tv3.lv

Fakti, kurus vēl, iespējams, nezināji par filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" filmēšanu

Raidījuma “Bez tabu” filmēšanas grupa pirms Līgosvētkiem pabija kopā ar režisoru Jāni Streiču Raiskumā. Mājās Biekas, kuras bieži vien dēvē par Saknītēm. Tas tāpēc, ka filmā Limuzīns Jāņu nakts krāsā Mirtas mājām tika dots tieši šāds vārds. Jānis Streičs atklāja vairākas interesantas nianses par filmas veidošanas laiku. Raidījumā sižetam atvēlētajā laikā visu diemžēl parādīt nav iespējams, tāpēc iepazīsties tagad ar Jāņa Streiča un māju saimnieces Maijas Vēgneres stāstītajiem faktiem, kas palika “aiz kadra”.

2016. gada 25. jūnijā 9:31

Rakstīdams scenāriju, Jānis Streičs iztēlojās darbību dramaturga Paula Putniņa dzimtas mājās Vecpiebalgā. Taču tur izrādījusies pārāk iekopta apkārtne, kas neradītu iespaidu, ka Mirta dzīvo viena pati un viņai nav neviena, kas ikdienā palīdz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kādā filmēšanas starplaikā galvenās lomas tēlotāja Lilita Bērziņa sēdējusi “savas” mājas priekšā un pēkšņi sākusi smieties. Kad jautājuši, – kāpēc, Lilitas kundze atbildējusi, ka vērojusi mājas pagalmu un aizdomājusies, kā šeit varētu visu pārveidot. Bet pēc tam tikai attapusies, ka tās nav viņas, bet gan viņas atveidotā tēla’- Mirtas mājas.

Režisors māju saimniecei lūdzis neko savā pagalmā nepļaut un nekopt, lai būtu lielāka ticamība, ka viss ir “aizaudzis”.

Siena talka un jauniešu “meņģēšanās” siena pantā filmēta citu māju siena šķūnī.

Uz kūts jumta speciāli liktas sūnas, lai tas izskatītos vecāks un nolietotāks.

Filmai bijušas uzfilmētas citādākas beigas, nekā esam pieraduši redzēt. Filmas finālā Lāsmiņa ierodas Mirttantes bērēs ar savu līgavaini – gruzīnu.

Režisors zinājis, ka mātēm un meitām ir ļoti līdzīgas balsis. Tādēļ Lāsmiņas lomu ierunājusi nevis Diāna Zande, bet gan Lāsmiņas mamma – Baiba Indriksone.

Kaķis, kurš bēru skatā guļ uz gultas spilvena, nav lauku, bet gan īsts Rīgas kaķis. Šī epizode, tāpat kā vairākas citas, ir filmētas paviljonā.

Foto

 

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm