tv3.lv

Etiķetes eksperte: vai iespējams izskatīties gaumīgi ar viedpulksteni?

Gan sievietei, gan vīrietim rokaspulkstenis ir gaumes, stila un arī noteikta dzīves līmeņa apliecinājums, tomēr svarīgi ir arī šī aksesuāra pareizi nēsāšanas knifi. Pēdējos gados klasisko pulksteņu pulkam pievienojušies viedpulksteņi, kas bez tradicionālajām laikrāža funkcijām veic arī citas – ar telefonu saistītas darbības.

2017. gada 16. janvārī 16:29

Kādas ir gudro pulksteņu labas nēsāšanas manieres – padomos dalās etiķetes eksperte Gunta Krasta.

“Pareiza rokas pulksteņa izvēle ir gana sarežģīts process, jo pasaulē nav atrodams universāls pulkstenis, kas vienlaikus būtu piemērots uzvalkam un šortiem, pieņemšanai un niršanai, baņķierim un žurnālistam,” saka Gunta Krasta. Lai atrastu biznesa videi piemērotāko viedpulksteni, jāizsver vairāki ar tā nēsāšanas etiķeti cieši saistīti faktori.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāsaskan ar nodarbošanos un ģērbšanās stilu

Diplomātam vai augsta ranga amatpersonai, kura ikdienas dzīve pieprasa lietišķu stilu, ieteicams izvēlēties klasiska stila aksesuārus, savukārt tiem cilvēkiem, kuru būtībai atbilst aktīvs dzīvesveids, vairāk piestāvēs sportisks viedpulkstenis. Arī tehnoloģiju ražotāji piedomā, lai produktu klāstā būtu gan elegantāki modeļi, gan robustāki varianti.

“Kaut arī mūsdienās etiķete pieļauj izvēlēties lielu sporta pulksteni kā pretstatu uzvalka elegancei, mans ieteikums šādās reizēs ir izmantot tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Piemēram, viedpulksteņiem var ērti nomainīt siksniņu uz apģērbam pieskaņotāku un starp daudzajiem ciparnīcu dizainiem priekšroka būtu jādod klasiskākam,” padomu sniedz Gunta Krasta.

Jāatbilst valkātāja ķermeņa uzbūvei

Cilvēkam ar mazām rokām un tievām locītavām nepiestāvēs masīvs pulksteņa modelis un pretēji. Izvēloties šo aksesuāru, jāņem vērā arī valkātāja ādas nokrāsa. Dažiem cilvēkiem lieliski piestāv pulksteņi no nerūsējošā tērauda, baltā zelta, turpretī citiem rokas pulkstenis no gaiša metāla izskatīsies blāvs un necils.

Ikkatram arī nepiestāvēs pulkstenis no dzeltenā vai sarkanā zelta.

Etiķetes eksperte iesaka arī apdomāt kādas rotaslietas, piemēram, gredzens vai apročpogas tiek valkātas, un vai tās saskanēs ar noskatīto laikrādi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāparūpējas, lai tas nenovērstu uzmanību

Jārēķinās, ka viedpulkstenis ne tikai atvieglos dzīvi, bet arī uzliks pienākumu tā lietotājam. Gunta Krasta ir kategoriska attiecībā uz gudrā pulksteņa lietošanu sapulču laikā – tas nekādā veidā, ne ar skaņu, ne gaismām, ne vibrāciju nedrīkst traucēt sarunu vai novērst uzmanību.

Tāpat uzkrītoša un bieža ieskatīšanās pulkstenī pārējiem signalizēs “Man ir garlaicīgi!”

Lai neradītu par sevi nepareizu iespaidu un turpinātu fokusēties uz tikšanos, tāpat kā telefonā, arī pulkstenī jāieslēdz īpašais “miera režīms”.

Nederēs visam

Viedpulksteņa lielākais pluss ir iespēja ātri un ērti atbildēt uz ziņām, kas prasa operatīvu reakciju – piemēram, esot skrējienā starp divām sapulcēm, ar kolēģiem var ātri vienoties par tikšanās laiku. Tomēr etiķetes eksperte ir pārliecināta, ka pārlieku ilga skatīšanās un darbošanās ap savu rokas aksesuāru publiskā vidē nav labais tonis. Tāpēc atbildēšana uz e-pastiem vai sazvanīšanās ar klientiem vai partneriem labāk būtu jāveic ar datora vai telefonu starpniecību.

Foto: aplūko, kas modē būs šopavasar

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm