tv3.lv

Seriāla Viņas melo labāk zvaigzne Anete Krasovska Jāņos negribētu strādāt

Seriāla Viņas melo labāk filmēšanas grupai Jāņu nedēļa ir brīva. Tāpēc Marijas lomas tēlotāja aktrise Anete Krasovska ar brīvības sajūtu var nodoties svētku gaidīšanas priekam un dalīties Līgosvētku sajūtās ar portālu Skaties.lv/Sievietei.

2016. gada 21. jūnijā 13:48
Kā tu parasti svini Jāņus?

Vairākus gadus šos svētkus pavadīju kopā ar draugiem. Man tas likās viens liels “tusiņš”. Bet šogad es beidzot vēlos pavadīt Līgosvētkus ar ģimeni un vecvecākiem. Mēs brauksim ar manu ģimeni un drauga vecākiem pie maniem vecvecākiem uz dārza māju. Tur būs lielie ugunskuri, vainagu pīšana un pārējās izdarības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būsi tautas tērpā?

Nē, to gan nē. Lielākais akcents uz vainagiem, ugunskuru un tamlīdzīgām lietām. Varbūt kāda līgodziesma…

Varbūt tev ir kāds īpašs rituāls vai tradīcija, ko centies ievērot?

Es skatos, ko nozīmē katra zālīte un puķe, ko iepīt savā vainagā, un tad izvēlos. Kādu izvēlēšos šogad – vēl nezinu, skatīšos “pēc izjūtām”. Pati gan visu puķu un pārējo jāņuzāļu nozīmi es nepārzinu. Paskatos internetā, lai neiepītu vainagā to, ko man nemaz nevajag. Zinu tikai to, ka noteikti man šogad vainagā būs rudzupuķes, jo tās man ļoti patīk. Pagājušajā gadā es vadīju Skolu jaunatnes dziesmu svētku koncertu, un tad man galvā bija rudzupuķu vainags. Man ļoti, ļoti iepatikās.

Daudziem aktieriem Jāņi saistās ar spēlēšanu izrādē  “Skroderdienas Silmačos”. Vai arī tev ir loma, par kuru tu sapņo tieši šajā lugā?

Es neesmu par to domājusi. Man nepatīk Jāņos strādāt. Es zinu daudzus aktierus, kuri braukā jau tagad apkārt spēlēdami Skroderdienas, un arī pašā Jāņu vakarā viņi spēlēs šo izrādi. Es negribētu šajā laikā strādāt. Man patīk, ja man Jāņi ir brīvi. Es pavadu svētkus tā, kā es vēlos nevis, – godīgi sakot, piespiedu kārtā, strādāju.

Parasti nākamajā rītā visi sacenšas, kurš ilgāk palicis nomodā. Kāds ir tavs Līgo nakts rekords?

Es nezinu, cik ir ilgākais, kad esmu palikusi nomodā Jāņu naktī, bet tikmēr, kamēr gaisma jau ir uzaususi, – noteikti. Gan jau līdz kādiem plkst. 5 vai 6 nolīgoju.

Vai zini līgo dziesmām vārdus?

Kad es biju maza, tad mamma mani veda pie vecvecākiem uz dārza māju, kas man šķita milzīgs piespiedu pasākums. Tagad esmu jau “izaugusi” līdz brīdim, kad es ļoti vēlos tur būt. Vecvecāki parasti atrod grāmatplauktos kādas grāmatas ar līgodziesmām, tad visi sasēžas ap ugunskuru un dzied. Tad es varu dziedāt līdzi, bet tā – pati no galvas es tos vārdus nezinu.

Jānis vairs nav ļoti populārs vārds. Vai būs tavā līgotāju pulkā kāds Jānis?

Mana drauga tētim vārds ir Jānis. Viņam arī vīšu ozollapu vainagu. Savādāk tie nav Jāņi, kad Jānim nav vainags galvā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vai garšo jāņusiers?

Ļoti. Man siers vispār ļoti garšo. Jāņusieru pērku arī ikdienā, ne tikai svētkos, jo tas ir viens no sieriem, kas man īpaši garšo.

Foto

Un alus?

Alus gan man parasti negaršo, bet Jāņos, kopā ar sieru, iedzert varu. Jāņi ir Jāņi, un tradīcijas ir jāievēro.

Vai seriāla Viņas melo labāk scenārijā ir paredzētas kādas Jāņu svinības?

Epizodēs, kur Marija piedalās, pagaidām Jāņi nav svinēti. Varbūt kādi citi tēli ir svinējuši Jāņus, bet to gan es nezinu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm