tv3.lv

Elita Drāke atklāj savu mūžīgās jaunības noslēpumu

Pazīstamā uzņēmēja, veselīgas dzīvošanas eksperte, ezoteriķe un skaistumkonkursu rīkotāja Elita Drāke ir lielisks piemērs, kā izvēlētais dzīvesveids ļāvis palēnināt novecošanas procesus gan šūnu līmenī, gan psihē. Viņas moto – kustēties, mīlēt sevi un dzīvi.

2019. gada 1. septembrī 10:00

Kā sarunā ar Skaties.lv atzīst Elita Drāke, viņa no svešiniekiem bieži saņem komplimentus par savu ārieni. Ļaudis nekautrējas Elitai uz ielas, bāros, naktsklubos izteikt sajūsmu, cik labi viņa izskatās savā vecumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Elitu samulsinājis citu slavenību jauneklīgās ārienes akcentēšana dzeltenajā presē. ”Kādēļ izceļ šos dažus cilvēkus?! Es uzskatu, ka, ja es dzīvošu līdz 120 gadiem, tas ir pilnīgi normāli, ka es tā izskatos. Laikam ir jautājums, kāpēc visi pārējie 40, 50 un 60 gados tik slikti izskatās?” ar vieglu ironiju pauž Drāke.

Veselīgam dzīvesveidam Elita pievērsusies, kad viņai bijis nedaudz pāri 20 gadiem, tiesa, vēl īsti neapzinoties, kā tas var attālināt novecošanas procesu. Tolaik viņa nav domājusi par to, ko gadi nodara cilvēka ķermenim, bet vairāk par veselību kā dzīves sastāvdaļu.

Atskatoties pagātnē, Drāke atzīst, ka jau tolaik bija visu diezgan gudri sajutusi. ”Veselība nes jaunības eliksīru, ļauj ķermenim atjaunot šūnas, padara cilvēku dzīvelīgu,” viņa akcentē un ar savu stāstu vairāk vēlas uzrunāt jauniešus neatlikt domāt par veselīgu dzīvesveidu un veselību, jo ir jācīnās nevis ar sekām, bet ir jāmaina attieksme pret sevi.

”Veselīgais dzīvesveids dod citu skatījumu uz dzīvi un iespēju citādāk domāt. Tas ietver, protams, sportu visdažādākajās formās – staigāšanu, skriešanu, treniņus, nūjošanu – dzīvē ir jābūt kustībai. Manā gadījumā tā ir joga, fitness, nūjošana, slēpošana.

Elita Drāke

Elita Drāke
Veselīga dzīvesveida speciāliste

Turpinājums kustībai ir dejošana. Kā vairākkārt esmu teikusi, kustība dejā ir dejošana Dievam. Kad es dejoju naktsklubos, tā ir mana saslēgšanās ar manu es, ko vieglāk izdarīt dejojot.

Dejošana ir arī spriedzes noņemšana, jo man, tāpat kā citiem cilvēkiem, ikdienā ir tikpat daudz stresa, ja ne vēl vairāk, ņemot vērā manu straujo dzīvesveidu, darbošanos un lielās prasības pret sevi.

Dejošana mani atbrīvo no stresa, negatīvām emocijām un sasprindzinājuma, ko sportojot un kustoties nevar noņemt. Dejošanu es sev izrakstu kā zāles,” stāsta Elita Drāke.

Viņa uzsver, ka ļoti būtiska ir disciplīna jeb režīms, kas jāievēro gan ēdiena, gan miega ziņā un citās jomās, jo ir jābūt kārtībai.

”Es arī nevaru nedarīt visu to, ko es daru. Līdz ar to ir rezultāts un gandarījuma sajūta, ka dzīve netiek velti izšķiedēta,” saka Drāke.

Foto: AIVIS DORNIS

Veselīgas dzīvošanas eksperte ikvienam liek aizdomāties: ”Diennaktī ir 24 stundas, un jebkuram cilvēkam iesaku tās sadalīt – astoņas stundas miegam, astoņas stundas darbam un lai katrs izvērtē, kā viņš izmanto atlikušās astoņas stundas, kas ir brīvas no obligātām lietām.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Elitai viena no grūtākajām lietām ir plānveidīgi neko nedarīt, ko būtu jāiemācās ik katram.

”Ir jāapstājas, jāmeditē, jābūt pašam ar sevi! Tas mūsdienās cilvēkiem šķiet mazsvarīgi. Nekā nedarīšana nav sēdēt pie televizora un ēst, bet doties svaigā gaisā, dabā, pabūt pie ugunskura vai kamīna.

Tāpat uz kādu brīdi obligāti ir jāpaliek vienam. To es mācu arī saviem domubiedriem – ir jānoraujas no bērniem, no vīriem, no darba. Tas nav viegli,” klāsta Drāke, uzsverot, ka pretējā gadījumā var piemeklēt izdegšanas sindroms.

Tomēr nevajag iet arī otrā galējībā. ”Ilga vientulība vai ilga vienatne arī ļoti nospiež emocionāli,” norāda speciāliste.

Kā zināms, cilvēks sāk noverot no 21 gada vecuma, un ne viena vien pasaules zvaigzne runājusi par bailēm no vecuma. ”Tas ir pilnīgi saprotami, bet tas ir jāpieņem un jau 20 gados jādomā, ko darīt, lai novecošanas process palēninās, jo atturēt mēs to nevaram,” Skaties.lv norāda Elita Drāke.

Kā skaidro speciāliste, ar veselīgu dzīvesveidu viņa aizrāvusies ne jau tādēļ, ka gatavojas mūžīgi būt jauna, jo, lai cik jauni mēs būtu garā, mums jārēķinās, ka mēs šeit, uz zeme, nepaliekam mūžīgi. Un novecošanas procesa pieņemšana varētu būt palīgs neiekrist apātijā jau 40 gadu vecumā un, laikam ejot, arī vēlāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai saglabātu jaunību, Elitai ne mazāk būtiskas ir vispārējās rūpes par ķermeni: ”Es katru dienu mazgājos aukstā ūdenī un katru nedēļu eju pirtī, katru rītu meditēju un ik pārdienas jogoju, stiepju dziļos muskuļus. To daru, lai neslimotu un pēc iespējas vairāk pati palīdzētu savam organismam turēties formā.”

Elitas Drākes ieteikumi ziemas ēdienkartei

Tāpat, būdama veģetāriete, viņa allaž pievērsusi vērību tam, ko ēd un kā ēd: ”Tas ietver dabīgos uztura bagātinātājus, ūdeni, sabalansētu uzturu, organisma attīrīšanu. Man dienā ir četras ēdienreizes.”

”Tas viss man ļauj iet dejot, dzert prosecco un šampanieti un baudīt dzīvi, tāpēc, ka es to varu atļauties – gan emocionāli, gan arī fiziski.

Kad eju dejot, es savus vienaudžus nekur neredzu. Tad man ir jautājums: ko es darītu, ja es to visu, ko es daru, nevarētu atļauties? Vai es būtu par resnu, par smagu? Vai es būtu slimāka vai no dzīves nogurusi, vai neapmierināta ar savu izskatu un sevi? Tad man noiet tirpas, es pati sev iedodu vēl vienu medāli: ”Elita, tu esi malacīte!” sevi nebaidās paslavēt Drāke.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Speciāliste atgādina: ”Ikvienam vajadzētu saprast, ka sevi ir jāmīl. Mēs nepiedzimstam citiem – ne mazbērniem, ne bērniem, mēs uz zemes esam atnākuši, lai paši pilnveidotos, paši sevi pieņemtu, iemīlētu, piedotu.

Cilvēks, kurš nepiedod, noteikti noveco ātrāk. Cilvēks, kurš ir dusmīgs un savās nelaimēs vaino visu pasauli, sev ātrāk atņem dzīves prieku. Piedošanai un dzīves pieņemšanai ir ļoti būtiska nozīme psihes attīstībā, ejot gadiem.”

Pēc Elitas domām, psiholoģiski novecošanas procesu paātrina arī tas, ka cilvēkiem nav mērķa, sapņu, un viņi neredz nākotni.

”Te man gribas teikt: cilvēka laime, kas pēc būtības ir dzīves sastāvdaļa un jēga, sastāv no četrām lietām – materiālās dzīves jeb labklājības un naudas, partneru attiecībām un cilvēkiem, veselības un misijas. Ja kāds no šiem punktiem trūkst, tas ir viens iemesls ātrai novecošanai,” norāda veselīgas dzīvošanas eksperte.

Kā norāda Drāke, veselīga dzīvošana var sekmēties vecumdienās vēl kāda būtiska iemesla dēļ – lai mēs nekļūtu pat apgrūtinājumu bērniem un mazbērniem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm