tv3.lv

Dārgie vīrieši, mēs NEESAM pašsaprotama lieta! Atklāts, kāpēc sievietes pamet savus mīļotos

Ansis Jurģis Stabingis, sertificēts psihoterapeits, savā mājaslapā aumprakse.lv publicējis kāda laulību un pāru konsultanta Džastisa Šanfarbera atziņas par to, kāpēc sievietes patiesībā pamet savus vīriešus.

2017. gada 11. janvārī 16:33

Lūk, stāsts, kuru vajadzētu izlasīt ikvienam – kā sievietēm, tā vīriešiem.

Kā konsultants darbā ar vīriešiem un sievietēm attiecību krīzē, es palīdzu saviem klientiem tikt galā ar dažādiem attiecību jautājumiem. Lai arī daudzas situācijas ir sarežģītas, ir viena pamata patiesība, kuru vīriešiem būtu jāzina.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un tā ir tāda: sievietes pamet vīriešus, kurus mīl.

Viņas par to jūtas drausmīgi. Viņu sirdis lūst. Viņas izplūst asarās. Bet viņas iet prom. Viņas sakopo savu drosmi, savus resursus un aiziet prom. Sievietes atstāj vīriešus, ar kuriem viņām ir kopīgi bērni, mājas un dzīves. Sievietes aiziet dažādu iemeslu dēļ, bet ir viens iemesls, kas ir īpašs, viens, kuru es gribu lai vīrieši saprot.

Sievietes aiziet, jo viņu vīrietis nav klātesošs. Viņš strādā, sporto, spēlē, skatās TV, makšķerē… saraksts ir garš. Tie nav slikti vīrieši. Tie ir labi vīrieši. Viņi ir labi tēvi. Viņi atbalsta savu ģimeni. Viņi ir jauki, patīkami. Bet viņi uztver savu sievu kā pašu par sevi saprotamu lietu. Viņi nav klātesoši.

Kāpēc sievietes krāpj savus vīriešus?

Sievietes manā kabinetā saka “Es gribētu kādā iemīlēties — pazaudēt galvu — tieši sava vīra acu priekšā.” Reizēm šī atziņa viņas nobiedē. Reizēm viņas raud.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīrieti — es nesaku, ka tas ir pareizi vai nepareizi. Es saku to, ko es redzu.

Tu vari būt dusmīgs vai ievainots, vai sašutis — kā vēlies. Tava sieva nav tavs īpašums. Viņa nav parādā tev savu dvēseli. Tev tā ir jānopelna. Ik dienu, ik mirkli.

Nopelnīt tu to vari, pirmkārt un galvenokārt ar savu klātbūtni, esot dzīvs. Viņai tas ir jāsajūt. Viņa vēlas runāt ar tevi par to, kas viņai ir svarīgi un sajust to, ka tu viņu dzirdi. Nevis pieklājīgi māt ar galvu. Nevis kušināt viņu. Un noteikti nespēlēt sātana advokātu.

Viņa grib, lai tu sajūti viņu. Viņa nevēlas apgrābstīšanu autopilotā vai fikso izlādes seksiņu. Viņa grib sajust tavu kaisli. Vai tu pats jūti savu kaisli? Vai tu vari to viņai parādīt? Ne tikai kaisli pēc viņas vai pēc seksa — tavu kaisli būt dzīvam? Vai tev tā maz ir? Tā ir vispievilcīgākā lieta, kas tev pieder. Ja tu esi to pazaudējis, kāpēc? Kur tā pazuda? Noskaidro to. Atrodi to. Ja tu to nekad neesi jutis, tu jau esi dzīvei parādā.

Neviens negaidīja, ka šie pašmāju pāri šķirsies!

Ja tu domā, ka esi klātesošs ar savu sievieti, pamēģini viņu sadzirdēt. Vai tavs prāts klejo? Pamani to. Kad tu skaties uz viņu, cik dziļi tu viņu redzi? Paskaties vēlreiz — dziļāk. Sastopies ar viņas skatienu un paturi to ilgāk kā parasti, ilgāk, nekā būtu ērti. Ja viņa pavaicā, ko tu dari, pasaki — “es skatos Tevī. Es gribu ieraudzīt Tavas dzīles. Mani interesē, kas tu esi. Pēc visiem šiem gadiem es aizvien vēlos uzzināt, kas tu esi — katru dienu no jauna.” Bet saki to tikai tad, ja tā ir patiesība, ja tu to tā jūti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieskaries viņai ar pilnu uzmanību. Pirms tu pieskaries viņai ar savu roku, sajūti, kādas ir sajūtas tavā rokā.

Pamani, kas notiek brīdī, kad tu viņai pieskaries. Kas notiek tavā ķermenī? Ko tu jūti? Pamani vissmalkākās jūtas un sajūtas. Pastāsti viņai, ko tu jūti — mirkli pēc mirkļa.

Bet tu esi aizņemts. Tev nav laika šim. Vai tomēr ir — piecas minūtes? Piecas minūtes dienā? Vai tu vari to apņemties? Es nerunāju par ekstravagantām vakariņām vai par iziešanu ielās (kaut gan arī tas ir jauki). Es runāju par piecām minūtēm katru dienu būt pilnībā klātesošam ar sievieti, ar kuru tu dali savu dzīvi. Būt pilnībā atvērtam — dzirdēt un redzēt — nevērtējot. Vai tu to darīsi? Varu saderēt, ka tad, kad tu sajutīsi garšu, tu nevēlēsies apstāties.

(piezīme — aprakstītais tieši tāpat strādā arī otrā virzienā.)

Foto: visu laiku muļķīgākās šķiršanās frāzes

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm