tv3.lv

Dēles – superārstes, kuras iedveš dzīvības spēku pat bezcerīgos gadījumos

2015. gada 10. septembrī 14:03

Dažiem pilnīgs jaunums, bet vecākiem cilvēkiem pašsaprotama lieta – dēles ir īstas superārstes. Tās spēj palīdzēt un ārstēt tādas slimības, kur tradicionālā medicīna paceļ padošanās karogu. Brīdinām, ka dēles izmēģinājām paši, pārvarot emocijas, kas rodas, ieraugot mazas, melnas un glumas radības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jauni cilvēki sirgst ar vairogdziedzera mazspēju, ādas slimībām, stresu un vēl virkni citām kaitēm. Sievietes un vīrieši, kuri bezrūpīgi varētu baudīt dzīvi, tērē naudu zālēm un ārstu konsultācijām, pēdējā laikā nolemj izmēģināt it kā alternatīvo medicīnu, proti dēļu terapiju.

Mīti un patiesība

Nevajag baidīties, jo dēļu terapijas pacienti iet nevis uz dīķi, kur var piesūkties nezināmas izcelsmes dēle, bet uz skaistu terapijas kabinetu. Viss atbilst higiēnas prasībām. Katra dēle tiek izmantota tikai vienreiz.

Viena dēle cilvēka organismā ievada vidēji 400 bioloģiski aktīvu vielu un tūkstošiem fermentu, kas ne tikai šķidrina asinis, bet arī paplašina kapilārus un uzlabo asinsriti, šķīdina trombus, uzlabo asinsspiedienu un imūnsistēmu. Pietam, dēles ir hemofrodīts, tas nozīme, ka viņai piemīt gan vīniešu, gan sieviešu hormoni.

Kā notiek dēļu terapija?

Skaties.lv pieredze rāda, ka viss ir daudz vienkāršāk nekā dzirdēts nostātos vai redzēts YouTube video. Terapeite  uzliek dēles uz dāmas muguras , tās veikli piesūcas un aptuveni 15 minūtes ievada savas ārstnieciskās vielas. Tikko dēle ir gatava mieloties arī pati, dēles tiek noņemtas un nekavējoties iznīcinātas.

Vai dēles kodiens sāp?

Viss atkarīgs no paša cilvēka – cits nejūt neko, citam rodas dundura kodienam līdzīgas sajūtas. Mūsu izmēģinājums rāda, ka vēlāk koduma vieta aptuveni 12 stundas nedaudz sulo, bet sāpju nav. Drīzāk ķermenis var piedzīvot tādas reakcijas kā temperatūras izmaiņas, mazliet sliktu dūšu un reiboni. Tomēr vienmēr jāatceras, ka katrs gadījums ir individuāls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai dēļu terapija var palīdzēt ikvienam?

Šīs terapijas galvenais pienesums ir šūnu reģenerēšana.  Tā kā mēs sastāvam no šūnām, dēles sekrēts atrod slimās šūnas un veicina to atjaunošanos. Pat hepatīta gadījumā, šūnu darbība tiek atjaunota. Dēle ir kā aptieka, kura pieslēdzas tai vietai organismā, kur palīdzība ir visvairāk vajadzīga.

Kāpēc dēlei jāpiesūcas, lai palīdzētu?

No dēles nevar “izslaukt” labās vielas, ko tā dod pati piesūcoties.  Pat uzliekot dēli uz slimās vietas, tā uzreiz var nepiesūkties, bet meklēt citu vietu, kur iespējams vairāk ir vajadzīga ārstēšana.

Vai dēļu terapijas ārsti ir dziednieki?

Speciālists, kurš nodarbojas ar dēļu terapiju ir hirudoterapeiti.  Ārstēt ar dēlēm var tikai augsti kvalificēts speciālists. Pietam pašārstēšanās ar dēlēm nav ieteicama, jo tieši ārsts var noteikt cik ilgi šī terapija jāturpina, kā arī to, vai tiek sasniegts vēlamais terapijas rezultāts.

Tipiskākās slimības, kuru ārstēšanā līdz dēles

Sieviešu problēmas, asinsvadu problēmas, insults, psoriāze, kā arī vairogdziedzera saslimšana – tas viss un vēl vairāk slimību ietilpst dēļu terapijas sarakstā. Interesanti, ka dēles var palīdzēt arī depresijas, un grūti ārstējamu ādas slimību gadījumos. Pietam, zināms, ka dēļu terapija palīdz bērniem cerebrālās triekas ārstēšanā.

Kas jāzina, lai dotos pie ārsta?

Ļoti labi, ja pacients iepriekš sarūpē asinsanalīzes vai zina savu problēmu. Taču bieži vien cilvēks nāk ar vispārēju problēmu, piemēram, – jūtos slikti. Tāda situācija ir normāla, tādos gadījumos terapeits  ierosina veikt konkrētus izmeklējumus, pirms uzsākt ārstēšanu ar dēlēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik tas viss maksā?

Vidēji hirudoterapeitia konsultācija izmaksā 15 EUR, bet  viena dēle sakot no 5 EUR. Taču gala cena ir pakārtota cenrādim medicīnas iestādē.

Ko par dēļu terapiju saka daktere?

Skaties.lv apciemotā hirudoterapeitei Larisai Brovkinai ir alerģiska reakcija uz virkni medikamentiu, kā arī  bija bronhiāla astma, traumas. Dēles bija vienīgais, kas varēja palīdzēt uzlabot pašsajūtu. Tāpēc daktere ar dēlēm ārstējas pati, palīdz ģimenei un pielieto šo terapiju arī ikdienas praksē.

Galavārds

Lai gan dēles sākumā nešķiet piemīlīgākās būtnes pasaulē, uzzinot par to ārstnieciskajām īpašībām un vēlāko enerģijas pieplūdumu, iesakām pamēģināt arī jums ;)

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm