tv3.lv

Karš Ukrainā šķeļ skaistumkonkursu aprindas: Latvijas skaistules atsakās no tituliem

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā viļņošanās notikusi skaistumkonkursu aprindās – vairākas “Miss & Mrs. Top of the World” finālistes nolēmušas atteikties no konkursā izcīnītajiem tituliem, jo viņām nav pieņemama pasākuma rīkotājas Kristīnes Lindenblates nostāja Ukrainas kara jautājumā. Lindenblate sarunā ar “tv3.lv” apvainojumus noliedza.

Dažāda mēroga un prestiža skaistumkonkursos tradicionāli tiek sludināta iestāšanās par mieru pasaulē. Kā “tv3.lv” norāda “Miss Top of the World Plus Size 2021” pirmās vietas ieguvēja Signe Andersone, kura konkursā pārstāvēja Lielbritāniju, tas ir viens no pienākumiem, ko skaistules automātiski uzņemas, kļūstot par konkursu dalībniecēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Signi aizskāruši skaistumkonkursu rīkotājas Kristīnes Lindenblates izteikumi saistībā ar karadarbību Ukrainā. Lindenblate, kura pandēmijas laikā atpazīstamību virtuālajā vidē iemantojusi kā kaislīga vakcīnu pretiniece, kopš Krievijas iebrukuma suverēnajā un neatkarīgajā Ukrainā savā “TikTok” kontā pievērsusies ģeopolitikas analīzei.

Kā Lindenblate paudusi pēdējo dienu video, viņa Krievijas uzsāktajā karā Ukrainā nenostājas nevienā pusē. Tāpat viņa kritizē gan NATO, kuras dalībvalstis Ukrainai sūta ieročus, atbalsta ar finansēm un izlūkdienestu ziņām, bet tiešā karadarbībā neiesaistās, gan Eiropas Savienību un Amerikas Savienotās Valstis pret Krieviju vērsto sankciju dēļ. Lindenblates nopēlumu izpelnījies arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš, kā pauž Lindenblate, “ir pārdevies” un “pārdevis savu valsti”.

Konkursa rīkotājas dēļ dāmas atsakās no tituliem

Signei vadzis lūzis pēc tam, kad marta sākumā Kristīne savā “TikTok” kādā video, kas plašu sašutumu raisīja “Twitter” lietotāju vidū, apsaukāja bijušo Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kuras prezidentūras laikā Latvija tika uzņemta gan NATO, gan ES. “Es personīgi uzskatu, ka Vaira Vīķe-Freiberga ir no tiem prezidentiem, kuri visvairāk iedeva Latvijas valstij. Man pret viņu ir ļoti liela cieņa,” “tv3.lv” saka Signe.

Viņa uzsver, ka, piedaloties skaistumkonkursos, ikviena dalībniece iestājas par mieru pasaulē. “Mēs nesam vēstījumu, ka labais uzvar ļauno un labais izglābj pasauli. Mēs pašas iesaistāmies labdarībā. Patiesībā pa punktiem ir nolikts, ka līdz ar dalību konkursā ir lietas, ko tu uzņemies darīt,” viņa stāsta, uzsverot, ka tādu pašu attieksmi sagaida arī no skaistumkonkursu rīkotājiem.

Signei nav pieņemami, ka Lindenblatei “ir nulle solidaritātes pret viņas pašas konkursantēm, pret titulu īpašniecēm”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja meitene no Ukrainas tos video būtu noskatījusies un saprastu, ko Kristīne saka, es pieļauju domu, ka viņai tas ļoti sāpētu.

Nostāties kāda pusē vai attaisnot agresiju ir pilnīgi pret visiem atskaites punktiem šajā konkursā,” uzskata skaistumkonkursa dalībniece.

Signe nolēma vairs nekādā veidā nebūt saistīta ar Lindenblates rīkoto skaistumkonkursu “Miss & Mrs. Top of the World” un pieņēma lēmumu atteikties no titula. Tādēļ vispirms viņa sazinājās ar sava nacionālā konkursa direktori Madaru Railiju, titula “Miss & Mrs. Top of the World Plus Size 2020” īpašnieci, izskaidrojot savu lēmumu, no Madaras saņēmusi Lindenblates e-pasta adresi, uz kuru nosūtījusi vēstuli.

Foto: PRIVĀTAIS ARHĪVS

“Sakarā ar šī brīža situāciju pasaulē es vēlos lūgt izņemt manu vārdu un bildi no “Top of the World” mājaslapas, tāpat es atsakot no šī titula un nevēlos, lai turpmāk mans vārds jebkādā veidā tiktu saistīts ar konkursu,” Signe 4. martā rakstījusi vēstulē, kas tā arī esot palikusi bez atbildes.

“Es zinu, ka es neesmu vienīgā, kas tā jūtas,” saka Signe.

Kā “tv3.lv” atklāj Lielbritānijā dzīvojošā alūksniete Jeļena Dimante, kura skaistumkonkursā “Mss & Mrs. Top of the World Classic 2020” saņēma skatītāju simpātiju balvu, arī viņa ar tādu pašu lūgumu vērsusies pie Lindenblates.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man punktu pielika tviterī ceļojošais video, kurā Kristīne nozākā Vairu Vīķi-Freibergu un arī nākamais, kurā viņa attaisno kara darbību, jo ko gan citu nabadziņam bija darīt? NATO apkārt, šausmas, šausmas,” emocionāli pauž Jeļena.

“Uzrakstīju Lindenblatei, ka atsakos no visiem tituliem un negribu būt saistīta ar šo organizāciju vispār. Atbildi saņēmusi neesmu,” saka Jeļena.

Madara Railija “tv3.lv” apstiprina, ka gan Signe, gan Jeļena vērsušās pie viņas kā konkursa direktores Lielbritānijā. “Es paskaidroju, ka meitenēm ir tiesības darīt tā, kā viņas vēlas. Kroņus mēs visas nopelnījām, pirms šis viss sākās. Ar saviem sviedriem, izdomu, darbu. Tos mums pasniedza ne jau Kristīne viena, bet žūrijas komiteja.

Manuprāt, nevajadzētu jaukt ko skaistu ar nepatīkamu un saglabāt skaistas atmiņas par konkursu, jo tad jau no kroņiem tagad jāatsakās visām. Žēl meiteņu, jo mēs visas smagi strādājām. Man ir pretjautājums: vai visas latviešu meitenes, kuras ir iegādājušās krievu zeltu un tā tālāk, arī to metīs ārā?

Esmu informējusi ka atsakos no “Top of the World” un “Misis Latvija” nacionālās direktores amata, turpmāk sadarbošos ar “Miss Universs UK” un “Universe Plus”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kronīti un lentas es atļaujos paturēt sev kā atgādinājumu par ko skaistu, par saviem spēkiem un konkursā iepazītajiem cilvēkiem.

Bet es atsakos šo titulu nest tālāk, valkāt lentas un kroni publiski un saistīt sevi ar organizāciju, kuras galva, es atvainojos, ķēmojas politikā.

Esmu pret karu, esmu pret visu šo drausmīgo situāciju. Tas tituls nav tā vērts, lai pie tā turētos ar zobiem un nagiem. Konkursa mamma tomēr brīžiem nefiltrē, ko runā,” tā Madara.

Ko saka Lindenblate?

Kristīne Lindenblate “tv3.lv” skaidro: “Neviena no karalienēm nav ar mani sazinājusies saistībā ar titulu anulēšanu vai centusies uzzināt manus politiskos uzskatus. Esmu par mieru, nekad neesmu teikusi, ka vēlos, lai Ukrainā ir karš. Tāpēc grūti komentēt to, ko viņas vēlas vai domā. Ja kāda no meitenēm vēlas atteikties no titula un kroņa ir jāatsūta oficiāla vēstule uz konkursa e-pastu.”

“Atgādinu, ka “Mrs. Top of the World” ir neatkarīga organizācija, kas neiesaistās politiskajās spēlēs. Mūsu rīkotajos konkursos var piedalīties ikviena skaistule no visas plašās pasaules, arī no Krievijas. Viņas nav vainīgas pie valdības lēmumiem, un potenciālo dalībnieču ignorēšana ir pretrunā ar cilvēktiesībām un mākslu – mēs nešķirojam cilvēkus!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neaizmirsīsim, ka karadarbība, pilsoņu kari, valstiska līmeņa nemieri notiek 10 pasaules valstīs, vai tas nozīmē šo valstu ignorēšanu?

Konkurss ir par to, ka skaistums izglābs pasauli, parādām, ka neatkarīgi no valsts, no politikas, vēstures skaistules spēj apvienoties, atrasties vienā vietā un parādīt, ka mūsos ir spēks draudzībai, mieram un skaistumam,” norāda Lindenblate.

Aktuālajiem notikumiem Ukrainā vari sekot līdzi teksta tiešraidē “tv3.lv”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm