tv3.lv

Kāzu sezona tuvojas! Līgavas pušķa un kāzu ziedu mode. Aktuālākās puķes izmaksā līdz 1000 EUR

Līgavas pušķis ir viens no svarīgākajiem un simboliskākajiem kāzu aksesuāriem. Sen vairs topošajai sievai nav pārsteigums, ar kādiem ziediem rokās līgavainis ieradīsies pie viņas kāzu dienā. Gan līgavas pušķis, gan līgavaiņa piespraude, mašīnas dekors un citi dekori, kas veidoti no ziediem, ir iepriekš izvēlēti, apspriesti un saskaņoti. Par jaunākajām aktualitātēm kāzu ziedu modē Skaties.lv/Sievietei izjautāja ziedu bāzes percziedus.lv vadītāju Elizabeti Paleju.

2016. gada 28. martā 19:29

Kāzu puķe – peonija

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Jau vairākus gadus pēc kārtas kāzās triumfē peonijas jeb pujenes, kā arī hortenzijas. Protams, ir pieprasītas arī klasiskās rozes, frēzijas un puķuzirņi, bet pārsvars nepārprotams ir peonijām un hortenzijām. Šo abu ziedu uzvaras gājienu Elizabete skaidro ar Rietumu tendencēm, kas ienāk pie mums ne tikai ziedu, bet arī citās kāzu tradīcijās:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Amerikā peonijas līgavas pušķos izmanto jau sen. Peonija vienmēr tikusi uzskatīta par vienkāršu lauku puķi, bet tieši tagad jaunatnei viss, kas ir eko un nāk no laukiem, šķiet ļoti stilīgi un skaisti. Floristiem ar peonijām tikt galā ir ļoti vienkārši. Īpaši jau ar ievestajiem ziediem. Tiem izturība ir daudz lielāka.

Latvijā augušās vāzē ir svaigas tikai dažas dienas, pēc tam nobirst. Ievestās var stāvēt nedēļu, plaukt un nebirt. Turklāt krāsu izvēlē līgavas nepieturas tikai pie balta un maigi rozā. Pujenes pušķos liek visdažādākajās krāsu gammās – sākot no sniegbaltām, bēbīšu rozā, līdz pat tumši sarkanām.

Foto: līgavu pušķi un kāzu dekori ar peonijām un hortenzijām

Kāzu mašīna bez peonijām

FOTO: shankar s., Flickr.com

FOTO: shankar s., Flickr

Mašīnu dekoros gan nav vēlams likt peonijas, jo puķes ziedlapiņas ir ļoti trauslas, un ceļa vējā tās tiek sakapātas. Tādēļ, ja jaunais pāris izsaka vēlmi pēc peonijām arī uz kāzu limuzīna, uzreiz brīdinām, ka beigās pāri paliks tikai “salāti”. Protams, florists ieliek pa kādai peonijai, bet mašīnas dekorējuma pamatā piedāvā alternatīvu. Ir ļoti daudz ziedu, kurus tā trausluma dēļ nevar likt mašīnas dekorējumā. It īpaši, ja kāzu dienā tālu jābrauc, un  tādēļ ir sarežģīti ievērot braukšanas ātrumu 70 km/h, kāds būtu vēlams ar izdekorētu mašīnu.

Foto

Aizmirstās neļķes

FOTO: Leena, Flickr.com

FOTO: Leena, Flickr.com

Neļķe kā zieds ir aizmirsts, jo tas atgādina tikai un vienīgi Padomju Savienības laikus. Floristi gan jebkurā gadījumā ieliek dekoros arī pa kādai neļķei, jo tagad šīm puķēm ir ārkārtīgi skaistas krāsas, izackotas maliņas. Neļķes dekorus padara ļoti interesantus, jo zieda faktūra ir skaista. Taču Elizabete stāsta, ka nav pieredzēts, ka atnāk līgava un pasaka: “Man, lūdzu, līgavas pušķi no neļķēm!”

Kallas, lilijas – uz kapiem?

FOTO: Shelley Rich, Flickr.com

FOTO: Shelley Rich, Flickr.com

Arī kallas mūsdienās jaunā paaudze izvēlas maz, jo laikam no vecmāmiņu stāstiem ir radušies aizspriedumi, ka kallas ir kapu ziedi. Taču pamazām kalla atgriežas kāzu apritē. Vairāk gan kallas izvēlas līgavas, kurām ir ap 40 gadu. Arī lilijas līgavas izvēlas ļoti reti, un arī tās tiek uzskatītas par sēru ziediem. Šis aizspriedums nācis no Otrā Pasaules kara laika. Eliabete Paleja:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esmu dzirdējusi stāstus, ka kara laikā nav bijušas pieejamas citas puķes kā vien lilijas ( laikam tāpēc, ka tās ir ziemcietes un neprasa īpašu kopšanu), tādēļ lilijas vienmēr nestas uz bērēm. Ir, protams, gadījumi, kad uz kāzām tiek pieprasīti šie skaistie ziedi, bet ļoti reti. Ļoti populāri tagad ir pļavu veida pušķi – izpūruši, lieli, masīvi. Līgavas laikam grib tēlot “puķu fejas”.

Dzimtsarakstu nodaļā precas taupīgākie

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

FOTO: AĢENTŪRA/SCANPIX

Ziedu dekoru izvēle kāzām tagad ir ļoti plaša –līgavas pušķis, līgavas māsu pušķi, piespraudes, galda dekori, dekori baznīcā, ziedu arkas utt. Interesanti, bet mazāk ziedu dekorus izvēlas tie, kuri laulību slēdz Dzimtsarakstu nodaļās. Šie jaunie pāri aprobežojas ar līgavas pušķi, nelielu mašīnas dekoru un līgavaiņa piespraudi. Arī vedēji tiek atstāti bez dekoratīvajām piespraudēm. Kāzu svinībām izvēlas vienu galda dekoru, tas arī viss.
Tie, kuri laulājas baznīcā, grib greznākas kāzās. Krāšņumu var panākt izmantojot tieši ziedu dekorus. Turklāt, ja jaunais pāris saka, ka viņu budžets dekorēšanai ir , piemēram, 300 eiro, tad floristi  piemeklē tādus ziedus , kuri iekļaujas šajā summā. Protams, ja visas kāzas slīgst peonijās, tad izmaksas sniedzas tūkstošos, īpaši tad, ja Latvijā peoniju sezona ir beigusies un ziedi tiek ievesti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm