tv3.lv

Pulverīši par 100 eiro, sabojāta veselība un Latvijas ”influenceru” naids. Treneris uz savas ādas izmēģina Saulietes reklamēto ”žestj diētu”

Peldkostīmu sezonai tuvojoties, ar jaunu sparu uzliesmo diskusija par veselīgu tievēšanu, un uztura speciālistiem un fitnesa treneriem jau kuro pavasari ”jācīnās” pret apšaubāmu tievēšanas metožu popularizētājiem. Lai vārdi par to, ka jātievē veselīgi un saprātīgi, nebūtu tikai tukšas runas, jaunais treneris Ivars Maksimuks veicis īpašu eksperimentu – uz savas ādas izmēģinājis Katrīnas Saulietes popularizēto uztura bagātinātāju diētu ”žestj”, ko, krāšņās influenceres iedvesmotas, steidz izmantot arvien vairāk jaunas meitenes. Intervijā ar Skaties.lv Ivars atklāti pastāsta par to, kā juties un kādus secinājumus var izdarīt pēc ”Instagram” populārās ”pulverīšu diētas”.

2021. gada 4. martā 11:13

100 eiro, kaste pulverīšu un ”notievē nedēļas laikā”

Influencere Katrīne Sauliete jau vairākus gadus pelna naudu, ”Instagram” vidē reklamējot kompānijas NL produkciju, tostarp, neskaitāmus pulverveida ēdienreižu aizstājējus, pulcējot ap šo filozofiju neskaitāmas jaunas sievietes. Šogad ”Instagram” zvaigzne īpaši kaislīgi metusies reklamēt kompānijas piedāvāto ”tievēšanas maratonu” jeb ”žestj”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maratons sola notievēšanu nedēļas laikā bez īpašas piepūles, sarežģītu ēdienu gatavošanas un ekspertu konsultācijām. Viss, kas jādara – jāiegādājas ”pulverīšu” komplektiņš 100 eiro vērtībā un jāpievienojas virtuālai tievētāju grupai, kurā influenceres sniegšot padomus un atbalstu.

Ivars ar sportu nodarbojas visu dzīvi, ieguvis trenera izglītību un četrus gadus aktīvi darbojas industrijā. Sērfodams sociālajos tīklos, treneris uzdūrās ”žestj” reklāmai.

”Maratonu uzgāju pavisam nejauši ”Facebook”, kur viena meitene bija ielikusi videoklipu, kā nedēļas laikā var ātri notievēt.

Iepriekš nebiju sastapies ar tik lieliem meliem mūsu latviešu internetā, un tas mani sadusmoja. Kā tā var melot cilvēkiem?

No savas pieredzes labi zinu, cik liels darbs ir liekā svara zaudēšana, bet te, vienkārši sauklis – ”izdari to nedēļas laikā”!” atceras treneris. Viņš video pārpublicējis savā ”Instagram”, kur uzreiz atspēkojis kaislīgās influenceres solījumus, piedāvājot saviem sekotājiem reālu izklāstu par to, kā zūd svars, cik ilgu laiku tas prasa un kā pie tā patiesībā jāstrādā.

”Augļi nav atļauti, to vietā dzer vitamīniem bagātus pulverīšus!”

”Vienkārši gribēju parādīt savai auditorijai, ka tās ir muļķības un lai neuzticas tam. Intereses vadīts, sāku mazliet vairāk pētīt, kas to izplata, kāpēc un kā to dara.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un uzgāju Katrīnes Saulietes profilu, kur, kā izrādās, viņa to dara gadiem.

Sāku skatīties, ko viņa tur publicē, un tur izskanēja frāzes: ”dabū nost celulītu ar krēmu’”, ”maratona laikā augļi nav atļauti, jo tur iekšā ir savi cukuri, bet ir atļauti mūsu smūtiji, kur ir daudz vitamīnu”.

Tas viss mani sadusmoja vēl vairāk. Kā tu vari cilvēkam aizliegt augļus un aizvietot tos ar pulveri? Tad sāku pētīt visu viņu ”komandu” un ar katru cilvēku, kas ”parāda” viņu produkciju, man viss likās arvien absurdāk.

Neskaitāmas meitenes, kuras ”parāda”, kā rītus sākt ar pulveri, pusdienās ir pulveris, lai augtu mati, nagi. Neskaitāmas meitenes, kuras tikai dzer pulveri un tik stāsta par to. Kāpēc ”parāda”? Jo viņas nedrīkst atklāti pārdod, tikai ieteikt.

Tas viss lika aizdomāties, ka viņas vienkārši pelna naudu uz citu cilvēku veselību, un es sapratu, ka klusēt nedrīkst! Redzot maratona rezultātus, es nolēmu pats pamēģināt,” Skaties.lv stāsta Ivars.

Treeneris pie kādas no ”influencerēm” par 100 eiro iegādājies ”žestj” ”maratona komplektu”.

”Meitene, kura man pārdeva komplektu, gribēja man pierādīt, ka maratons strādā, jo viņa pati tam ļoti tic. Bet diemžēl viņa no uztura un treniņiem neko nesaprot, viņas uzdevums ir ”parādīt”,” atceras Ivars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Viņš jums tur kameras priekšā mirs, sūdzēsies ka ir slikti.”

Treneris neslēpj, ka ”žestj” uzsācis bez kādām ilūzijām par brīnumu – kā treneris ar sporta izglītību viņš apzinās, ka izplatītāju solīto nedēļas laikā nav iespējams sasniegt. ”Tie bija tīrākie meli! Papētot sīkāk pašu maratonu, secināju, ka ”žestj” maratona laikā tu nevis notievē, bet gan novājē,” tā treneris.

Kā sportists ar pieredzi viņš var uzreiz apliecināt – nekāds uztura bagātinātājs nekad nespēs aizstāt sabalansētu un pilnvērtīgu ēdienu!

”Nekad! Tas ir domāts sportistiem, kas ar pilnvērtīgu uzturu nespēj uzņemt visus nepieciešamos mikro un makro elementus. Tas ir uztura bagātinātājs! Cilvēkam, kam mērķis ir nomest lieko svaru, tas nav nepieciešams,” uzsver Ivars.

Tomēr viņš ar interesi meties ”žestj” maratonā, lai uzzinātu, ko metode, kas sola brīnumus, nodarīs viņa organismam. Visa maratona laikā puisis konsultējies ar dietologu, lai zinātu, kas notiek ar manu organismu.

”Pirmo dienu, uzsākot ”žestj”, jutos diezgan labi, biju enerģijas pilns, bet ar katru nākamo dienu, jutu, kā kļūstu vājāks un vājāks, nav enerģijas, neko negribas darīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc ceturtās ”maratona” dienas pastāvīgi sāpēja galva, jo biju pārāk lielā kaloriju deficītā. Maratona ‘’mentori’’ solīja, ka ”žestj” laikā negribēsies ēst, jo cilvēki ”ēd” piecas reizes dienā, bet tie bija meli – ēst gribējās visu laiku,” neslēpj Ivars.

Puisis savu pieredzi iemūžinājis ”Instagram” stāstos. Sarunā ar Skaties.lv viņš neslēpj, ka apzināti stāstos smaidījis kamerā, jo NL kompānijas ”mentores”, uzzinot par puiša aktivitātēm, jau steigušas ”Instagram” novērst potenciālās sekas, savos profilos ņirgājoties par Ivaru un aicinot neticēt trenera pieredzei.

”Viņš jums tur kameras priekšā mirs, sūdzēsies ka ir slikti” – tā viņas ziņoja. Speciāli smaidīju, lai viņu vārdi nenospēlē pret mani”, stāsta Ivars.

Neticīgie tiek izmesti no ”atbalsta čata”, viņu rezultāti ”neskaitās”

Interesanti, ka treneris vēl pirms ”tievēšanas maratona” uzsākšanas ”izmests” no ”atbalsta čata”, kurš paredzēts kārtējās nedēļas ”maratona” dalībniekiem.

”Svētdienas vakarā es paziņoju saviem sekotājiem, ka iegādājos ”žestj” maratonu un tieši tajā vakarā mani arī ielika ”Telegram” čatā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc kāda brīža maratona ‘’mentore’’pamanīja manu ”Instagram” storiju, kuru biju publicējis par ”žestj” maratonu, un uzreiz izmeta mani no grupas, kaut arī savā storijā es tikai paziņoju par savu piedalīšanos maratonā publiski, bez aizvainojumiem.

Vēlāk viņa paskaidroja, ka es vēlos ņirgāties un apsmiet maratonu, kaut arī pat tuvu nebija uz to pusi. Centos ieskaidrot, ka esmu pilnvērtīgs maratona dalībnieks un iegādājies to par 100 eiro, uz ko viņa man atbildēja: ”Ja vēlies piedalīties, tad jautā meitenei, kas tev pārdeva produktus.”

To turpmāk arī darīju, piebilstot, ka rezultātus ”žestj” maratonā ieguva bez čata atbalsta. Savukārt cita mentore izteicās, ka neesmu pilnvērtīgs maratona dalībnieks, jo daru visu uz savu galvu un man ticēt nedrīkst, kaut arī man palīdzēja NL ‘’menedžere’’ un man bija visa ”ēdienkarte”,” haosu, ar ko saskāries kā ”tievēšanas maratona” dalībnieks, atceras Ivars.

Iespēja sabojāt veselību par 100 eiro

Par visu ”tievēšanas paku” puisis iztērējis 100 eiro. Treneris uzsver – ja cilvēkam ir lieki 100 eiro, ko tas vēlas investēt formas uzlabošanā, tas ir brīnišķīgs kapitāls, ko iztērēt daudz lietderīgāk, ieguldot veselībā un izskatā ilgtermiņā.

”100 eiro par ”žestj” ir ļoti neadekvāta cena. Par to pašu naudu tu varētu iegūt individuālu uztura plānu veselam mēnesim, kas būtu piemērots individuāli tieši tev!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un pārtikas veikalā sapirkt uztura plānam atbilstošus, veselīgus produktus veselai nedēļai. Turklāt individuāli izstrādātais uztura plāns tev paliktu arī priekšdienām, papildus dodot priekšzināšanas par ēdienu un tā būtību organismā.

Mans secinājums – ”žestj” maratons izveidots, lai kāds ātri un viegli pārdotu kaudzi ar preci un nopelnītu naudu.

Es iegādājos preci par 100 eiro, bet kāds uz mani nopelna 50 eiro, iegādājoties to uz pusi lētāk. Mentori un menedžeri neko nesaprot no uztura, visiem pārdod vienu un to pašu, kaut arī pie profesionāļa tas būtu katram cilvēkam individuāli.

Ir ļoti liela iespēja, ka ”žestj” kādam sabojās veselību vai pastiprinās to kaiti, kura ir jau tagad. Nevienam neieteiktu iet šo diētu, jo tas ir kārtējais mārketinga triks, kur cilvēki cenšas uz jums nopelnīt naudu,” skarbs savā vērtējumā, kuru nu var papildināt ar reālu personīgu pieredzi, ir Ivars.

Seko Ivaram ”Instagram” un uzzini plašāk par viņa pieredzēto TE!

Uztura speciālists vai meitenīte internetā – kam uzticēt veselību?

Lai glābtu kompānijas reputāciju, NL izplatītajas, redzot trenera rosīšanos, ”Instagram” izvērsušas veselu kampaņu pret viņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

”Katrīne Sauliete pastāvīgi mani apmeloja naida kurināšanā un centās saviem sekotājiem iestāstīt, ka es esmu melis, kaut arī visi saprot, tas ir viņas bizness, kura dēļ viņa celsies un kritīs.

”Instagram” storijos viņa visu laiku mani apmeloja, ka es it kā pazemojot viņu pulverīšus, lai citu acīs ”paceltus savus pulverīšus”,” atceras Ivars. Viņš ar Latvijas NL galveno karognesēju sazinājies arī privāti, paskaidrojot, ka pats nekādus ”pulverīšus” nepiedāvā, taču Katrīne par to tikai pasmējusies un turpinājusi publisko plosīšanos.

Treneri gan Katrīnes viedoklis neuztrauc – Ivars cer, ka viņa pieredze liks aizdomāties kādam, kurš lolo cerību ātri notievēt ar krāsainu pulverīšu paciņu palīdzību un, tā vietā, lai uzticētu savu veselību apšaubāmai ”mentorei”, izvēlētos vērsties pie profesionāla uztura speciālista.

”Daudzi cilvēki vēl nesaprot, kas ir diēta un kā tas strādā. Daudzi tic ātriem rezultātiem, kaut arī tas nav iespējams.

Diētas princips ir būt kaloriju deficītā, bet ļoti svarīgi ir to darīt pareizi, tāpēc ir tādas profesijas kā uztura speciālists un dietologs, kas var palīdzēt. Es cilvēkiem, kuri vēlas notievēt, ieteiktu labāk vērsties pie speciālistiem, kuri ir mācījušie gadiem, lai varētu konsultēt cilvēkus, nevis pie meitenītēm internetā,” uzsver Ivars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ēdienreižu vietā ”pulverīši”. Ko par populāro interneta trendu tievēšanā saka speciālisti? Skaties.lv apkopojis arī PVD un dažādu sfēru ekspertu viedokli par šo metodi – lasi TE!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm