tv3.lv

Balso par savu mīļāko horeogrāfa Jāņa Ērgļa deju un laimē biļetes uz TDA Teiksma jubilejas koncertu!

Viens no Latvijas labākajiem deju kolektīviem – tautas deju ansamblis “Teiksma” – šogad svin savas radošās darbības 70 gadu jubileju, piedāvājot skatītājiem divus atšķirīgus jubilejas koncertus, kuri notiks 17. un 18. jūnijā Rīgā, Ķīpsalas hallē.

2016. gada 1. jūnijā 15:09

Latviešu skatuviskā tautas deja nav iedomājama bez TDA “Teiksma”, kas ir kā radošā laboratorija jaunām horeogrāfijām un dejas attīstībai. Taču pašus “Teiksmas” dejotājus raksturo skatuviskā brīvība, dejas azarts un vēlme pilnveidoties, bet zelta vērtē tiek turēti prieka brīži un kopības sajūta dejā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TDA Teiksma deju uzvedums Brīdis pirms

17.jūnijā plkst. 20.00 Ķīpsalas hallē notiks deju uzveduma “Brīdis pirms” pirmizrāde, kas skatītājus ievedīs noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas. Tieši skatuves aizkulisēs tiek pavadīts visilgākais un vispiepildītākais laiks – ar soļu apgūšanu jaunām dejām un deju soļu atkārtošanu, ar tērpu izvēli un personīgo attieksmi pret deju, ar patiesām emocijām un citām niansēm. Tā kopīgā darbā top deja.

TDA “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis:

Ideju par šo deju uzvedumu loloju jau sen! Pēc deju lielkoncerta “Lec, saulīte!” Mežaparkā uzrunāju scenogrāfu Reini Suhanovu mesties kopīgā avantūrā. Deju uzvedumā būs daudzas latviešu tradicionālajā skatuves dejā līdz šim nebijušas un nedarītas lietas, tostarp tērpu izmantojums, mizanscēnas un scenogrāfiskais risinājums.

Deju uzvedumā “Brīdis pirms” piedalās tautas deju ansamblis “Teiksma” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Teiksma”. Horeogrāfs ­–  Jānis Ērglis,  scenogrāfs un režisors – Reinis Suhanovs, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts

18.jūnijā plkst. 17.00 notiks TDA “Teiksma” 70 gadu jubilejas koncerts, kurā kopīgam deju solim pulcēsies visa, turpat 350 dejotāju, lielā “Teiksmas” “ģimene” – tautas deju ansamblis “Teiksma”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Teiksma”, bērnu ansamblis “Teiksmiņa” un studija “Teiksma”. Programmā galvenokārt būs skatāmas jaunas, vēl neredzētas Jāņa Ērgļa horeogrāfijas – “Skaista mana tēvu sēta”, “Rakstu raksti”, “Čigānam bij’ sešas meitas” un daudzas citas.  Koncerta mākslinieciskais vadītājs – horeogrāfs un TDA “Teiksma” vadītājs Jānis Ērglis, koncerta režisors – Reinis Suhanovs. 

Foto

TDA Teiksma

TDA Teiksma dibināts 1946. gadā kā Rīgas Vagonu rūpnīcas kluba deju kopa, kas rādīja un mācīja studentiem un strādājošajiem latviešu folkloras deju tradīcijas un to skatuves apdares. Šobrīd TDA Teiksma ir viens no Latvijas labākajiem pašdarbības deju kolektīviem, kas pastāvīgi kopj latviešu tautas dejiskās tradīcijas. Kolektīvs vairākkārtēji ir ierindojies Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku konkursu laureātu vidū un ir guvis ievērojamus panākumus starptautiskos festivālos. Ansamblī ar deju iestudējumiem strādājuši daudzi dejas pasaulē ievērojami cilvēki – Ingrīda Saulīte, Harijs Sūna, Uldis Šteins, Dailonis Rudovics u. c. Kolektīva nosaukuma “Teiksma” devējs ir tā bijušais mākslinieciskais vadītājs Viesturs Tīle (no 1978. līdz 1998. gadam), kurš arī šobrīd aktīvi atbalsta deju kolektīvu. Kopš 1998. gada ansambļa mākslinieciskais vadītājs ir horeogrāfs Jānis Ērglis.  Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču tu vari laimēt divus ielūgumus uz vienu no TDA Teiksma dzimšanas dienas koncertiem, ja nobalsosi par savu mīļāko Teiksmas vadītāja, horeogrāfa Jāņa Ērgļa deju.

“Kod kurā pirkstā gribi, visi sāp” – aptuveni tā par savām radītajām dejām saka Jānis, un viņam ir taisnība, jo ikviena Jāņa radītā deja ir vesels stāsts – īsāks vai garāks, taču ļoti spilgts un trāpīgs. Horeogrāfs kopīgi ar portālu Skaties.lv tomēr vienojās par trim dejām, par kurām tev ir iespēja nobalsot līdz 10.jūnijam! Un tās ir: “Man deviņi bāleliņi”, “Pieci vilki kazu rāja” un “Kungi mani karā sūta.” No visiem aptaujas dalībniekiem portāls Skaties.lv izlozēs sešus laimīgos, kuri 17. vai 18.jūnijā dosies uz vienu no TDA Teiksma koncertiem.

 

Video: Man deviņi bālēliņi. Dejo TDA Teiksma

Video: Pieci vilki kazu rāja. J. Ērgļa jubilejas koncerts

Video: Kungi mani karā sūta. J. Ērgļa jubilejas koncerts

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm