tv3.lv

Nevari sagaidīt atvaļinājumu? Sadali atlikušo laiku, gaidot mazus prieciņus

Pirmie saules stari un gaisā jūtamais pavasaris lielākai daļai no mums nozīmē, ka tuvojas svētki vairāku nedēļu garumā – atvaļinājums. Tumšais ziemas laiks, kaudze ar pienākumiem un darbiem ir darījusi savu, pavasara nogurums ir klāt, un tu jau vairs nevari sagaidīt pelnītās brīvdienas. Pat ja gada gaidītākais laiks nāk ar katru dienu arvien tuvāk, vienalga tas mums šķiet tāls kā kosmoss. Uzzini, kā palīdzēt un nedaudz pašai sevi apmānīt, lai šo periodu pārdzīvotu vieglāk.

2016. gada 2. martā 15:44

Psihologi iesaka, gaidot atvaļinājumu,  izstrādāt konkrētu rīcības plānu:

Foto: AĢENTŪRA/ SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/ SCANPIX

  • Obligāti saplāno un izdari sīkos, nepadarītos  darbus, lai atvaļinājuma laikā tie nebūtu jāveic. Tā var būt laba motivācija sakārtot jau vairākus gadus neaiztikto skapja antresolu un noskaidrot, kas galu galā glabājas pārbāztajā pagrabā.
  • Sāc vingrot, skriet vai peldēt. Pirmkārt,veselīgi un vērtīgi aizpildīsi savu brīvo laiku, otrkārt – iegūsi labu, peldkostīma cienīgu augumu.
  • Aizpildi maksimāli savu laiku ar dažādiem jaukiem pasākumiem un notikumiem – kino, teātra apmeklējumiem, pavasara gaidīšanas piknikiem utml. Tas palīdzēs nepārtraukti nedomāt par lielo, neaizsniedzamo prieku, bet gan gaidīt mazos tuvos prieciņus. Tādā veidā maziem solīšiem tu nemanot nonāksi pie lielā galamērķa.
Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

Foto: AĢENTŪRA/SCANPIX

  • Ja vēlies braukt atpūsties uz tālākām zemēm, laicīgi izdomā, kurp dosies, uzzini par savu ceļa mērķi pēc iespējas vairāk informācijas. Virtuāli ceļojot, jau daļēji jutīsies kā atvaļinājumā.

Foto

  • Pāršķirsti modes portālus, pārcilā savu vasaras garderobi un izdomā, kādas svaigas vēsmas vari tajā ieviest. Sāc jau tagad, neatstāj uz pēdējo brīdi.
  • Un, visbeidzot – mēģini iemācīties nepārstrādāties. Nedomā, ka nāks atvaļinājums, un tad nu gan tu atpūtīsies. Atceries, ka darbs ir tikai neliela daļa no dzīves, kas nedrīkst paņemt visus tavus spēkus.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm