tv3.lv

Skaistules, kuras pēc balsu pirkšanas skandāla izstājās no turpmākas dalības "Mrs.Latvija", skaidro savus lēmumus

“Mrs.Latvija 2020” simpātiju balsojumā tika atklātas negodīgas datu manipulācijas ar deviņu dalībnieču balsojuma rezultātiem. Šo dāmu rezultāti tika anulēti, lai radītu godīgu savstarpējo konkurenci. Neatkarīgi no tā no konkursa izstājās četras dalībnieces, kuras nebija šo deviņu dāmu lokā. Skaistules skaidro, kāpēc pieņemts lēmums pārtraukt dalību “Mrs.Latvija 2020”.

2020. gada 9. jūlijā 12:00

Sarunā ar portālu Skaties.lv Jeļena Serebrjakova atklāja, ka vairākus gadus darbojas tūrisma biznesā un dalību konkursa uztvēra kā skaistu piedzīvojumu, kā kaut ko jaunu un aizraujošu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Negodīgu datu manipulāciju dēļ anulēts balsojums deviņām “Mrs.Latvija 2020” dalībniecēm

Foto: FACEBOOK

Viņa meklējusi finālam tērpus, gatavojusies talantu šovam, piedalījusies pēc iespējas visos pasākumos.

Jeļena gribējusi saņemt pozitīvas emocijas, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un iegūt vēl nebijušu pieredzi – beigu beigās sanācis kas cits un nepatīkams.

“Kad paziņoja par skatītāju/lasītāju balsojumu, jau pirmajās dienās bija skaidrs, ka notiek kaut kas nepareizs un ne visai godīgs. Man zvanīja draugi, klienti, radi un jautāja, kas notiek, jo cītīgi balso, bet viss stāv pa nullei. Es nopietni uz to neskatījos, biju pateicīga saviem atbalstītājiem,” paziņo Jeļena.

Drīz vien skaistule saņēmusi pirmo piedāvājumu nopirkt balsis, piedāvājums izteikts sociālajā tīklā “Instagram”. 1% balsojuma maksājis 20 eiro.

Balsu pirkšanas skandāls “Mrs.Latvija 2020”: četras dalībnieces paziņo par izstāšanos

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es to ignorēju un pat neatbildēju. Bet tuvākajā laikā redzēju, kā dažām meitenēm pieauga procents. Sakritība?! Pēc tam bija vēl viens piedāvājums, kuru nobloķēju. Bija nepatīkami,” tā Jeļena.

Jeļena atklāj, ka, dalībnieces sākušas, šo visu apspriest konkursa vajadzībām izveidotajā slēgtajā grupā. Konkursa organizatori rakstīja dāmām, ka viss ir kārtībā, ka radiem un draugiem ir jākļūst aktīvākiem.

“Jau tad sapratu, ka negribu piedalīties konkursā, kur par cieņu nav ne runas. Arī godīgums ir pēdējā vietā. Man būtu kauns iziet uz skatuves un saņemt balvu par pirktiem botiem. Bet sapratu, ka daudzām no meitenēm absolūti vienalga, kā dabūt kroni vai simpātiju balvu. Bet man ir pašcieņa un laba biznesa un cilvēka reputācija,” izstāšanās iemeslus skaidro Jeļena.

Pēdējais punkts uz “i” bijušajai dalībniecei bija fakts, ka organizatori atbalsta deviņas dalībnieces, kurām anulēts skatītāju simpātiju balsojums, bet ne meitenes, uz kuru reputāciju netiek mesta ēna.

Foto: INSTAGRAM

“Organizatori bija ļoti neapmierināti ar dažu dalībnieču izteiktajiem viedokļiem. Mēs uzreiz tikām izmestas no konkursa grupām un nobloķētas, tāpat mūs brīdināja par parakstītajiem līgumiem,” savu viedokli turpina izklāstīt Jeļena.

Bijusī dalībniece paziņo, ka organizatoriem bija jādomā, kā risināt problēmu, jāatvainojas par negadījumu un jāuzklausa citu meiteņu viedokļi, jābūt godīgiem. Ja tā būtu noticis, viņa visdrīzāk vēl būtu viena no dalībniecēm.

Neskatoties uz visu, Jeļena saka paldies pasākuma organizatorei Kristīnei Lindenblatei, jo arī negatīva pieredze ir pieredze!

“Meitenēm, kuras pirka balsis novēlu veiksmi, bet tomēr, lai padomā par to, ka dzīvē visu nopirkt nevarēs. Un uzvara nav uzvara, ja tā nav pelnīta,” nobeidz Jeļena.

Jau kronētas karalienes neslēpj sašutumu par “Mrs.Latvija” balsojuma negodīgo datu manipulāciju

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā otrā no tālākas dalības konkursā izstājās Alīna Berga. Skaistule paziņo, ka lēmumu pieņēmusi, jo uzzinājusi, ka “Mrs.Latvija 2020” fināls tiek pārcelts uz 2021. gada maiju un viņa nevar zināt, kur atradīsies pēc gada.

Foto: FACEBOOK

“Iespējams, vairs nedzīvošu Latvijā. Gads ir liels posms, viss var kardināli mainīties, tāpēc nevaru dot solījumu, ka varu turpināt dalību konkursā,” tā Alīna.

Skaistule piebilst, ka nav gaidījusi, ka skaistumkonkurss tik ļoti ievilksies.

Mainīti “Mrs.Latvija 2020” skatītāju simpātijas balsojuma nosacījumi

Bijusī skaistumkonkursa dalībniece Gundega Bērziņa izstājusies no tālākas dalības tieši negodīgās datu manipulācijas dēļ.

“Es nevaru apgalvot, vai meitenes ir pašas pirkušas uzvaru, bet acīmredzot par viņām tika veikti šie viltus balsojumi, ko apliecina anulētās balsis,” nosaka Gundega.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: FACEBOOK

Skaistule uzskata, ka konkursa organizatoriem vajadzētu atrast laiku un iesaistīties situācijas padziļinātā izmeklēšanā, kas ļautu pierādīt, kuras meitenes nav pirkušas balsis.

Gundega uzskata, ka balsu pirkšana ir lielākais negods, kāds var būt skaistumkonkursā, tas grauj konkursa prestižu.

Pēc bijušās dalībnieces domām, tas būtu tikpat negodīgi kā politikā pirktas vēlētāju balsis.

“Konkursa organizētāji nevēlas veikt padziļinātu izpēti un pierādīt tām dalībniecēm, kuras nav iesaistītas šajos viltu balsojumos, ka iesaistītās meitenes nav pie vainas, tad es uzskatīju par pareizu izstāties no šī konkursa, lai saglabātu savu pašcieņu,” savu nostāju pozicionē Gundega.

“Mrs.Latvija” dalībniece Zuzanna Borovkova piedalās konkursā, lai iemīlētu sevi un iedrošinātu “nestandarta” sievietes

Zuzanna Borovkova piedalījusies “Mrs.Latvija”, lai kalpotu kā motivācija sev, bet ar cerību, ka arī citas sievietes iedvesmosies un sapratīs, ka ir iespējams viss, vajag tikai saņemties darīt un noticēt sev.

Laikam ejot, Zuzanna sapratusi, ka konkurss nebūs īstā vieta, kur sev un citām sievietēm sniegt šo motivāciju.

Foto: FACEBOOK

“Simpātiju balsošanas pirmajās dienās sapratu, ka nav vērts, jo balsojumi jau tad nelikās patiesi. Sākumā arī es aicināju draugus balsot par sevi, taču, redzot, ka jau otrajā dienā ir sievietes, kurām ir pāri par 2000 balsu, kamēr citām tikai daži desmiti, sapratu, ka nav reāli cīnīties par skatītāju simpātiju titulu,” tā Zuzanna.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bijusī dalībniece domā, ka daudzas dalībnieces atmeta ar roku balsojumam, tikai dēļ tām sievietēm, kuras krāpās jau pašā sākumā.

Daudzi Zuzannai ir teikuši, ka šādi konkursi nav godīgi, viņa mēģināja tam neticēt, un turpināja dalību ar cerību, ka “Mrs.Latvija” ir citādāks, ka šeit viss ir godīgi.

Sievietei joprojām nav ne jausmas vai ir godīgi, vai nav, taču ir pierādījies, ka jau pašā sākumā ir pieļauti meli un arī šobrīd meitenes droši var turpināt dalību, nerēķinoties ar nekādām sekām.

“Var jau būt, ka tas ir pareizi – man ir vienalga. Katrs dara, kā vēlas. Neplānoju nevienu nosodīt, bet neplānoju arī to nosaukt par pareizu rīcību. Man nav vietas vidē, kur ir šāds bardaks, uz kuru visi piemiedz acis,” skarbi nosaka Zuzanna.

Bijusī dalībniece neredz jēgu sevi ieguldīt tur, kur nezina, kas notiks gala rezultātā. Viņa nav piedalījusies tikai uzvaras vārdā, bet saņemt no apkārtējiem mājienus, ka meitenes ir tikai fonam, bet uzvarētāja jau ir noteikta, nav patīkami.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zuzanna tic, ka iespējams, tā nemaz nav taisnība, bet viņu nevilina tālāka dalība šovā, mēģinājumi sevi pierādīt, ja pastāv iespēja, ka viņa ir vienkārši “fona pīle”.

“Pēc teorijas meitenes ir atmaskotas, taču tas nespēlē nekādu lomu. Meitenes tiek slavētas, par to, ka viņas vismaz ir ļoti centušās, jo vēlējušās uzvaru un katrs tak cīnoties, kā māk! Katrs cīnās, kā māk: ja nav skaistuma, tad ir jāmāk to nopirkt, jeb, ko nevar ar patiesumu, to var ar naudu. Es tā nemāku un nevēlos mācēt,” lepni nosaka Zuzanna.

Zuzanna ir lepna par sevi, ka piedalījusies, ka mēģinājusi, ka bijusi drosmīga, kāpusi pāri savām bailēm un neticībai sev. Tālāk viņa turpinās darbu ar sevi, citu iedvesmošanu, bet jau daudz patiesākā vidē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm