tv3.lv

Deju skolotāja Agita Mironova: puišiem vēlāk patīk vairāk dejot nekā meitenēm

Reti kura meitene – vismaz bērnībā – nevēlas dejot. Ikviens noteikti zina vai vismaz ir dzirdējis, ka dejošana, kas no malas izskatās gauži viegla, patiesībā ir smags darbs. Ja tomēr tu un, galvenais, tavs bērns esat gatavi iet šo ceļu, uzzini tuvāk par iespējām apgūt sporta dejas.

2015. gada 11. septembrī 15:00

Ja runātu par tik sievišķīgu tēmu kā krāšņs tērps, tad noteikti varētu sacensties divas jomas – balets un balles dejas. Iespējams, ka pati esi kādreiz mācījusies valša, tango un čačača pamatsoļus vai pat aizdejojusies līdz kādām sacensībām. Iespējams, ka skaistā slīdēšana pa deju grīdu tā arī palicis tavs nerealizētais sapnis. Pats par sevi saprotams, ka tev gribas, lai arī meita vai dēls iemācītos skaisti dejot. Kad vislabāk sākt, cik daudz laika un līdzekļu mūsdienās prasa bērna dejošana, atbild “Deju Studija – 7 ” vadītāja Agita Mironova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlams nākt pārī

Vislabāk sporta dejas sākt apgūt no piecu gadu vecuma. Meitenes, kā zināms, biežāk grib dejot, tādēļ viņu grupu nodarbībās ir vairāk. Tāpēc, vēlams, protams, ja līdzi nāk puisis. Viena pati meitene, protams, var iemācīties kustības un plastiku sev, bet, lai varētu dejot, – nepieciešams puisis. Tāpēc mēs aicinām vecākus būt aktīviem un pameklēt savos rados, draugos, kaimiņos, bērnudārza biedros partneri. Kas ir pats interesantākais, no manas pieredzes, puišiem beigās dejošana un viss, kas šeit notiek, patīk vairāk nekā meitenēm.
Sākumā puišus bieži atvelk aiz rokas, bet, kad viņi atnāk un redz, ka tā ir fiziska nodarbošanās, darbs ar ķermeni, aktivitātes, tad viņiem iepatīkas. Pāris gadus vēlāk ir klasiskās dejas un citas fiziskās nodarbības. Tā ir kā sava ķermeņa sakārtošana dzīvei.

FOTO. Agita Mironova šovā “Dejo ar zvaigzni” bija ne tikai žūrijā, bet arī dejoja ar eiroparlamentārieti Arti Pabriku

Mazā dzīves skola

Mēs mācāmies saprasties, kā mums jāuzvedas vienam pret otru, kā jāattiecas vienam pret otru – tā ir tāda mazā dzīves skola. Man šķiet, ka tēti vai mammas, kuri negrib, lai viņu dēli dejo, šiem puišiem izdara lāča pakalpojumu. Viņiem no bērnības jāmāca, kas ir puišu uzdevums, kas ir meiteņu uzdevums. Mums dejās ļoti ir sadalīts – puišu uzdevumi un meiteņu uzdevumi.

Izmaksas

Tās ir atkarīgas, kādi ir izvirzītie mērķi, vēlmes un ambīcijas. Ja ir runa par to, ka bērns grib iemācīties dejot sev un aiziet uz sacensībām, lai sevi pārbaudītu, tad tas nav nemaz dārgi. Bērna vecumā noteikti nē. Gan pie mums, gan citās studijās bērnu grupu nodarbības var atļauties ikviens. Tie ir līdz 20–30 eiro mēnesī par divām reizēm nedēļā.
Pašos iesākumos noteikti nevajag īpašus apavus. Iesāk parasti visi ar vingrošanas čībiņām, lai saprastu, kas ir pirkstgals, kas – papēdis. Kad bērns sāk iet uz sacensībām, tad var iegādāties kurpes. Bet arī apavu cena ir atkarīga no kvalitātes – ir lētais gals un ļoti dārgais gals. Lētākais ap 20-30 eiro, dārgākais no 70 un uz augšu). Attiecībā uz apģērbu ir ļoti strikti noteikumi, bet tas jau ir vēlāk. Kad bērni ir pašā ceļa sākumā – tad apģērbs var būt ļoti vienkāršs. Mammas bieži vien ir tās, kas grib meitas sapost kā mazas lelles, bet tas nav vajadzīgs. Vienkārša kleitiņa vai bodi ar svārkiem. Puišiem – melnas bikses, balts krekls, kaklasaite. Puiši tādā viedā iemācās arī dzīvē valkāt šīs drēbes un iznest tās. To, ka sporta dejas ir ļoti dārgas, tas tiešām ir “uzpūsts” mīts. Tad jau man jāsaka, ka, piemēram, nodarbošanās ar hokeju, bērniem ir daudz dārgāka.

FOTO. Pirmie soļi uz deju grīdas

 

Sacensības, kausi, medaļas

Lai varētu pats izvērtēt un parādīt citiem sava darba rezultātu, sporta dejās ir iespēja piedalīties sacensībās. Pirmajos gados gan ir “saudzējošais” režīms. Bērni, atkarībā no vecāku vēlmēm, reizi vai divreiz mēnesī, vai katru nedēļas nogali, ir iespējas parādīties iesācēju skatēs un sacensībās. Lai bērniem ir motivācija, gan mērķis. Ir sadalīšana pa vietām. Ir nelieli, stilizēti kausi, medaļas, diplomi. Bērnam dod atzinību par to, ko viņš ir iemācījies.

.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm