tv3.lv

Kā pareizi tīrīt saderināšanās un laulības gredzenus

Saderināšanās un laulības gredzeni gadu gaitā mēdz zaudēt sākotnējo mirdzumu, un, lai arī Covid-19 pandēmijas laikā rokas esam mazgājuši un dezinficējuši vairāk nekā jebkad agrāk, ar to nepietiek, lai gredzeni izskatītos gluži kā jauni.

2021. gada 9. jūnijā 15:12

“Dimanti neticami viegli piesaista netīrumus, tāpēc ir ļoti svarīgi tos regulāri notīrīt,” “Hello Magazine” atzīst juveliere un gemoloģe Emma Klarksone Veba.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šim nolūkam viņas iesaka izmantot vecu, mīkstu zobu suku, siltu ūdeni un visparastāko mazgāšanas līdzekli. “Piepildiet trauku ar siltu ūdeni, iepiliniet mazgāšanas šķidrumu un paturiet gredzenu tajā apmēram trīsdesmit minūtes! Pēc tam gredzenu viegli notīriet ar veco zobu suku, tas būs tikpat kā jauns!”

Viņa piebilst, ka ir svarīgi notīrīt visu gredzenu, pārliecinoties, ka notīrītas tiek arī grūtāk aizsniedzamās vietas, kur mēdz krāties netīrumi, piemēram, dimanta pamatne.

“Tas pats attiecas uz dārgakmeņiem, piemēram, safīriem un rubīniem,” saka Emma. “Bet, lai notīrītu trauslus dārgakmeņus, piemēram, smaragdus vai opālus, nekādā gadījumā nevajag lietot spēku vai ziepes. Pietiks ar silts ūdeni, un pēc tam gredzenu rūpīgi noslauciet ar kokvilnas vai lina drāniņu!”

Vai rokas dezinfekcijas līdzeklis var sabojāt gredzenu? “Pārmērīga roku dezinfekcijas līdzekļu iedarbība var mazināt gredzena spīdumu,” norāda Emma. Tāpat līdzeklis var bojāt “ķepiņas”, kas dimantus notur savā vietā un ar laiku dārgakmens var izkrist.

“Lai pasargātu savus gredzenus, noņemiet tos, pirms uz rokām klājat dezinfekcijas līdzekli, un pirms gredzenu uzlikšanas ļaujiet tām nožūt!” iesaka Emma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm