tv3.lv

Interesanta pieredze. Anna Rozīte Austrālijā iemācās, ka nav jāēd brokastis

Tv raidījumu vadītāja Anna rozīte Austrālijā bijusi gadumijas laikā, gan Austrālijas lielajās pilsētās, gan arī laukos. Viens no galvenajiem galamērķiem Annai bijusi Veselības ferma, kur saimnieko ārsts Džons Filders.

2016. gada 22. februārī 11:03

Džons ir ārsts – naturopāts, pēc dzīvesveida – vegāns. Džons uzturā lieto tikai svaigus augļus un dārzeņus. Kā jau gaidījusi, Veselības fermā Anna sastapusies ar stingru ēšanas disciplīnu. Latviete fermā uzturējusies neilgi, lai iepazītu turienes kārtību un ieradumus, taču sastapusi šajā “nometnē” arī ar pāri, kuri dzīvojuši tur jau vairākas nedēļas un neko nebija ēduši, tikai dzēruši ūdeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pats Džons ēd divas reizes dienā. Pirmo reizi ap 12, kad ēdienkartē ir tikai augļi. Ap četriem dienā ir otrā ēdienreize, kad tiek ēsti dārzeņi. Ārsts dzer tikai ūdeni, lieto uzturā arī riekstus un sēklas un žāvētus augļus. Visgrūtāk Annai bijis no šī režīma pieņemt lielo starplaiku starp ēdienreizēm – pēdējā plkst. 16, bet nākamā tikai otrā dienā plkst. 12. Neraugoties, ka Annas viesošanās fermā bijusi neilga, otrajā dienā jau pašsajūta uzlabojusies.

Foto

Pamatdoma, ko Anna paņēmusi Veselības fermā bijusi, ka nevajadzētu ēst brokastis, jo  organisms ir gatavs ēdiena pārstrādei tikai no plkst.12, kad saule ir zenītā. Tad arī cilvēka organisma “iekšējā uguns” ir gatava ēdiena pārstrādāšanai. Ja ēdam pirms tam, tad iedodam organismam lieku darbu un lieku slodzi.

Tādēļ, ka Latvijā ir ļoti atšķirīgi laika apstākļi no Austrālijas, ārsts Annai ieteicis, ka nav vēlams latviešiem pilnīgi akli kopēt viņa diētu, piemēram  nekas ļauns nenotiks, ja ziemā, ēdot svaigo dārzeņu salātus, nobaudīsim arī vārītus kartupeļus.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm