zīdaiņus ar mākslīgajiem piena aizstājējiem, kas ir visai dārgi – viens iesaiņojums maksā aptuveni piecus eiro. Jaunās māmiņas stāsta, ka ar mākslīgā piena iesaiņojumu parasti pietiek vidēji trim dienām, bet, ja zīdainis ir vēl pavisam mazs, tad maisījums var beigties pat ātrāk. Protams, māmiņām, kas vēršas pie mums, nav lielu naudas līdzekļu. Tāpēc mēs esam ļoti pateicīgi par ziedojumu, kas būs ievērojams atbalsts māmiņām ar bērniem un ļaus viņām vismaz uz laiku samazināt izdevumus par zīdaiņu pārtiku,” saka krīzes centra bērniem un sievietēm Māras centrs vadītāja Gita Krūmiņa.

Statistikas dati liecina, ka bērnunamu audzēkņu ar katru gadu kļūst arvien mazāk, piemēram, 2010. gadā pašvaldību un citu organizāciju bērnu sociālās aprūpes centros bija 1 268 bērni, bet 2014. gadā – 1 165. Valsts bērnunamos 2010. gadā dzīvoja 602 bērni, bet 2014. gadā – jau 424.

“Lai arī panākumi nav izcili, tomēr tas ir lieliski, ka kļūst arvien mazāk bērnu bez vecākiem. 2016. gada 1.janvārī bērnunamos bija 18 zīdaiņu līdz viena gada vecumam. Mēs nevaram ignorēt šos bērnus. Protams, bērnunamu darbinieki dara visu, kas no viņiem atkarīgs, lai bērniem nekā netrūktu, taču mēs esam pārliecināti, ka lieks mākslīgā piena maisījuma iesaiņojums nemaz nebūs lieks,” piebilst Vitalijus Voleika.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm