tv3.lv

6 lietas, kuras iegaumē veiksmīgi cilvēki, tērējot naudu

Lai vai cik mēs nopelnītu, vienmēr jūtam, ka tas nav gana pietiekami. Pareiza rīkošanās ar naudu ir atslēga uz panākumiem. Iegaumē šīs lietas, lai arī tev nenāktos kļūdīties!

2015. gada 22. maijā 15:20

Veiksmīgi cilvēki nepārtērējas

Tērē mazāk, nekā nopelni! Lielākā daļa veiksmīgu cilvēku dzīvo un tērē pēc šāda principa. Katru mēnesi atliec kādu noteiktu naudas summu, kurai nedrīksti pieskarties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neskatīties uz cenu, bet uz vērtību

Viens aspekts ir izvairīties no dārgas blūzītes vai vakariņām dārgākajā pilsētas restorānā. Otrs – pirms viņi tērē savu naudu, veiksmīgi cilvēki pārbauda, cik šis pirkums ir vērtīgs. Piemēram, vai apavi kalpos vairākas sezonas vai veikalā nopirktā pārtika pietiks vismaz nedēļai.

Tēriņu plānošana pēc lieliem notikumiem

Tikko apprecējies vai devies ceļojumā? Pēc atgriešanās “realitātē” turpini plānot savas finanses un neļaujies izšķērdībai. Ir zināms, ka pēc kāda lielāka dzīves notikuma cilvēki jūtas apjukuši un nezina, kā plānot naudas lietas turpmāk.

Tiek meklēti veidi, kā piepelnīties

Veiksmīgi cilvēki nepaļaujas tikai uz vienu ienākumu avotu. Viņi meklē iespējas piepelnīties vēl kaut kur ārpus oficiālās darbavietas. Attīsti talantus vai varbūt vēlies atrast otru darbu, kurā vari strādāt, piemēram, no mājām? Šī naudiņa lieliski noderēs personīgu interešu apmierināšanai.

Veiksmīgi cilvēki neriskē ar savu naudu

50:50 – zaudēsi visu vai iegūsi divtik. Šāda laimes spēle nav pa prātam veiksmīgiem cilvēkiem. Viens no piemēriem ir kazino un azartspēles. Ir taču tik skaists tas cipars, ko var laimēt, bet – vai ir vērts riskēt ar visu?

Lētāk un vairāk NAV labāk

Tu noteikti esi saskārusies ar situāciju, kurā ir iespējams par smieklīgu summu iegūt kādu nieciņu, kurš, visticamāk, tev nemaz nav nepieciešams. Tu iztērēsi lielu summu, ja reaģēsi uz katra veikala atlaidēm, tādēļ izvērtē, vai tiešām lēti, bet daudz ir labi?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm