tv3.lv

Seksīgi, talantīgi bet vieni! Seksologs atklāj, kāpēc Latvijā ir tik daudz vecpuišu

Latvijā ir tik daudz lielisku sieviešu un vīriešu, tomēr nav īsti izskaidrojams, kāpēc tik liela daļa no brīvajiem cilvēkiem nodzīvo vieni līdz pat mūža galam. Kāpēc pastāv vecpuisība un kā izskaidrot to, ka simpātiskie, talantīgie un veiksmīgie nevar atrast savu cilvēku?

2017. gada 24. janvārī 16:31

Portāls Skaties.lv sazinājās ar seksologu Artūru Šulcu, lai noskaidrotu viņa viedokli, kad vīrieti var uzskatīt par vecpuisi un vai viņu pašu drīkst par to vainot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šulcs vecpuisību skaidro ar laiku, kad vīrietis ir sasniedzis spēju rūpēties ne vien par sevi, bet arī par ģimeni – sievu un bērniem, tomēr kaut kādu iemeslu dēļ, to neuzņemas darīt. Kāpēc nedara – tas jau ir cits stāsts.

Realitāte ir visnotaļ nekrietna – līdz 18 vai 19 gadu vecumam puisis, kurš it kā jau ir pieaudzis, joprojām sēž skolas solā. Pēc tam uzsāk mācības universitātē – lai iegūtu bakalaura un maģistra grādu nepieciešami vismaz seši gadi, kas nozīmē, ka vien ap 25 gadiem vīrietim ir nepieciešamā izglītība, lai sāktu pilnveidot sevi profesionālajā nozarē.

“Tas, ko mūsu izglītības sistēma iemāca var būt interesanti, bet diemžēl nav pielietojams darba devējiem – ir pašam jāpieliek lielas pūles, lai sagatavotu sevi darbam,” skaidro Šulcs.

Tad nu tāds vidējais latvietis, absolvējis augstskolu, ieguvis diplomu, vien ap saviem 27, 28 gadiem kļūst par pilntiesīgu speciālistu, un tāpat saņem minimālo algu, paralēli cenšoties samaksāt kredītu, kuru aizņēmies, lai pabeigtu mācības.

Šulcs uzskata, ka 31 gads ir tas vecums, kad reāli var sākt strādāt ar peļņu un tik un tā sevī ir jāinvestē lieli līdzekļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ģimeni var sākt uzturēt no 35 gadu vecuma.

Seksologs uzskata, ka par vecpuisi var uzskatīt vīrieti pēc 40 gadiem.

Neatkarīgi no tā, vai vīrietis ir izgājis cauri iepriekšminētajam scenārijam, tam, kāpēc savos 40 joprojām ir viens, ir dažādi iemesli.

Seksologs min divus galvenos faktorus – to, ka cilvēks emocionāli nepieaug vai viņš ir piedzīvojis vardarbību.

“Mūžīgais puisītis” – tā, pēc Šulca vārdiem, tiek dēvēts vīrietis, kura identitāte “iestrēgusi” bērnības posmā. Vīrietis, kurš sasniedzis 40 gadu vecumu, bet neko neveido un neizrāda jebkādu interesi par nopietnām attiecībām, pēc seksologa vārdiem, patiesībā no tām baidās.

Pietiek ar vienu reizi, kad nepaveicas un attiecības, kurām šķitis ilgs un laimīgs mūžs, diemžēl izjūk. Šeit gan nedrīkst vainot pašu vīrieti, lai gan, pēc Šulca vārdiem, šie cilvēki pēc šādas pieredzes kļūst “emocionāli kastrēti”.

Otrs faktors, vardarbība, var izpausties pēc neveiksmīgas seksuālās pieredzes, kad vīrietis tiek noniecināts.

“Vīrietim ir jāizprot sava anatomija un jāpieņem savs ķermenis, un dzimumorgāni” tā seksologs Šulcs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Galvenais secinājums no seksologa puses ir, neatkarīgi no tā, kas reiz piedzīvots, ir svarīgi pārkāpt pāri emocionālajai barjerai un pašam spert pirmo soli.

“Jebkuras nopietnas attiecības sākas ar gadījuma sakaru,” atzīst Šulcs.

Daudzi no jums šobrīd, iespējams, sajūsmā lauž krēslus, un lai slava gadījuma sakariem, bet seksologs strikti uzsver, ka tiem ir jābūt ar veselo saprātu un jāpaļaujas uz intuīciju.

Kā izskatās Latvijas populārākie vecpuiši – lūk, Skaties.lv TOP 10!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm